Index >

Genemuiden Hervormde Gemeente


Classis: * Kampen
Provincie: Overijssel
Ring: Kampen
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Genemuiden opgericht in 1593:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ds. H. Pollio (Henricus) ??-??-1593 ??-??-1601 Lingen
ds. S.J. Phileus (Simon Johannes) ??-??-1602 Meppel ??-03-1603 overleden
ds. H.J. Soestius (Henricus Johannes) ??-??-1604 Steenwijkerwold ??-??-1617 afgezet
ds. J. Meijlingius (Johannes) ??-??-1617 afgezet Ruurlo ??-??-1619 afgezet
ds. L. Rijnvisch (Lubbertus) ??-08-1619 kandidaat ??-??-1656 overleden
ds. J. Nederbosch (Johannes) ??-12-1657 kandidaat 20-10-1692 overleden
ds. B. Tolling (Barthold) 18-03-1694 kandidaat 12-05-1703 Leeuwarden
ds. B. Winter (Benjamin) ??-??-1703 kandidaat ??-06-1707 Beemster
ds. E.G. Ardesch (Engelbertus Georgius) ??-??-1708 kandidaat ??-??-1711 overleden
ds. C. van den Bogaarde (Cornelis) 24-04-1712 kandidaat ??-06-1714 Hilversum
ds. J.C. Perizonius (Johannes Casparus) 19-05-1715 kandidaat 04-09-1736 overleden 00
01 ds. L.C. Fabritius (Lubbertus Conradus) 02-02-1738 kandidaat 25-04-1773 overleden 00
01 ds. B.J. Fabritius (Bernardus Johannes) 08-05-1774 Westmaas 18-06-1775 Monnickendam 01
02 ds. C.A.W. Hein (Casimir Albrecht Wilhelmus) 12-11-1775 Almen 04-07-1779 Hoogeveen 03
01 ds. J. de Roij (Jacobus) 05-12-1779 Heerewaarden 25-08-1782 Doesburg 03
01 ds. A. Lambrechts (Amos) 03-11-1782 Waverveen 04-04-1784 Doetinchem 01
01 ds. W. Tienekens (Wernerus) 13-06-1784 Kuinre 22-03-1789 Ouderkerk aan den Amstel 02
01 ds. H.S. Hugenholtz (Henricus Stephanus) 05-07-1789 Sleen 26-06-1791 Emmelenkamp 01
03 ds. A. ten Woude (Arend) 04-12-1791 Kolderveen 22-06-1794 Landsmeer 01
01 ds. A. Middendorp (Antony) 28-09-1794 Steenwijk 19-07-1795 Steenwijk 01
01 ds. A. van IJsendijk (Arent) 16-08-1795 emeritus Deventer 27-11-1796 Amersfoort 02
02 ds. J.I. Rauwerts Tichler (Jan Isaac) 26-03-1797 Zwartsluis 15-04-1798 Kampen 03
02 ds. B. Clement (Boudewijn) 03-06-1798 Voorthuizen 18-08-1805 Doetinchem 01
01 ds. P.I. Calkoen (Petrus Izaak) 03-11-1805 Peize 31-12-1839 emeritus 02
06 ds. W.A. van Meurs (Willem Antonie) 04-10-1840 Longerhouw 02-01-1842 Kampen 01
02 ds. G. van der Flier (Gerardus) 01-05-1842 Schraard 30-07-1843 Aarlanderveen 02
02 ds. S. Hogerzeil (Simon) 07-04-1844 Fijnaart 20-04-1845 Doornspijk 01
01 ds. A. Piper (Antoon) 27-07-1845 Kortenhoef 10-09-1854 IJsselmuiden 02
02 ds. W.A. Becking (Willem Arnold) 15-04-1855 Scharnegoutum 05-08-1860 Oosterend 09
05 ds. J. Vermeer (Jan) 01-09-1861 Koudekerke 01-10-1865 Linschoten 08
08 ds. H.A. Leenmans (Hendrik Arie) 09-09-1866 Gaast-Ferwoude 06-03-1870 Anjum 01
03 ds. H. van de Hagt (Hermanus) 04-09-1870 Westbroek 24-11-1878 Alkmaar 14
01 ds. J.M. Rutte (Jacobus Marie) 20-04-1879 Oene 13-08-1882 Huizen 05
01 ds. G. Nijhuis (Gerhard) 17-06-1883 Hoogeveen 02-05-1886 Berlikum 04
04 ds. P.H. Wiersma (Pier Hessels) 17-10-1886 Lemmer 07-04-1889 Oost-Indië 03
04 ds. D.J. Karres (Dirk Jacob) 17-11-1889 Bruinisse 05-11-1893 ’s-Gravenhage 09
05 ds. J.J.C. van Toorenenbergen (Jacobus Johannes Cornelis) 29-04-1894 Kamerik 25-04-1897 Randwijk 06
11 ds. D.E.J. Hupkes (Dirk Evert Jan) 09-10-1898 Sprang 25-02-1906 Waddinxveen 08
08 ds. H. van Elst (Herman) 11-11-1906 Daarle 03-09-1922 Vinkeveen 03
03 ds. A. Luteijn (Abraham) 12-06-1927 Goudriaan - Ottoland 05-01-1930 Huizen 02
17 ds. H. Bout (Hendrik) 10-04-1932 Leerbroek 08-11-1936 Rotterdam-Delfshaven 10
06 ds. T. van der Hee (Teunis) 04-07-1937 Polsbroek 17-03-1941 overleden 00
16 ds. J.H. Cirkel (Jan Hendrik) 27-02-1944 Leerbroek 06-07-1947 Ede 10
02 ds. N. Kleermaker (Nuy) 23-11-1947 Veen 19-08-1951 Leiden 16
09 ds. G.H. van Kooten (Geurt Hendrik) 05-04-1953 Brandwijk 12-06-1960 Huizen 20
05 ds. G. van Estrik (Gijsbert) 19-03-1961 Nieuwland 08-09-1972 Dordrecht 34
05 ds. A. van der Vlist (Aart) 03-06-1973 Giessendam-Neder-Hardinxveld 20-08-1978 Nieuwerkerk aan den IJssel 03
-
2e predikantsplaats sedert 1974
04 ds. A. van de Beek (Abraham) 15-06-1975 Sommelsdijk 18-06-1989 Rijssen 12
15 ds. W. Pieters (Wouter) 05-05-1981 kandidaat 09-09-2000 Springford (Can.) 10
-
3e predikantsplaats sedert 1986 tot 2004
01 ds. C.M. Visser (Cornelis Marinus) (p-t) 13-09-1987 hulppred. Genemuiden 04-04-1988 Achterberg 01
01 ds. J. van Oostende (Jaap) 09-07-1989 Ederveen 16-05-1994 secretaris GZB 01
04 ds. J. Niesing (Jan) 29-04-1990 Hagestein 06-11-1994 Oene 02
02 ds. A.A. Floor (Alberthus Adrianus) 02-04-1995 Harderwijk 04-03-2001 Elburg 06
17 ds. W.G. Hulsman (Wim) 31-01-1999 Rijssen
01 ds. M.A. Kuyt (Maarten Arie) 02-09-2001 Veen 14-05-2006 Huizen 04
07 ds. N. den Ouden (Nelis) 22-09-2002 Tholen 30-04-2004 ontheven > Genemuiden-hhg 00
21 ds. J.A.C. Olie (Johan Arend Christiaan) 10-07-2011 Zuilichem

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
L. Hooijer ??-??-1969 Hoogeveen ??-??-1972 Hoogersmilde
C.M. Visser 26-06-1986 kandidaat 12-09-1987 Genemuiden 01
H. Scherphof (Hans) Elburg
K. Timmerman (Korne) ??-02-2007 ??-01-2008 pred. Kamperveen 01
D. Vos (Dick) ??-??-2013 Oostwold (Old)
J.H. Rozendal ??-05-2013 wonend IJsselmuiden


Beroepen vacature 1775:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 12-07-1775 J.W. Brocades IJhorst-De Wijk
02 26-07-1775 C.A.W. Hein Almen


Beroepen vacature 1791:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 15-07-1791 C. Groot Holtman Noordlaren
02 02-08-1791 B. Clement Voorthuizen
03 19-08-1791 A. ten Woude Kolderveen


Beroepen vacature 1796:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 23-11-1796 W. Wernink Lunteren
02 28-12-1796 J.J. Rauwertz Tichler Zwartsluis


Beroepen vacature 1798:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 09-03-1798 C. van der Velde Woudsend
02 21-03-1798 B. Clement Voorthuizen


Beroepen vacature 1839:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1839 J.J. Knap Aarlanderveen
02 ??-01-1840 S. Hogerzeil Fijnaart
03 ??-03-1840 J.C. Eijkman Nederlangbroek
04 ??-04-1840 J.C. Eijkman (2e keer) Nederlangbroek
05 ??-05-1840 A.W. Buning Oostermeer
06 ??-07-1840 W.A. van Meurs Longerhouw


Beroepen vacature 1842:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1842 B. Fijnebuik Hoogeveen
02 ??-04-1842 G. van der Flier Schraard


Beroepen vacature 1843:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1843 A. Piper Kortenhoef
02 ??-10-1843 S. Hogerzeil Fijnaart


Beroepen vacature 1845:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1845 A. Piper Kortenhoef


Beroepen vacature 1854:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1854 J.B. Nijhoff Vaassen
02 ??-11-1854 W.A. Becking Scharnegoutum


Beroepen vacature 1860:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1860 J.H. Seemerink Woudsend > aangenomen, ovl.
02 ??-01-1861 J.W. Felix Nieuwe-Tonge
03 ??-02-1861 J. van der Werff Wijk bij Heusden
04 ??-03-1861 I.C. de Vijver Veenendaal
05 ??-04-1861 J. Vermeer Koudekerke


Beroepen vacature 1865:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1865 A. Couvée Doesburg
02 ??-10-1865 A. Dekkers Chaam
03 ??-12-1865 J.H. Geselschap Rhenen
04 ??-01-1866 E.B. Gunning Nigtevecht
05 ??-02-1866 C.H. Harmsen van der Beek Hantum
06 ??-03-1866 Th.H. Nahuijs Biezelinge
07 ??-04-1866 W. van den Bijtel Nunspeet
08 ??-06-1866 H.A. Leenmans Gaast-Ferwoude


Beroepen vacature 1870:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1870 E.A.G. van Hoogenhuijze Heino
02 ??-05-1870 J.J. van der Lip Leusden
03 ??-06-1870 H. van der Hagt Westbroek


Beroepen vacature 1878:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1878 F. Oberman Steenwijkerwold
02 ??-01-1879 J.M. Rutte Oene


Beroepen vacature 1882:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1883 G. Nijhuis Hoogeveen


Beroepen vacature 1886:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1886 J. Vonk Dalfsen
02 ??-07-1886 S. Dijkstra Hoogeveen
03 ??-08-1886 A. van Veelo Klundert
04 ??-09-1886 P.H. Wiersma Lemmer


Beroepen vacature 1889:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1889 E.A. Lazonder Oosterwolde (Gld.)
02 ??-05-1889 H. Feijkes Hoogeveen
03 ??-06-1889 J. Bolkestein Ter Aar
04 ??-07-1889 D.J. Karres Bruinisse


Beroepen vacature 1893:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1893 C.J. Leenmans Hoogeveen
02 ??-10-1893 J.C. Klomp Lunteren
03 ??-12-1893 J. Bolkestein Putten
04 ??-01-1894 P. Kuijlman Bunnik
05 ??-02-1894 J.J.C. van Toorenenbergen Kamerik


Beroepen vacature 1897:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1897 B.J. van Heijningen Huizen
02 ??-06-1897 W. van Sloten Rouveen
03 ??-07-1897 Chr. Ynzonides Renkum
04 ??-08-1897 H. van Griethuijsen Oosterwolde (Gld.)
05 ??-09-1897 A. ten Have Polsbroek
06 ??-10-1897 W. Zijlstra Waddinxveen
07 ??-12-1897 P. Kuijlman Oud-Alblas
08 ??-02-1898 J. Vonk Oldebroek
09 ??-03-1898 J. Kok Opheusden
10 ??-04-1898 H. Visscher Delft
11 ??-05-1898 D.E.J. Hupkes Sprang


Beroepen vacature 1906:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1906 J.G. Deur Gouda
02 ??-03-1906 W. Zijlstra Bruchem-Kerkwijk
03 ??-04-1906 P. Kuijlman Oosterwolde (Gld.)
04 ??-05-1906 M. van Grieken Ameide-Tienhoven
05 ??-06-1906 T. Lekkerkerker Montfoort
06 ??-07-1906 J.G. Dekking Monster
07 ??-08-1906 G.H. Beekenkamp Huizen
08 ??-09-1906 H. van Elst Daarle


Beroepen vacature 1922:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1926 J.E. Klomp Oldebroek
02 ??-01-1927 C.J. van der Graaf Ameide-Tienhoven
03 ??-03-1927 A. Luteijn Goudriaan-Ottoland


Beroepen vacature 1930:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1930 J. Enkelaar Ouderkerk aan den IJssel
02 ??-03-1930 W.L. Mulder Voorthuizen
03 ??-04-1930 W. Rijnsburger Polsbroek
04 ??-05-1930 C.B. Holland Rotterdam-Delfshaven
05 ??-06-1930 A.J. Westra Hoekzema Zegveld
06 ??-07-1930 Ph.J. Vreugdenhil Gorinchem
07 ??-07-1930 H.A. de Geus Huizen
08 ??-08-1930 G.J. Koolhaas Rotterdam-Charlois
09 ??-10-1930 E. Schimmel Ameide-Tienhoven
10 ??-11-1930 C.J. van der Graaf Nijkerk
11 ??-01-1931 J. Lekkerkerker Molenaarsgraaf
12 ??-04-1931 A.H.J.G. van Voorthuizen Vuursche
13 ??-05-1931 J.D. van Hof Oud-Beijerland
14 ??-08-1931 J.C. Terlouw Kamperveen
15 ??-10-1931 Jac. Vermaas Nieuwer ter Aa
16 ??-11-1931 C. van der Wal Dirksland
17 ??-01-1932 H. Bout Leerbroek


Beroepen vacature 1936:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1936 J.D. Kleijne Ooltgensplaat
02 ??-10-1936 L. Blok Brandwijk
03 ??-11-1936 K. van de Pol Boven-Hardinxveld
04 ??-01-1937 J.G. van Ieperen Leerbroek
05 ??-02-1937 W. Rijnsburger Oud-Beijerland
06 ??-03-1937 T. van der Hee Polsbroek


Beroepen vacature 1941:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1942 J. de Lange Wilsum
02 ??-03-1942 W.L. Tukker Hei- en Boeicop
03 ??-05-1942 P. Bouw Haaften
04 ??-06-1942 A.A. Koolhaas Daarle
05 ??-07-1942 R.W. Steur Oldebroek
06 ??-08-1942 J.W. van der Linden Kootwijk
07 ??-09-1942 D.B. van Lokhorst Papendrecht
08 ??-11-1942 J. van der Velden Nieuwland
09 ??-12-1942 A. Vroegindeweij Loon op Zand
10 ??-02-1943 C.A. Korevaar Puttershoek
11 ??-04-1943 A.A. Koolhaas Daarle
12 ??-06-1943 J.C. Stelwagen Opheusden
13 ??-07-1943 H.N. van Hensbergen Overlangbroek
14 ??-08-1943 M.H.A.L.H. van der Valk Wijngaarden
15 ??-10-1943 C.C.T. Postma Jaarsveld
16 ??-11-1943 J.H. Cirkel Leerbroek


Beroepen vacature 1947:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1947 P.J.F. Lamens Elspeet
02 ??-07-1947 N. Kleermaker Veen


Beroepen vacature 1951:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1951 G.H. van Kooten Brandwijk
02 ??-02-1951 A. Wisgerhof Oldebroek
03 ??-09-1951 B.G.A. van der Wiel Tholen
04 ??-11-1951 B.G.A. van der Wiel (2e keer) Tholen
05 ??-01-1952 J. Hovius Hoogeveen
06 ??-04-1952 R. de Bruin Barneveld
07 ??-06-1952 A. den Hartogh Scherpenzeel (Gld.)
08 ??-08-1952 B. Eijsenga Barneveld
09 ??-11-1952 G.H. van Kooten Brandwijk


Beroepen vacature 1960:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1960 P. de Jong Kootwijk
02 ??-07-1960 P. de Jong (2e keer) Kootwijk
03 ??-08-1960 J. den Besten Dirksland
04 ??-09-1960 J. Wieman Oudewater
05 ??-11-1960 G. van Estrik Nieuwland


Beroepen vacature 1972:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1972 C. van den Bergh Katwijk aan Zee
02 ??-09-1972 H. Jonerden Veenendaal
03 ??-10-1972 E.M. Bakker Rijssen
04 ??-11-1972 J. Koolen Werkendam
05 ??-02-1973 A. van der Vlist Giessendam-Neder-Hardinxveld


Beroepen vacature 1974 (wijk 2):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1974 J. de Vreugd Haaften
02 ??-12-1974 M.B. van den Akker Stellendam
03 ??-01-1975 T. Lekkerkerker Leerdam
04 ??-03-1975 A. van de Beek Sommelsdijk


Beroepen vacature 1978 (vac. Vd Vlist):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1978 J. van de Ketterij Zetten-Andelst
02 ??-01-1979 A. Vlietstra Doornspijk
03 ??-03-1979 W.Chr. Hovius Katwijk aan Zee
04 ??-04-1979 J.H.C. Olie Linschoten
05 ??-06-1979 J. Vroegindeweij Katwijk aan Zee
06 ??-08-1979 H. Visser Nieuwe-Tonge
07 ??-10-1979 G.S.A. de Knegt Barneveld
08 ??-01-1980 Jac. Westland Amersfoort
09 ??-04-1980 J. Harteman kandidaat Veenendaal
10 ??-05-1980 G. Hendriks Zuilichem-Nieuwaal
11 ??-06-1980 L.H. Oosten Wouterswoude
12 ??-08-1980 J.J.W. Mouthaan Nunspeet
13 ??-10-1980 J. van Rossem Huizen
14 ??-01-1981 W. van Gorsel Wijk bij Heusden
15 ??-02-1981 W. Pieters kandidaat Ede


Beroepen vacature 1986 (wijk 3):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 28-02-1986 C.M. Visser kandidaat Genemuiden


Beroepen vacature 1988 (vac. Visser):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 16-01-1989 J. van Oostende Ederveen


Beroepen vacature 1989 (vac. Vd Beek):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 07-06-1989 H. Westerhout Goedereede
02 11-09-1989 A. van Vuuren Alblasserdam
03 07-11-1989 J.C. Schuurman Rijssen
04 17-01-1990 J. Niesing Hagestein


Beroepen vacature 1994 (vac. Oostende):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 10-06-1994 C.J. van der Plas Zwijndrecht
02 01-09-1994 L.W.C. Ruijgrok Middelharnis
03 03-10-1994 M. Aangeenbrug Barneveld
04 04-11-1994 F. Hoek Goedereede
05 20-01-1995 J.H. van Daalen Ede
06 23-03-1995 W. van Vreeswijk Hei- en Boeicop
07 06-05-1995 P. Vermeer Huizen
08 12-06-1995 J. Plomp Wierden
09 20-09-1995 C. van der Worp Ede
10 27-11-1995 L. Kruijmer Lunteren
11 31-01-1996 J.P. Nap Barneveld
12 10-04-1996 G.D. Kamphuis Apeldoorn (b.w.)
13 16-09-1997 A.W. van der Plas Waddinxveen
14 01-12-1997 H. Harkema Onstwedde
15 08-04-1998 A. Jonker Barendrecht (b.w.)
16 04-06-1998 W. Arkeraats Werkendam
17 12-08-1998 W.G. Hulsman Rijssen


Beroepen vacature 1994 (vac. Niesing):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 19-09-1994 J. Maasland Kootwijk
02 26-10-1994 A.A. Floor Harderwijk


Beroepen vacature 2001 (vac. Pieters):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 26-02-2001 M. Goudriaan Lunteren
02 11-04-2001 J.P.J. Voets Arnemuiden
03 30-05-2001 J. Geene Katwijk aan Zee
04 02-10-2001 J. van Dijk Ridderkerk
05 20-11-2001 J.R. Volk Urk (b.w.)
06 21-03-2002 J. Belder Nieuw-Lekkerland
07 10-06-2002 N. den Ouden Tholen


Beroepen vacature 2001 (vac. Floor):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 04-05-2001 M.A. Kuyt Veen


Beroepen vacature 2006 (vac. Kuyt):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 03-06-2006 G. van Wijk Wezep
02 21-09-2006 A.J. Kunz Groot-Ammers
03 30-10-2006 J. van Dijk Ridderkerk
04 05-02-2007 M. Messemaker Oud-Beijerland
05 07-04-2007 G. Lustig Voorthuizen
06 12-06-2007 J.N. Zuijderduijn Valburg-Homoet
07 24-09-2007 A. Bloemendal Oud-Beijerland
08 22-01-2008 A.N. van der Wind Hagestein
09 06-05-2008 D. Breure Bruchem-Kerkwijk
10 18-06-2008 A. Jonker Baarn-Calvijnkerk
11 22-10-2008 A.L. van Zwet Woudenberg
12 07-01-2009 R.W. van Mourik Sommelsdijk
13 23-03-2009 P.J. Teeuw Papendrecht
14 26-05-2009 J. Geene Katwijk aan Zee
15 30-09-2009 J.B. ten Hove Katwijk aan Zee
16 16-11-2009 A. de Lange Oldebroek
17 19-04-2010 J.P.J. Voets Wijk bij Heusden 03
18 08-06-2010 M.M. van Campen Rotterdam-Zuid 01
19 21-09-2010 G.H. Koppelman Wapenveld 01
20 05-11-2010 J.P. Nap Lunteren 01
21 14-03-2011 J.A.C. Olie Zuilichem 07


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

zaterdag 17 november 2018