Index >

Goedereede Hervormde Gemeente


Classis: * Brielle
Provincie: Zuid-Holland
Ring: Sommelsdijk
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Goedereede opgericht in 1574:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
i.s.m. Ouddorp tot 1593
i.c.m. Stellendam tot 1820
-
ds. A. Allardi (Albertus) ??-??-1574 Alkmaar ??-06-1577 afgezet
ds. A. Johannis (Adrianus) ??-??-1577 Oostvoorne ??-07-1593
ds. A. Jansz. (Abraham) 01-01-1595 Rotterdam-IJsselmonde ??-04-1600 Waarder
ds. A.J. Wijckentoorn (Aegidius Johannis) ??-09-1601 Abbekerk ??-01-1607 overleden
ds. N. Dammius (Nicolaas) ??-10-1607 Brielle ??-06-1616 emeritus
ds. A.A. Romanus (Adrianus Adriani) ??-09-1616 kandidaat ??-??-1619 afgezet > remonstrants
ds. G. a Buytendijk (Gosuinus) 02-06-1619 Dirksland 28-11-1620 Dordrecht
ds. J. de Court (Johannes) 15-08-1621 Nieuwenhoorn 13-10-1647 emeritus
ds. E. de Court (Esaias) 13-10-1647 Nieuw-Hellevoet 30-07-1648 overleden
ds. M. de Leeuw van Coolwijck (Martinus) 18-07-1649 Hellevoetsluis ??-11-1657 Nijmegen
ds. J. Heinius (Johannes) 26-05-1658 kandidaat 20-09-1676 Ede (Zld.)
ds. P. van der Poel (Petrus) 04-10-1676 Ede (Zld.) 24-08-1704 emeritus
ds. J. Muntendam (Justus) 24-08-1704 kandidaat 03-06-1708 Kampen
ds. C.H. van Kouwenhoven (Cornelis Hoesing) 28-04-1709 kandidaat 08-01-1719 overleden
01 ds. C. Groen (Cornelius) 10-12-1719 kandidaat Gouda 19-06-1736 afgezet 00
02 ds. J. Bogaard (Johannes) 26-05-1737 Holysloot 06-11-1740 Oost-Souburg 01
02 ds. J. van den Bosch (Johannes) 20-08-1741 kandidaat Delft 05-01-1744 Middelharnis 01
02 ds. B. van Essen (Bartholomeus) 20-09-1744 Soest 29-04-1750 Nieuwerkerk aan den IJssel 01
01 ds. J. Molentiel (Johannes) 22-11-1750 kandidaat Leiden 31-12-1752 Sommelsdijk 01
01 ds. A. Klinke (Andreas) 20-05-1753 Odoorn 04-11-1753 Oude-Tonge 01
02 ds. A. van der Palm (Arnoldus) 09-06-1754 Den Bommel 06-05-1759 Woudrichem 01
01 ds. P. van Kempen (Petrus) 18-11-1759 kandidaat Schoonhoven 17-11-1765 Pijnacker 01
01 ds. C. Gavel (Cornelis) 20-04-1766 kandidaat Franeker 16-04-1802 overleden 02
03 ds. H. van Zadelhoff (Henricus) 12-06-1803 Aalsmeer 29-11-1807 Werkendam 02
01 ds. J. Bonte (Jan) 29-05-1808 Beemster 01-11-1818 Ridderkerk 02
01 ds. A.C. Roell (Adrianus Cornelis) 07-03-1819 Well-Ammerzoden 06-05-1860 emeritus 03
03 ds. J.D. van Spankeren (Jan Dirk) 25-11-1860 Herkingen 21-09-1873 Nootdorp 01
05 ds. C.E. Crull (Casper) 19-07-1874 Sleen 07-07-1878 Tholen 01
04 ds. W. de Lange (Willem) 10-08-1879 kandidaat 22-07-1883 Zuidland 01
03 ds. P. Kerper (Pieter) 15-02-1885 kandidaat Utrecht 25-09-1887 De Meern 03
04 ds. P.J. Wauters (Pierre Joseph) 16-02-1890 Roubaix (Frankrijk) 08-05-1892 Rozenburg 01
02 ds. C. Waardenburg (Cornelis) 01-04-1894 kandidaat Oud-Beijerland 09-10-1898 Sint Annaland 13
02 ds. J.M. Lammers (Jacob Marinus) 09-04-1899 kandidaat Den Helder 14-09-1902 Dirksland 02
01 ds. F. de Gidts (Frits) 15-02-1903 kandidaat Pijnacker 20-06-1926 Oud-Vossemeer 19
04 ds. H.A. Labrie (Hendrik Adrianus) 09-02-1936 kandidaat Vlaardingen 18-06-1939 Wapenveld 05
02 ds. A.G. Haring (Armand Gustave) 18-02-1940 kandidaat Giessendam 06-12-1942 Brakel 02
01 ds. J. Ewoldt (Johannes) 06-06-1943 hulppred. Rotterdam-Charlois 28-07-1946 Ridderkerk-Bolnes 04
23 ds. J.H. Vlijm (Jan Herman) 12-04-1959 kandidaat Lunteren 19-01-1964 Krimpen aan den IJssel-evang08
05 ds. D.C. van Wijnen (Dirk Cornelis) 22-11-1964 Wouterswoude 26-10-1969 Lienden 02
12 ds. R. van Kooten (Reinier) 25-01-1974 kandidaat Delft 23-04-1978 Zeist 03
05 ds. M. Aangeenbrug (Marius) 24-02-1979 kandidaat Heukelum 29-04-1984 Thusis (Zwitserland) 03
07 ds. H. Westerhout (Hendrik) 27-05-1985 Lienden 22-10-1989 Zeist 04
02 ds. F. Hoek (Frans) 11-02-1990 Aalst 13-08-1995 Hendrik-Ido-Ambacht 10
05 ds. J.W. van Estrik (Jan Willem) 22-09-1996 Moerkapelle 30-04-2004 losgemaakt > Goedereede-hhg 00
05 ds. E. de Mots (Evert) 22-04-2007 Schoonhoven 14-08-2011 Rijssen 02
06 ds. A. ten Brinke 15-09-2013 Giessendam-Neder-Hardinxveld

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
ds. C. Dammannus (Cornelis) 06-1600 Ouddorp 08-1601 Ouddorp
A.J. Peudevin (Azarias Justini) ??-1619 10-1619 pred. Rockanje


Beroepen vacature 1736:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 12-11-1736 L. Brakel Den Bommel
02 ??-03-1737 J. Bogaard Holysloot


Beroepen vacature 1740:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1741 W. Huijgens Dreischor
02 25-05-1741 J. van den Bosch kandidaat Delft


Beroepen vacature 1744:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1744 A. la Motte Heer-Hendrikskinderen
02 ??-06-1744 B. van Essen Soest


Beroepen vacature 1753:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1754 J. Sappius Kockengen
02 ??-04-1754 A. van der Palm Den Bommel


Beroepen vacature 1802:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 16-12-1802 J. Schoonderbeek Lemmer
02 ??-02-1803 H. van Zadelhoff Aalsmeer
03 24-03-1803 H. van Zadelhoff (2e keer) Aalsmeer


Beroepen vacature 1860:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1860 M.J. Bouman Hoevelaken
02 ??-06-1860 C.H. Harmsen van der Beek Aarlanderveen
03 ??-09-1860 J.D. van Spankeren Herkingen


Beroepen vacature 1873:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1873 W. Bax (toez.) Delden
02 ??-11-1873 J.F.W. Troostenburg de Bruijn Benschop
03 ??-01-1874 A.E. van der Dussen Schaarsbergen
04 ??-02-1874 F. Hopster Lemele
05 ??-04-1874 C.E. Crull Sleen


Beroepen vacature 1878:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1878 E.M. van IJsendijk kandidaat
02 ??-09-1878 A.W.F. Alewijn Faure kandidaat
03 02-12-1878 J.H. Wensinck kandidaat
04 ??-01-1879 W. de Lange kandidaat


Beroepen vacature 1883:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1883 L.M. van Noppen kandidaat Wissenkerke
02 ??-05-1884 P.F. van der Nieuwenhuizen kandidaat Dordrecht
03 ??-11-1884 P. Kerper kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1887:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1888 D. Hiemstra kandidaat Franeker
02 ??-10-1888 L. Smit kandidaat Noordwijk aan Zee
03 ??-05-1889 P.N. Gijsman kandidaat Utrecht
04 ??-10-1889 P.J. Wauters Roubaix (Frankrijk)


Beroepen vacature 1892:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1893 J.R. Callenbach kandidaat Nijkerk
02 ??-01-1894 C. Waardenburg kandidaat Oud-Beijerland


Beroepen vacature 1898:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1898 M.G. Blauw kandidaat Schoonhoven
02 ??-12-1898 J.M. Lammers kandidaat Den Helder


Beroepen vacature 1902:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1902 F. de Gidts kandidaat Pijnacker


Beroepen vacature 1926:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1935 J. de Lange (toez.) kandidaat Huizen
02 ??-07-1935 H.H. van Ameide (toez.) Groot-Ammers
03 ??-09-1935 H.H. van Ameide (2e keer) Groot-Ammers
04 ??-11-1935 H.A. Labrie kandidaat Vlaardingen


Beroepen vacature 1939:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1939 P. van de Berg (toez.) kandidaat Amersfoort
02 ??-11-1939 A.G. Haring kandidaat Giessendam


Beroepen vacature 1942:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1943 J. Ewoldt (toez.) hulppred. Charlois


Beroepen vacature 1946:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1946 C. Treure (toez.) kandidaat Rotterdam
02 ??-07-1946 A.J. Wijnmaalen Leerbroek
03 ??-03-1948 P.J. Dorsman Schelluinen
04 ??-10-1949 J. van Wier Kesteren
05 ??-02-1950 J. van Vliet Hellouw
06 ??-07-1950 W.L. Mulder Maartensdijk
07 ??-11-1950 S. Gerssen hulppred. Putten
08 ??-02-1951 G.H. van Kooten Brandwijk
09 ??-07-1951 E.J. Schimmel kandidaat Barneveld
10 ??-02-1952 J. Smit kandidaat Rotterdam
11 ??-08-1952 dr. J.C. Hooykaas wonend Scheveningen
12 ??-05-1953 A.M. Lindenburg voorheen Beekbergen
13 ??-07-1953 J. Kruijt kandidaat Gouda
14 ??-02-1954 C.J.P. Lam (toez.) kandidaat Hilversum
15 ??-07-1954 D. van de Berg kandidaat Lopikerkapel
16 ??-02-1956 J. den Hoed kandidaat Barneveld
17 ??-11-1957 A.J. Wijnmaalen (2e keer) Maartensdijk
18 ??-02-1958 J.A. de Waard kandidaat Rijsoord
19 ??-05-1958 H. Zethof (toez.) kandidaat Putten
20 ??-07-1958 H.A. van Bemmel kandidaat Slikkerveer
21 ??-07-1958 B.M. Meijndert kandidaat Bergschenhoek
22 ??-12-1958 J. van Vliet (2e keer) Zetten-Andelst
23 ??-02-1959 J.H. Vlijm kandidaat Lunteren


Beroepen vacature 1964:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1964 G. Voordijk kandidaat Oud-Beijerland
02 ??-03-1964 A. Baars Papendrecht
03 ??-05-1964 J.C. de Bie Aalst
04 ??-06-1964 L. Doppenberg Wilsum
05 ??-08-1964 D.C. van Wijnen Wouterswoude


Beroepen vacature 1969:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1969 C. Treure Hasselt
02 ??-02-1970 J. de Vreugd kandidaat Katwijk aan Zee
03 ??-03-1970 M.B. van den Akker kandidaat Monster
04 ??-05-1970 C. Evers kandidaat Putten
05 ??-10-1970 J. den Hoed Meerkerk
06 ??-08-1972 J.C. Stelwagen Delft
07 ??-10-1972 A. Beens kandidaat Genemuiden
08 ??-02-1973 W. Westland kandidaat Huizen
09 ??-04-1973 J. Wieman Alblasserdam
10 ??-05-1973 drs. B. Oosterom zendingspred., wonend Waddinxveen
11 ??-07-1973 C. van den Bergh Katwijk aan Zee
12 ??-11-1973 R. van Kooten kandidaat Delft


Beroepen vacature 1978:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1978 J.P. Nap kandidaat Ede
02 ??-06-1978 D.J. Budding kandidaat Driebergen
03 ??-09-1978 M. Goudriaan Goudswaard
04 ??-11-1978 J. Veldhuijzen kandidaat Veenendaal
05 ??-12-1978 M. Aangeenbrug kandidaat Heukelum


Beroepen vacature 1984:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 29-03-1984 P.H. van Trigt (toez.) Aalst
02 01-06-1984 J.C. Schuurman Zalk-Veecaten
03 23-08-1984 J. Harteman Moerkapelle
04 21-09-1984 B.J. van Vreeswijk Zetten-Andelst
05 14-11-1984 M. Goudriaan Ouderkerk aan den IJssel
06 29-01-1985 L.W.C. Ruijgrok Bruchem-Kerkwijk
07 12-03-1985 H. Westerhout Lienden


Beroepen vacature 1989:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 12-09-1989 C. van Duijn (toez.) Hei- en Boeicop
02 20-10-1989 F. Hoek (toez.) Aalst


Beroepen vacature 1995:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 18-09-1995 M.A. van den Berg Groot-Ammers
02 23-10-1995 J. Veldhuijzen Putten
03 16-01-1996 A.L. van Zwet Uddel
04 04-04-1996 J.A. de Koeijer Baarn (b.w.)
05 28-05-1996 J.W. van Estrik Moerkapelle


Beroepen vacature 2004:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 28-06-2005 A.A. Floor Elburg
02 03-10-2005 G.D. Kamphuis Amstelveen-Buitenveldert (h.w.b.a.)
03 27-03-2006 S.J. Verheij Polsbroek
04 13-06-2006 T.C. de Leeuw Lienden
05 13-11-2006 E. de Mots Schoonhoven


Beroepen vacature 2011:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 28-11-2011 H. Westerhout Harderwijk 13
02 24-03-2012 K.E. Schonewille Gravenmoer 05
03 13-10-2012 J.T. Maas Polsbroek 01
04 29-12-2012 A.A. Floor Barendrecht (hwba) 01
05 02-03-2013 J.J. ten Brinke Bleiswijk (hwba) 02
06 25-05-2013 A. ten Brinke Giessendam-Neder-Hardinxveld01


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

maandag 25 juni 2018