Index >

Garderen Hervormde Gemeente


Classis: * Nijkerk
Provincie: Gelderland
Ring: Putten
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Garderen opgericht in 1592:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
i.c.m. Kootwijk tot 1617
-
ds. J.A. Veluanus (Joannes Anastatius) ??-??-1544 ??-??-1550
ds. G. Verstege (Gerardus) ??-??-1593 kandidaat ??-??-1594 Voorst
ds. T. Alberti (Timannus) ??-??-1594 Oldebroek ??-??-1604 overleden
ds. J. van Medenbach (Jacobus) ??-??-1604 ??-11-1604 Ermelo
ds. F. Curtenius (Fredericus) ??-??-1607 verdreven Denekamp ??-??-1630 overleden
ds. J. a Mandeville (Johannes) ??-??-1630 Kootwijk ??-??-1657 overleden
ds. I. Balck (Isaac) ??-??-1658 kandidaat ??-??-1663 Nunspeet
ds. R. Altius (Robertus) ??-??-1663 kandidaat ??-??-1670 Harderwijk
ds. S. ab Hooglant (Samu?l) ??-??-1670 kandidaat ??-??-1709 overleden
ds. H. Proper (Hermannus) 16-06-1709 legerpredikant 18-03-1732 overleden
01 ds. J. Calkoen (Johannes) 19-07-1733 kandidaat Amsterdam 16-10-1735 Voorthuizen 01
01 ds. W. van der Souw (Wilhelmus) 13-05-1736 kandidaat Deventer 13-08-1747 Hien-Dodewaard 02
01 ds. J. Joosting (Johannes) 31-03-1748 kandidaat Amsterdam 10-12-1752 Steenwijk 01
01 ds. J.H. Schadden (Johannes Hermannus) 23-04-1753 Vuren-Dalem 27-01-1765 Hoogeveen 01
01 ds. I. de Leeuw (Isaac) 09-06-1765 kandidaat Utrecht 01-12-1766 Rotterdam-IJsselmonde 01
02 ds. J. Sluiter (Johannes) 28-09-1766 kandidaat Utrecht 16-06-1782 Diemen 02
01 ds. H.J. Bruins (Hendrik Jan) 13-10-1782 kandidaat Amsterdam 17-10-1784 Naarden 02
01 ds. H.W. Benier (Hendrik Willem) 09-01-1785 kandidaat Amsterdam 19-04-1789 Monster 01
01 ds. J. de Waal (Joachim) 06-10-1789 kandidaat Utrecht 03-01-1819 Rhenen 16
02 ds. D. Moreau 08-08-1819 Durgerdam 07-06-1824 Monnickendam 01
01 ds. H. Slothouber 07-11-1824 kandidaat 27-12-1829 Oosterwolde (Gld) 09
01 ds. B.J. Dibbets 18-07-1830 kandidaat 16-12-1838 Vollenhove 01
01 ds. A. Dekkers 09-02-1840 kandidaat 16-11-1845 Buren 01
01 ds. G.H. Fabius (Gerbert Henry) 10-05-1846 kandidaat 17-08-1851 Broek in Waterland 01
03 ds. J.A.C. Nonhebel 02-05-1852 Nieuw-Loosdrecht 25-09-1853 Anjum 01
05 ds. M. van Leeuwen (Marinus) 01-10-1854 Meliskerke 04-01-1857 Elspeet 04
01 ds. J. Koster (Johan) 26-05-1857 Winterswijk 31-10-1858 Ommen 03
01 ds. J.H. Geselschap (Joachim Herman) 06-03-1859 kandidaat 02-02-1862 Rhenen 03
03 ds. J. Noordink 19-10-1862 Hall 31-05-1863 Hijlaard 02
13 ds. A.D. Thuijn de Ligny (Abraham Dirk) 03-12-1865 IJlst 06-05-1866 Nijkerk 01
01 ds. A.H. de Klerck (Abraham Hendrick) 12-08-1866 kandidaat 07-01-1872 Lopik 06
03 ds. G.W. Locher (Gottfried Wilhelm) 22-06-1873 Neudorf (Rusland) 25-06-1876 Hengelo (Gld.) 03
02 ds. F.J.C. Schook 06-05-1877 Balk 20-11-1881 Op- en Neder-Andel 15
03 ds. G.J. van de Pol (Gerrit Jan) 07-05-1882 Babyloni?nbroek 21-09-1884 Veen 04
15 ds. F.J.C. Schook 28-05-1889 Op- en Neder-Andel 01-11-1900 emeritus 00
02 ds. A. van Kooten 25-08-1901 kandidaat Montfoort 30-06-1907 Steenwijk 01
07 ds. P. Stegenga (Popke) 06-09-1908 kandidaat Apeldoorn 30-10-1910 Zwartsluis 01
01 ds. J.G. Lekkerkerker (Jacobus Gerardus) 12-03-1911 kandidaat Zoeterwoude 15-11-1914 Nieuw-Vennep 01
05 ds. I. Kievit (Izaak) 28-11-1915 kandidaat Oud-Vossemeer 03-03-1918 Benschop 08
06 ds. W.L. Mulder (Willem Lambertus 22-12-1918 Gouderak 11-09-1921 Benthuizen 02
13 ds. D.T. Keck (Diederik Theodorus) 14-10-1923 ontheven Bergambacht 15-05-1927 Heteren 10
10 ds. N. Warmolts 06-10-1929 kandidaat Wezep 09-01-1934 Vreeswijk 04
08 ds. J.C. Terlouw 08-09-1935 Alkmaar 07-03-1943 Wezep 16
03 ds. K.J. van der Berg (Klazinus Johannes) 27-06-1943 Amersfoort 01-10-1949 emeritus 02
21 ds. J. van Dijk 30-08-1953 Gameren 28-08-1960 Nijkerk 12
10 ds. A. Muilwijk 05-05-1963 Randwijk 01-10-1967 Opheusden 02
01 ds. R.W. Steur 21-01-1968 Doornspijk 28-10-1973 emeritus Urk-evang 05
02 ds. T. de Jong (Tjitse) 15-04-1974 Nieuw-Lekkerland 01-07-1977 zendingspred. Rhodesia 01
01 ds. J. Catsburg (Jan) 26-12-1977 Katwijk aan Zee 09-05-1984 overleden 00
02 ds. T. de Jong (Tjitse) 03-07-1985 Poortvliet 09-09-1992 Staphorst 04
04 ds. A. Kort (Anthonie) 12-05-1993 kandidaat Genemuiden 11-05-1997 ambt neergelegd > ogg 00
01 ds. D. Heemskerk 12-12-1997 Nieuwleusen-deelgemeente 30-04-2004 losgemaakt > Garderen-hhg 00
01 ds. A. Visser (Aalt) (p-t 50%) 16-09-2012 zendingspred. GZB 24-09-2017 zendingspred. GZB: Zimbabwe 01
01 ds. P. Nobel 26-08-2018 Monster

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
H. Schuuring ??-1965 Nijkerk
ds. F. Luitjes 09-2008 emeritus Woudenberg


Beroepen vacature 1766:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1766 J.B. van Blijenburg Oene
02 08-07-1766 J. Sluiter kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1819:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 25-03-1819 C. Kumsius Opheusden
02 05-05-1819 D. Moreau Durgerdam


Beroepen vacature 1851:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1851 J.A.C. Nonhebel Nieuw-Loosdrecht
02 ??-12-1851 D. Gildemeester Ophemert
03 ??-01-1852 J.A.C. Nonhebel (2e keer) Nieuw-Loosdrecht


Beroepen vacature 1853:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1853 J.P. Nonhebel kandidaat
02 ??-01-1854 G. van der Flier Oosterwolde (Gld.)
03 ??-03-1854 J.H.A.C. Hanewinckel Ravestein
04 ??-05-1854 J. van der Werff Kesteren
05 ??-06-1854 M. van Leeuwen Meliskerke


Beroepen vacature 1857:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1857 J. Koster Winterswijk


Beroepen vacature 1858:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1858 J.H. Geselschap kandidaat