Index >

Gouda Gereformeerde Kerk


Classis: Gouda
Provincie: Zuid-Holland
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Gereformeerde Kerk Gouda opgericht in 19-05-1836:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
G.J. Raidt (Gerrit Jan) ??-04-1842 kandidaat ??-06-1843 Herwijnen
I. Middel (Israel) 05-05-1867 Velp 21-05-1882 Baarland
B.J. van den Berg (Berend Jan) 15-07-1883 Andijk 21-12-1894 emeritus
J. Osinga 07-04-1889 Aarlanderveen 09-05-1896 Vianen
G.J.D. Aalders 17-11-1895 kandidaat 25-10-1897 Elburg
A. Voogel 24-10-1897 Dinteloord 10-03-1901 Waarder
G. Wisse 11-09-1898 kandidaat 09-09-1900 Overtoom
T. Sap 25-11-1900 Wirdum (Fr.) 09-08-1925 Glanerbrug
Joh.S. Langen 11-08-1901 Tienhoven 29-02-1920 Waarder
W. Veder 27-02-1921 Bunschoten 08-03-1925 Waddinxveen
H. Knoop 16-05-1926 Kooten 03-06-1928 Rotterdam-Delfshaven
J.P.C. ten Brink 11-08-1929 Westmaas 14-09-1947 Emlichheim (Duitsland)
G. Koenekoop 21-11-1943 s-Gravenmoer 30-09-1944 uitgetreden > Gouda-gkv
W. van Dijk 01-06-1947 Nijmegen ??-??-1953 Canada-CRC
A. Nijhuis 02-01-1949 legerpred. ??-??-1956 Australie-CRC
J.M. Vlaming 21-03-1954 Echten (Fr.) ??-10-1958 Groningen-Zuid
J.C. Seegers 15-09-1957 Baarn ??-08-1969 Goes
J. Hengeveld 06-09-1959 Wateringen ??-08-1966 Ede
J.G. Kunst 03-03-1968 Langley (CRC) ??-05-1973 koopvaardijpred Durban
A.C. Mooy 20-06-1971 Enschede ??-12-1980 Rijsoord
H. Groeneveld 01-09-1974 Vlissingen ??-10-1978 Dokkum
R.G.E. Lutmers (als g.v. verpleeghuizen) 28-11-1976 kandidaat ??-05-1983 g.v. Delft-Abtswoude
J. Bruijn 27-05-1979 Oostkapelle ??-01-1988 Alblasserdam
B.J.F. Schoep 30-11-1980 Groningen-Zuid 31-12-1990 vervroegde uit treding
A.J.G. Dronkert 06-06-1982 Leeuwarden 01-10-2001 emeritus
A. van der Waal (g.v. ziekenhuis) 20-04-1986 Middelharnis 01-10-2005 emeritus
J.Th. Landman 28-08-1988 Goes 18-10-2004 emeritus
S. Schoon 01-09-1991 bijz.werk: Kerk en Israel ??-??-2007 emeritus
mw.L.G. Bos (De Bron) 15-10-2006 Schiedam
M.T. van der Sijs (Marnix) (Noord) 10-02-2008 Hoorn 27-11-2016 Blaricum-pg 01

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
F. Urbanus (oefenaar) 1849 1865
A. de Groot 1941 kandidaat 1943
C.P.T. Rijper 1943 kandidaat
S. de Waard 1944 kandidaat
G. Brouwer 1969 emeritus 1971
mw. R. Splinter-Grasman
mw. C.K.J. Rog-Pronk
mw. J. Sprang-van Vliet


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

vrijdag 16 november 2018