Index >

Gees Gereformeerde Kerk


Classis: * Emmen
Provincie: Drenthe
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Gereformeerde Kerk Gees opgericht in 1854:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
i.s.m. Zweeloo-gk sedert 2016
-
01 ds. P. Kapteyn (Pieter) 11-03-1855 kandidaat Hoogeveen 16-11-1858 Putten 03
03 ds. R.L. van der Scheer (Roelof Lambertus) 19-09-1859 Lippenhuizen 13-11-1864 Idskenhuizen 01
02 ds. H. van Hoogen (Hendrik) 08-10-1865 kandidaat Kampen 27-01-1867 Burum 03
04 ds. A.H. Zomer (Albertus Hendrik) 25-10-1868 kandidaat 19-06-1870 Arum 03
02 ds. H.D. Schoenmaker (Hendrik Derks) 18-06-1871 Nijeveen 22-12-1874 overleden 00
04 ds. H. Dijkstra (Harmen) 21-11-1875 kandidaat 30-03-1879 Oldekerk 03
02 ds. G.H. Zahn (Gualtherus Hendrik) 04-01-1880 kandidaat 04-07-1882 Vries 01
02 ds. H. de Koning (Hendrik) 18-03-1883 kandidaat Bodegraven 12-10-1884 Uithoorn 01
02 ds. G. van Halsema (Gerard) 15-11-1885 kandidaat Uithuizen 12-11-1888 Siddeburen 02
02 ds. H.J. Willering (Hendrik Jan) 17-11-1889 kandidaat Meppel 21-08-1892 Arum 05
09 ds. S. Veltman (Sjoerd) 01-12-1895 kandidaat Haarlemmermeer-Oostzijde 15-07-1900 Metslawier 05
04 ds. G.H. Dijkstra (George Herman) 15-09-1901 kandidaat Smilde 07-03-1909 Drachtstercompagnie 03
02 ds. G.A. Langhout (Goossen Albertus) 12-12-1909 kandidaat Surhuizum 27-04-1913 Oude- en Nieuwe Bildtzijl 04
05 ds. M. Post (Maarten) 09-05-1915 kandidaat Vlaardingen 02-09-1917 Nieuw-Dordrecht 11
02 ds. J.J. Bouwman (Jakob Jan) 12-01-1919 kandidaat Uithuizen 11-09-1921 Urk 01
07 ds. K.J. Cremer (Klaas Jan) 03-08-1924 kandidaat Amsterdam 31-05-1927 Haarlem 05
01 ds. P. Melles (Pieter) 26-02-1928 kandidaat Groningen 10-05-1931 Grijpskerk 01
01 ds. J. ten Hove (Jan) 12-01-1932 kandidaat Zalk 10-04-1946 uitgetreden > Gees-gkv 00
02 ds. W.A. Lenderink (Wilhelm Adolf) 03-08-1947 Bentheim 28-09-1958 Wieringen 02
09 ds. D.C. Firet (Dirk Cornelis) 29-05-1960 kandidaat Bergambacht 22-11-1964 Eefde-Gorssel 07
04 ds. H.J. Hasper (Hendrik Jan) 06-02-1966 hulppred. Frankrijk 15-11-1970 Halfweg-Zwanenburg 01
04 ds. L.A.J. Wolthuis (Lucas Albert Jan) 09-09-1973 kandidaat Zaandam 18-06-1978 Monster 01
01 ds. S. Boukes (Sijbren) 10-05-1981 kandidaat Kampen 05-10-1986 Giessendam-Neder-Hardinxveld 01
01 ds. M. Klomp (Markus) 10-04-1988 kandidaat Emmeloord 09-08-1992 Minnertsga 01
01 ds. L.A. Jonker (Leendert Arnold) (p-t) 09-10-1994 kandidaat Gees 31-10-2002 ontheven 00
01 ds. mw. J. Paans-Bergman (Jantje) (p-t) 01-05-2003 Roodeschool - Zijldijk 30-06-2007 emeritus 00
01 ds. A. ten Hove (Antoon) (p-t) 31-01-2010 Noordbergum 07-09-2014 Roodeschool 01
01 ds. B.G. Breunesse (Bart) (40%) 26-02-2017 Dedemsvaart


Beroepen vacature 1854:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1854 P. Kapteyn kandidaat Hoogeveen


Beroepen vacature 1858:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1858 W. Coelingh Twello
02 ??-12-1858 W. Coelingh (2e keer) Twello
03 ??-07-1859 R.L. van der Scheer Lippenhuizen


Beroepen vacature 1864:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1864 B. Vellekoop kandidaat Kampen
02 ??-07-1865 H. van Hoogen kandidaat Kampen


Beroepen vacature 1867:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1867 E. Diemer Noordwijk-Sassenheim
02 ??-07-1867 G. Bramer kandidaat
03 ??-07-1868 L. van Dellen kandidaat
04 ??-08-1868 A.H. Zomer kandidaat