Index >

Groot-Ammers Hervormde Gemeente


Classis: * Alblasserdam
Provincie: Zuid-Holland
Ring: Hardinxveld
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Hervormde Gemeente Groot-Ammers opgericht in 1590:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
in combinatie met Streefkerk tot 1584
-
ds. M. Bachusius (Martinus) ??-??-1590 ??-??-1594
ds. S. van den Borre (Samuël) ??-??-1598 ??-??-1621 Haastrecht
ds. P. Mazure (Petrus) ??-11-1622 Ovezande - Driewegen ??-??-1643 emeritus
ds. H. de Goy (Hendrik) ??-??-1643 ??-??-1682 overleden
ds. A. van Oostrum (Adrianus) ??-??-1682 ??-??-1684 Zwijndrecht
ds. D. Beukelaar (Daniël) ??-??-1684 Vrouwenpolder ??-??-1685 Alblasserdam
ds. J. Cuperus (Johannes) ??-??-1686 kandidaat 29-03-1701 Schiedam
ds. G. Perizonius (Gerhardus) 06-03-1703 Goutum 24-08-1715 Brielle
01 ds. W. van Zuren (Wilhelmus) 23-02-1716 kandidaat 31-05-1741 overleden 00
01 ds. J. Vrolijk (Johannes) 12-11-1741 Jaarsveld 25-11-1742 Rotterdam-Delfshaven 01
01 ds. J. de Fremerij (Johannes) 12-05-1743 Berkenwoude 31-08-1748 overleden 00
01 ds. C.L. Wildrik (Cyriacus Lancelot) 20-07-1749 voorheen legerpred. 27-08-1754 Hattem 01
01 ds. T. van Campen (Theodorus) 17-11-1754 kandidaat Zutphen 23-06-1766 overleden 00
01 ds. T.I. van Essen (Theodorus Isaac) 24-05-1767 kandidaat Amsterdam 07-05-1775 Ouderkerk aan den IJssel01
01 ds. P.A. ’s Gravezande (Petrus Adrianus) 08-10-1775 kandidaat 02-11-1777 Rotterdam-Charlois 01
01 ds. R. van der Poll (Rudolph) 26-04-1778 kandidaat 29-08-1784 Abcoude 01
01 ds. J.S. Boonders Molenaar (Johan Simon) 03-07-1785 Simonshaven 30-10-1796 Puttershoek 01
02 ds. P. Lietaert (Petrus) 05-06-1797 Poederoijen 05-05-1805 Gouderak 02
04 ds. P. van der Wolk (Petrus) 22-09-1805 IJzendijke 20-07-1809 overleden 00
03 ds. A.T. Beausar (Abraham Theodorus) 05-06-1810 Bleskensgraaf 30-07-1820 Ritthem 01
01 ds. J. Overman (Jan) 14-01-1821 kandidaat 14-03-1824 Edam 02
01 ds. S. Prijn (Samuël) 03-10-1824 Oudenbosch 30-09-1827 Bleiswijk 01
01 ds. J. Stroeve (Jacob) 30-03-1828 kandidaat 17-07-1831 Maassluis 05
01 ds. J.H. Langewagen (Johannis Hendrik) 09-10-1831 kandidaat 28-09-1834 Purmerend 01
01 ds. J.P. Ott (Jan Philipp) 11-01-1835 kandidaat 27-09-1891 emeritus 01
03 ds. C. Bouthoorn (Cornelis) 29-05-1892 Dirksland 18-04-1897 Ede 15
01 ds. E.J. Homoet (Evert Jan) 30-05-1897 Staphorst 23-10-1898 Ouderkerk aan den IJssel01
16 ds. W. Bieshaar (Willem) 16-09-1900 kandidaat De Bilt 19-04-1903 Zetten – Andelst 06
01 ds. E.J. Homoet (Evert Jan) 28-06-1903 Oosterwolde (Gld.) 08-08-1905 overleden 00
02 ds. J. de Bruin (Johannes) 08-04-1906 Bleskensgraaf 09-05-1909 Veenendaal 03
04 ds. W. Zijlstra (Wijbe) 07-11-1909 Bruchem – Kerkwijk 25-02-1917 Eemnes-Buiten 04
13 ds. H.J. van Schuppen (Hendrik Jan) 28-07-1918 kandidaat Veenendaal 12-09-1926 Oudewater 25
10 ds. J. van Amstel (Jan) 10-05-1931 Putten 17-04-1933 Voorthuizen 01
03 ds. H.H. van Ameide (Hendrik Huibertus) 17-09-1933 Ouddorp 26-01-1936 Elburg 05
24 ds. A. Barendrecht (Arie) 29-01-1939 kandidaat Delft 15-06-1941 Westbroek 01
03 ds. T.H. Oostenbrug (Teunis Hessel) 23-11-1941 Grevelduin-Capelle 22-07-1945 Vlaardingen 02
05 ds. E.R. Damste (Eduard Rienk) 14-07-1946 Stavenisse 25-09-1949 IJsselstein 04
17 ds. J. Smit (Jakob) 27-04-1952 kandidaat Rotterdam 09-10-1960 Werkendam 16
05 ds. P. Westland (Pieter) 16-07-1961 Sint Annaland 30-10-1966 Uddel 03
15 ds. W.L. Tukker (Wouter Leendert) 20-04-1969 Zwolle 29-09-1974 emeritus Sirjansland 01
07 ds. P. Molenaar (Pieter) 27-06-1976 Jaarsveld 25-04-1982 Amersfoort 13
13 ds. F. van Roest (Frederik) 25-03-1984 Uddel 04-09-1988 Rijssen 02
03 ds. M.A. van den Berg 07-05-1989 Harderwijk 12-03-2000 Zoetermeer 09
08 ds. A.J. Kunz 27-01-2002 Hollandscheveld (b.w.) 25-03-2007 Katwijk aan Zee 08
03 ds. A. Bloemendal (Aart) 13-04-2008 Oud-Beijerland 05-06-2016 Ederveen 04
02 ds. J.W. Verboom (Johan) 23-04-2017 kandidaat Bergambacht

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
H. van Ginkel ??-??-1986 kandidaat 25-06-1989 pred. Tiendeveen – Nieuw-Balinge
M.K. de Wilde 01-05-2010 hulppred. Ridderkerk-Bolnes
G.A. van Ginkel


Beroepen vacature 1796:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 03-12-1796 J. de Waal Garderen
02 11-03-1797 P. Lietaert Poederoijen


Beroepen vacature 1805:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 03-05-1805 A.G. Brinkhoff Beusekamp Pernis
02 ??-05-1805 J. van Broekhuizen Bleiswijk
03 ??-06-1805 A.G. Brinkhoff Beusekamp (2e keer) Pernis
04 02-07-1805 P. van der Wolk IJzendijke


Beroepen vacature 1809:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 30-11-1809 W. van Volkom Nieuwenhoorn
02 31-12-1809 B.A. Jonckers Reeuwijk
03 ??-06-1805 A.T. Beausar Bleskensgraaf


Beroepen vacature 1891:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1891 P.S. Bartstra Wassenaar
02 ??-02-1892 A.J. van Wijngaarden Mijdrecht
03 ??-03-1892 C. Bouthoorn Dirksland


Beroepen vacature 1897:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1896 E.J. Homoet Staphorst


Beroepen vacature 1898:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1898 W.R. Kalshoven Kesteren
02 ??-12-1898 W. Zijlstra Waddinxveen
03 ??-01-1899 I. Vonk Oldebroek
04 ??-03-1899 E.J. Homoet Ouderkerk aan den IJssel
05 ??-05-1899 J.A. van Boven Oud-Beijerland
06 ??-06-1899 A. van der Sluis Monster
07 ??-07-1899 J.J. van Ingen Hedel
08 ??-08-1899 C.J. Leenmans Zetten-Andelst
09 ??-09-1899 S. Dijkstra Hilversum
10 ??-11-1899 H. Visscher Delft
11 ??-12-1899 J.W.H. Kalkman Woerden
12 ??-01-1900 H. van Griethuijsen Oosterwolde (Gld.)
13 ??-03-1900 B.J. van Heijningen Hoogeveen
14 ??-04-1900 H. Snel Dirksland
15 ??-05-1900 J.L. Tichelaar Nijland
16 ??-06-1900 W. Bieshaar kandidaat De Bilt


Beroepen vacature 1903:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1903 E.J. Homoet Oosterwolde (Gld.)


Beroepen vacature 1905:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1905 C.J. Leenmans Bennekom
02 ??-12-1905 J. de Bruin Bleskensgraaf


Beroepen vacature 1909:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1909 J.P. Paauwe Bennekom
02 ??-05-1909 D.T. Keck Zuilichem-Nieuwaal
03 ??-07-1909 C.B. Holland Den Ham (Ov.)
04 ??-08-1909 W. Zijlstra Bruchem-Kerkwijk


Beroepen vacature 1917:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1917 J.H.F. Remme Oud-Beijerland
02 ??-03-1917 P. Kuijlman Lunteren
03 ??-04-1917 K.J. van den Berg Putten
04 ??-05-1917 B. Batelaan De Bilt
05 ??-06-1917 D. Plantinga Hoogeveen
06 ??-07-1917 L. van Mastrigt Vlaardingen
07 ??-08-1917 J.H. van Paddenburgh Staphorst
08 ??-10-1917 J.H. Koster ’s-Grevelduin-Capelle
09 ??-11-1917 P. van Toorn Rotterdam
10 ??-12-1917 I. Kievit Garderen
11 ??-02-1918 J. Bus Enter
12 ??-04-1918 J.A. van Boven Ede
13 ??-05-1918 H.J. van Schuppen kandidaat Veenendaal


Beroepen vacature 1926:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1929 I. Kievit Baarn
02 ??-07-1929 J.H. Koster Montfoort
03 ??-08-1929 J. van Amstel Putten
04 ??-10-1929 J.G. Woelderink Hoornaar
05 ??-05-1930 H.A. Leenmans Delft
06 ??-07-1930 J.J. Timmer Ermelo
07 ??-08-1930 W.L. Mulder Voorthuizen
08 ??-10-1930 G.C. Severijn Waarder
09 ??-12-1930 D.J. van de Graaf Ede
10 ??-02-1931 J. van Amstel (2e keer) Putten


Beroepen vacature 1933:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1933 A.G. Oosterhuis Eemnes-Buiten
02 ??-03-1933 J.E. Klomp Ede
03 ??-05-1933 H.H. van Ameide Ouddorp


Beroepen vacature 1936:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1935 W.L. Mulder Hoevelaken
02 ??-01-1936 J.H. Koster Montfoort
03 ??-02-1935 J.H. Koster (2e keer) Montfoort
04 ??-03-1936 P.J. Steenbeek Oudewater
05 ??-04-1936 B. Batelaan Huizen
06 ??-06-1936 G. Alers Dordrecht
07 ??-07-1936 A.H.J.G. van Voorthuizen Wezep
08 ??-09-1936 P. de Looze IJsselmuiden-Grafhorst
09 ??-10-1936 J.G. Abbringh Papendrecht
10 ??-11-1936 W.J. van Lokhorst Hilversum
11 ??-01-1937 J.R. Cuperus ’s-Grevelduin-Capelle
12 ??-03-1937 E.E. de Looze Den Ham (Ov.)
13 ??-04-1937 I. Kievit Baarn
14 ??-05-1937 T.H. Oostenbrug Gouderak
15 ??-07-1937 W. Rijnsburger Oud-Beijerland
16 ??-09-1937 L. Vroegindeweij Waddinxveen
17 ??-10-1937 J.C. Terlouw Garderen
18 ??-11-1937 A.F.P. Pop Monster
19 ??-01-1938 J.J. Poot Bunschoten
20 ??-05-1938 S. Goverts Bergschenhoek
21 ??-07-1938 J. de Lange Wilsum
22 ??-09-1938 J.W. van der Linden Kootwijk
23 ??-10-1938 J. Spelt Rijssen
24 ??-11-1938 A. Barendrecht kandidaat Delft


Beroepen vacature 1941:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1941 L. Blok Middelharnis
02 ??-05-1941 H.G. Abma kandidaat Ede
03 ??-07-1941 T.H. Oostenbrug ’s-Grevelduin-Capelle


Beroepen vacature 1945:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1945 E.R. Damsté Stavenisse
02 ??-01-1946 J. Zwijnenburg Noorden
03 ??-02-1946 G.M. van Dieren Hei- en Boeicop
04 ??-03-1946 A. Vroegindeweij Loon op Zand
05 ??-05-1946 E.R. Damsté (2e keer) Stavenisse


Beroepen vacature 1949:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1949 J.J. Poot Barneveld
02 ??-10-1949 P.J.F. Lamens Elspeet
03 ??-11-1949 J. Zwijnenburg Huizen
04 ??-02-1950 P.M. van Galen Brakel
05 ??-03-1950 H.N. van Hensbergen Schalkwijk
06 ??-05-1950 J.T. Doornenbal Oene
07 ??-07-1950 W.A.S. Laurense Driesum
08 ??-09-1950 A. Wisgerhof Oldebroek
09 ??-10-1950 W. Vroegindeweij Bleiswijk
10 ??-12-1950 A. den Hartogh Scherpenzeel (Gld.)
11 ??-02-1951 J.C. Stelwagen Wezep
12 ??-03-1951 L. Vroegindeweij Papendrecht
13 ??-04-1951 J.G. Abbringh Oosterwolde (Gld.)
14 ??-08-1951 E.J. Schimmel kandidaat Barneveld
15 ??-10-1951 A.L. van der Smit Onstwedde
16 ??-11-1951 M. Ottevanger Leiden
17 ??-03-1952 J. Smit kandidaat Rotterdam


Beroepen vacature 1960:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1960 J. Wieman Oudewater
02 ??-10-1960 C. Vos Bennekom
03 ??-12-1960 H.N. van Hensbergen Renkum
04 ??-02-1961 W.C. Hovius kandidaat Haarlem
05 ??-03-1961 P. Westland Sint Annaland


Beroepen vacature 1966:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1966 J. van der Velden Amersfoort
02 ??-11-1966 L. Blok Ridderkerk
03 ??-01-1967 C. van den Bosch Gorinchem
04 ??-03-1967 J. Vos Rijssen
05 ??-04-1967 H.A. van Bemmel Oldebroek
06 ??-06-1967 W. van Gorsel kandidaat Montfoort
07 ??-08-1967 C. van Bart Putten
08 ??-10-1967 J.A. de Bruijn Krimpen aan de Lek
09 ??-11-1967 H. Talsma ’s-Gravenhage
10 ??-02-1968 H. Veldhuizen kandidaat Bilthoven
11 ??-03-1968 K. Schipper Middelharnis
12 ??-05-1968 J.T. Cazander Scherpenzeel (Gld.)
13 ??-08-1968 J. Bos Lunteren
14 ??-10-1968 B.M. Meijndert Woudenberg
15 ??-11-1968 W.L. Tukker Zwolle


Beroepen vacature 1974:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1974 M.B. van den Akker Stellendam
02 ??-08-1974 P. Koeman Wezep
03 ??-10-1974 J. Blom kandidaat Utrecht
04 ??-11-1974 L. van Nieuwpoort Nunspeet
05 ??-01-1975 H. Jongerden Veenendaal
06 ??-04-1975 H. Vreekamp Oosterwolde (Gld.)
07 ??-06-1975 P. Molenaar Jaarsveld


Beroepen vacature 1982:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1982 J. den Hoed Sliedrecht
02 ??-05-1982 D.C. Floor Wekerom
03 ??-07-1982 H. Harkema Brakel
04 ??-09-1982 G.C. Kunz Dordrecht
05 ??-10-1982 J.P. Nap Nederlangbroek
06 05-01-1983 A. Visser Nieuwland-Oosterwijk
07 14-02-1983 M. Goudriaan Ouderkerk aan den IJssel
08 18-04-1983 H. Veldhuizen Alblasserdam
09 24-05-1983 J.R. Volk Bleskensgraaf
10 21-06-1983 J. van de Ketterij Wageningen
11 08-09-1983 M. Aangeenbrug Goedereede
12 25-10-1983 P. van der Kraan Woudenberg
13 14-12-1983 F. van Roest Uddel


Beroepen vacature 1988:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 19-09-1988 G. Mulder Veen
02 02-11-1988 L. Wullschleger ’s-Gravenhage
03 28-12-1988 M.A. van den Berg Harderwijk


Beroepen vacature 2000:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 14-04-2000 M. Goudriaan Lunteren
02 24-06-2000 A.A. Floor Genemuiden
03 13-10-2000 W. Westland Sliedrecht
04 29-12-2000 M.A. Kuyt Veen
05 06-03-2001 H. Westerhout Krimpen aan den IJssel (b.w.)
06 04-05-2001 R.W. de Koeijer Giessendam-Neder-Hardinxveld
07 22-08-2001 P.J. Teeuw Veenendaal
08 15-10-2001 A.J. Kunz Hollandscheveld (b.w.)


Beroepen vacature 2007:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 09-05-2007 H. Russcher Barneveld
02 18-06-2007 A.A. Floor Elburg
03 02-11-2007 A. Bloemendal Oud-Beijerland


Beroepen vacature 2016:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 21-06-2016 J.J. Mulder Hedel 03
02 03-12-2016 J.W. Verboom kandidaat Bergambacht 01


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

dinsdag 20 november 2018