Index >

Goudriaan Hervormde Gemeente


Classis: * Alblasserdam
Provincie: Zuid-Holland
Ring: Hardinxveld
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Goudriaan opgericht in 1582:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
i.c.m. Ottoland tot 1610
i.s.m. Ottoland sedert 1921
i.c.m. Ottoland sedert 1-11-1953
-
ds. L. Copicanus (Laurentius) ??-??-1582 Groote Lindt 19-05-1586 afgezet
ds. G.H. Megensis (Gerardus Henrici) ??-??-1586 ??-??-1609 overleden
ds. L.A. van Gardijn (Lambertus Arnoldi) ??-??-1610 Benschop ??-??-1612 overleden
ds. J.H. Croon (Johannes Henrici) ??-??-1612 Schoonrewoerd ??-??-1619 Moordrecht - Gouderak
02 ds. J. de Jeu (Jacobus) ??-??-1620 Engeland ??-??-1644 overleden
ds. B. Cervinus (Bartholomeus) ??-??-1646 kandidaat 13-08-1662 overleden
ds. M. Soermans (Martinus) ??-12-1663 kandidaat ??-12-1699 emeritus
ds. T. de Haan (Theodorus) ??-??-1699 Gramsbergen 29-05-1708 Maasland
ds. L.G. Capellan (Ludovicus Gabriel) 01-01-1708 kandidaat 04-02-1736 overleden
01 ds. D. Colonius (Diderik) 08-07-1736 kandidaat Amsterdam 18-09-1740 Krimpen aan de Lek 01
01 ds. S. van den Brink (Simon) 07-05-1741 kandidaat Amsterdam 30-04-1786 emeritus 00
01 ds. H. Rietveld (Hermanus) 14-05-1786 Wijngaarden 01-11-1789 Vlissingen 02
01 ds. J. Heenck (Joannes) 09-05-1790 kandidaat 16-07-1797 Woubrugge 02
01 ds. N. van Steenbergen (Nicolaas) 06-08-1797 kandidaat 13-09-1807 Bergschenhoek 06
01 ds. G. Verbeek (Gerardus) 17-01-1808 kandidaat Delfshaven 26-07-1849 overleden 02
01 ds. T.J. Montijn (Theodorus Johannes) 23-12-1849 Oosterwijtwerd 04-10-1857 Doorn 01
03 ds. A.G. Reede (Albert Govert) 25-07-1858 kandidaat 29-12-1861 Benschop 01
01 ds. W. van Roggen (Willem) 04-05-1862 kandidaat 04-09-1864 Hendrik-Ido-Ambacht 01
02 ds. E. Jansen Schoonhoven (Evert) 12-03-1865 kandidaat 07-06-1868 Moerdijk 01
03 ds. L. van Daalen (Lucas) 20-12-1868 Sint Philipsland 16-08-1871 overleden 00
02 ds. G. Nijhuis (Gerhard) 16-03-1873 kandidaat 25-07-1875 Langerak 01
02 ds. W. van Griethuijsen (Willem) 07-03-1876 Molenaarsgraaf 26-08-1877 Aalburg 01
05 ds. A. Steehouwer (Anthonie) 28-09-1879 kandidaat 02-01-1881 Papendrecht 01
01 ds. H. Pop (Hermanus) 14-08-1881 kandidaat 30-03-1884 Hagestein 06
09 ds. B.H. van Breemen (Bertus Hendrik) 08-01-1893 kandidaat 14-04-1895 Durgerdam 01
05 ds. L. Kan de Beer (Lambertus) 16-08-1896 Herkingen 30-06-1900 emeritus 00
09 ds. A. Graves van Willenswaard (Andries) 03-05-1903 kandidaat Schoonhoven 22-01-1911 Nieuwolda 01
01 ds. G. Alers (Gerard) 01-10-1911 kandidaat Schiedam 20-04-1919 Middelharnis 04
21 ds. A. Luteijn (Abraham) 05-10-1924 kandidaat Yerseke 05-06-1927 Genemuiden 01
03 ds. F. Anker (Floris) 15-07-1928 Gravenmoer 30-04-1953 emeritus 00
04 ds. J. Vos (Jan) 17-04-1955 kandidaat Huizen 20-07-1959 Rijssen 03
03 ds. H. Binnekamp (Hendrik) 01-05-1960 kandidaat Utrecht 05-07-1964 Vriezenveen 01
02 ds. A. Tromp (Albertus) 13-09-1964 kandidaat Hoogeveen 26-07-1970 Nieuw-Stadskanaal 04
02 ds. A. van den End (Adrianus) 27-09-1970 Maarssen 28-04-1974 emeritus 00
06 ds. D. van Meulen (Dries) 29-12-1974 kandidaat Utrecht 10-08-1980 Ridderkerk-Bolnes 04
01 ds. A. Naijen (Adriaan) 19-10-1980 kandidaat Gorinchem 20-12-1987 Akkerwoude - Murmerwoude 01
01 ds. P.B. Verspuij (Pieter Bastiaan) 01-05-1988 kandidaat Alblasserdam 14-02-1993 Boven-Hardinxveld 01
04 ds. J.C. van Trigt (Johan Carl) 19-09-1993 kandidaat Scheveningen 05-04-1998 Oldebroek 04
01 ds. J.C. Trouwborst (Johan Cornelis) 20-09-1998 kandidaat Utrecht 21-12-2003 vlootpred. 01
02 ds. J.H. Adriaanse (Jan Hendrik) 14-08-2005 Dinteloord 29-11-2009 emeritus > Harmelen 01
01 ds. W.P. Vermeulen (Willem Pieter) 04-07-2010 kandidaat Gouda 07-06-2015 Utrecht-pg (missionair pred.) 01
01 ds. A.F. de Fijter (Arie Floris) 06-03-2016 studentpred. Maastricht


Beroepen vacature 1619:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1619 A.J. Snoeck Wijk bij Heusden
02 ??-??-1620 J. de Jeu Engeland


Beroepen vacature 1857:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1857 A.E. Kingma kandidaat
02 ??-04-1858 G.J. Simons kandidaat Zunderdorp
03 ??-05-1858 A.G. Reede kandidaat


Beroepen vacature 1864:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1864 H.C. van Lindonk kandidaat
02 ??-11-1864 E. Jansen Schoonhoven kandidaat


Beroepen vacature 1868:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1868 E.A. Lazonder Noordwijk aan Zee 03
02 ??-08-1868 E.C. van Baerle Hoogland
03 ??-10-1868 L. van Daalen Sint Philipsland


Beroepen vacature 1871:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1872 A.H. den Boer kandidaat
02 ??-11-1872 G. Nijhuis kandidaat


Beroepen vacature 1875:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1875 A.H. den Boer Jaarsveld
02 ??-03-1876 W. van Griethuijsen Molenaarsgraaf


Beroepen vacature 1877:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1877 R. Visscher Asch
02 ??-05-1878 F. Fortuin kandidaat
03 ??-06-1878 J.A. van Boven kandidaat
04 ??-08-1878 E.V.J. Japchen Eemnes-Binnen
05 ??-??-1879 A. Steehouwer kandidaat


Beroepen vacature 1881:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1881 H. Pop kandidaat


Beroepen vacature 1884:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1886 J.G. Deur kandidaat
02 ??-01-1887 C. Hartwigsen kandidaat
03 ??-12-1887 J.W.F. Gobius du Sart Nieuw en Sint Joosland
04 ??-06-1889 H.J. Nooteboom kandidaat
05 ??-05-1890 D. Ozinga kandidaat Nieuwer-Amstel
06 ??-12-1890 J.A. Schouten kandidaat Utrecht
07 ??-12-1891 J.J.A. Herman kandidaat Utrecht
08 ??-09-1892 H.A. Heijer kandidaat Utrecht
09 ??-11-1892 W. van Breemen kandidaat


Beroepen vacature 1895:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1895 N.C. Bakker kandidaat Utrecht
02 ??-12-1895 B. Moorrees kandidaat
03 ??-01-1896 T. Lekkerkerker kandidaat Zoeterwoude
04 ??-03-1896 P.S. Meerburg Capelle aan den IJssel
05 ??-05-1896 L. Kan de Beer Herkingen


Beroepen vacature 1900:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1900 W. Bieshaar kandidaat De Bilt
02 ??-10-1900 Joh.W. Groot Enzerink kandidaat Utrecht
03 ??-12-1900 J. Ankerman kandidaat Utrecht
04 ??-02-1901 O. Groenewoud Ee
05 ??-09-1901 A. Hoogendijk kand. Nieuwerkerk aan den IJssel
06 ??-11-1901 G.H. Beekenkamp kandidaat Gouda
07 ??-07-1902 J.C. Haselager kandidaat Amsterdam
08 ??-11-1902 K.P. Datema kandidaat Rotterdam
09 ??-12-1902 A. Graves van Willenswaard kandidaat Schoonhoven


Beroepen vacature 1911:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1911 G. Alers kandidaat Schiedam


Beroepen vacature 1919:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1919 S. Goverts Ottoland
02 ??-09-1919 F. de Gidts Goedereede
03 ??-11-1919 W. Deur kandidaat Gouda
04 ??-05-1920 P.A. van Binsbergen kandidaat Nieuwer ter Aa
05 ??-09-1920 J. IJzerman Geervliet
vervolgens samen met Ottoland
06 ??-06-1921 L.G. de Bruijn kandidaat Zeist
07 ??-03-1922 J.H.Th. Rappard Brakel
08 ??-04-1922 A. Meijers Woubrugge
09 ??-06-1922 A. van der Kooij Schoonrewoerd
10 ??-08-1922 G. Enkelaar Wierden
11 ??-09-1922 M.B. Verkerk Gouderak
12 ??-10-1922 G.C. Severijn kandidaat Dordrecht
13 ??-01-1923 W. Deur Zegveld
14 ??-03-1923 W. Wesseldijk Schoonhoven
15 ??-04-1923 G. Lans secr. GZB
16 ??-06-1923 J. Ronge Hoogblokland
17 ??-08-1923 E.V.J. Japchen Hei- en Boeicop
18 ??-09-1923 C.J. van der Graaf Kockengen
19 ??-03-1924 E. Schimmel Jaarsveld
20 ??-04-1924 F.F.J. van de Plassche Krimpen aan de Lek
21 ??-05-1924 J.D. van Hof kandidaat Harmelen
22 ??-06-1924 A. Luteijn kandidaat Yerseke


Beroepen vacature 1927:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1927 C. Vlasblom Driesum
02 ??-01-1928 G. Lans Suawoude
03 ??-02-1928 F. Anker s-Gravenmoer


Beroepen vacature 1953:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1953 H.N. van Hensbergen Schalkwijk
02 ??-02-1954 J.A. de Bruin kandidaat Bodegraven
03 ??-07-1954 J.C. Schuurman kandidaat Rotterdam
04 ??-02-1955 J. Vos kandidaat Huizen


Beroepen vacature 1959:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1959 C. den Boer Veen
02 ??-02-1960 J.C. de Bie kandidaat Sprang
03 ??-03-1960 H. Binnekamp kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1964:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1964 L. van Doppenberg Wilsum
02 ??-08-1964 A. Tromp kandidaat Hoogeveen


Beroepen vacature 1970:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1970 A.W. van der Plas kandidaat Katwijk aan Zee
02 ??-09-1970 A. van den End Maarssen


Beroepen vacature 1974:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1974 G. Mulder kandidaat Nieuw-Loosdrecht
02 ??-07-1974 J. van Oostende kandidaat Putten
03 ??-08-1974 J. van de Ketterij kandidaat Zeist
04 ??-09-1974 G.H. Abma kandidaat Putten
05 ??-10-1974 J. Blom kandidaat Utrecht
06 ??-11-1974 D. van Meulen kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1980:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1980 A. Naijen kandidaat Gorinchem


Beroepen vacature 1987:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 22-12-1987 P.B. Verspuij kandidaat Alblasserdam


Beroepen vacature 1993:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 05-03-1993 G. de Fijter toerustingspred. IZB/GDR
02 05-04-1993 J.H. Gijsbertsen Rijssen
03 02-06-1993 J. Muller Sluipwijk
04 23-07-1993 J.C. van Trigt kandidaat Scheveningen


Beroepen vacature 1998:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 04-06-1998 J.C. Trouwborst kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 2004:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 05-02-2004 A. Markus kandidaat Utrecht
02 10-05-2005 J.H. Adriaanse Dinteloord


Beroepen vacature 2009:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 18-03-2010 W.P. Vermeulen kandidaat Gouda 01


Beroepen vacature 2015:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-2015 A.F. de Fijter studentenpastor Maastricht 01


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

vrijdag 16 november 2018