Index >

Garderen Hervormde Gemeente


Classis: * Nijkerk
Provincie: Gelderland
Ring: Putten
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Garderen opgericht in 1592:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
i.c.m. Kootwijk tot 1617
-
ds. J.A. Veluanus (Joannes Anastatius) ??-??-1544 ??-??-1550
ds. G. Verstege (Gerardus) ??-??-1593 kandidaat ??-??-1594 Voorst
ds. T. Alberti (Timannus) ??-??-1594 Oldebroek ??-??-1604 overleden
ds. J. van Medenbach (Jacobus) ??-??-1604 ??-11-1604 Ermelo
ds. F. Curtenius (Fredericus) ??-??-1607 verdreven Denekamp ??-??-1630 overleden
ds. J. a Mandeville (Johannes) ??-??-1630 Kootwijk ??-??-1657 overleden
ds. I. Balck (Isaac) ??-??-1658 kandidaat ??-??-1663 Nunspeet
ds. R. Altius (Robertus) ??-??-1663 kandidaat ??-??-1670 Harderwijk
ds. S. ab Hooglant (SamuŽl) ??-??-1670 kandidaat ??-??-1709 overleden
ds. H. Proper (Hermannus) 16-06-1709 legerpredikant 18-03-1732 overleden
01 ds. J. Calkoen (Johannes) 19-07-1733 kandidaat Amsterdam 16-10-1735 Voorthuizen 01
01 ds. W. van der Souw (Wilhelmus) 13-05-1736 kandidaat Deventer 13-08-1747 Hien-Dodewaard 02
01 ds. J. Joosting (Johannes) 31-03-1748 kandidaat Amsterdam 10-12-1752 Steenwijk 01
01 ds. J.H. Schadden (Johannes Hermannus) 23-04-1753 Vuren-Dalem 27-01-1765 Hoogeveen 01
01 ds. I. de Leeuw (Isaac) 09-06-1765 kandidaat Utrecht 01-12-1766 Rotterdam-IJsselmonde 01
02 ds. J. Sluiter (Johannes) 28-09-1766 kandidaat Utrecht 16-06-1782 Diemen 02
01 ds. H.J. Bruins (Hendrik Jan) 13-10-1782 kandidaat Amsterdam 17-10-1784 Naarden 02
01 ds. H.W. Benier (Hendrik Willem) 09-01-1785 kandidaat Amsterdam 19-04-1789 Monster 01
01 ds. J. de Waal (Joachim) 06-10-1789 kandidaat Utrecht 03-01-1819 Rhenen 16
02 ds. D. Moreau 08-08-1819 Durgerdam 07-06-1824 Monnickendam 01
01 ds. H. Slothouber 07-11-1824 kandidaat 27-12-1829 Oosterwolde (Gld) 09
01 ds. B.J. Dibbets 18-07-1830 kandidaat 16-12-1838 Vollenhove 01
01 ds. A. Dekkers 09-02-1840 kandidaat 16-11-1845 Buren 01
01 ds. G.H. Fabius (Gerbert Henry) 10-05-1846 kandidaat 17-08-1851 Broek in Waterland 01
03 ds. J.A.C. Nonhebel 02-05-1852 Nieuw-Loosdrecht 25-09-1853 Anjum 01
05 ds. M. van Leeuwen (Marinus) 01-10-1854 Meliskerke 04-01-1857 Elspeet 04
01 ds. J. Koster (Johan) 26-05-1857 Winterswijk 31-10-1858 Ommen 03
01 ds. J.H. Geselschap (Joachim Herman) 06-03-1859 kandidaat 02-02-1862 Rhenen 03
03 ds. J. Noordink 19-10-1862 Hall 31-05-1863 Hijlaard 02
13 ds. A.D. Thuijn de Ligny (Abraham Dirk) 03-12-1865 IJlst 06-05-1866 Nijkerk 01
01 ds. A.H. de Klerck (Abraham Hendrick) 12-08-1866 kandidaat 07-01-1872 Lopik 06
03 ds. G.W. Locher (Gottfried Wilhelm) 22-06-1873 Neudorf (Rusland) 25-06-1876 Hengelo (Gld.) 03
02 ds. F.J.C. Schook 06-05-1877 Balk 20-11-1881 Op- en Neder-Andel 15
03 ds. G.J. van de Pol (Gerrit Jan) 07-05-1882 BabyloniŽnbroek 21-09-1884 Veen 04
15 ds. F.J.C. Schook 28-05-1889 Op- en Neder-Andel 01-11-1900 emeritus 00
02 ds. A. van Kooten 25-08-1901 kandidaat Montfoort 30-06-1907 Steenwijk 01
07 ds. P. Stegenga (Popke) 06-09-1908 kandidaat Apeldoorn 30-10-1910 Zwartsluis 01
01 ds. J.G. Lekkerkerker (Jacobus Gerardus) 12-03-1911 kandidaat Zoeterwoude 15-11-1914 Nieuw-Vennep 01
05 ds. I. Kievit (Izaak) 28-11-1915 kandidaat Oud-Vossemeer 03-03-1918 Benschop 08
06 ds. W.L. Mulder (Willem Lambertus 22-12-1918 Gouderak 11-09-1921 Benthuizen 02
13 ds. D.T. Keck (Diederik Theodorus) 14-10-1923 ontheven Bergambacht 15-05-1927 Heteren 10
10 ds. N. Warmolts 06-10-1929 kandidaat Wezep 09-01-1934 Vreeswijk 04
08 ds. J.C. Terlouw 08-09-1935 Alkmaar 07-03-1943 Wezep 16
03 ds. K.J. van der Berg (Klazinus Johannes) 27-06-1943 Amersfoort 01-10-1949 emeritus 02
21 ds. J. van Dijk 30-08-1953 Gameren 28-08-1960 Nijkerk 12
10 ds. A. Muilwijk 05-05-1963 Randwijk 01-10-1967 Opheusden 02
01 ds. R.W. Steur 21-01-1968 Doornspijk 28-10-1973 emeritus Urk-evang 05
02 ds. T. de Jong (Tjitse) 15-04-1974 Nieuw-Lekkerland 01-07-1977 zendingspred. Rhodesia 01
01 ds. J. Catsburg (Jan) 26-12-1977 Katwijk aan Zee 09-05-1984 overleden 00
02 ds. T. de Jong (Tjitse) 03-07-1985 Poortvliet 09-09-1992 Staphorst 04
04 ds. A. Kort 12-05-1993 kandidaat Genemuiden 11-05-1997 ambt neergelegd > ogg 00
01 ds. D. Heemskerk 12-12-1997 Nieuwleusen-deelgemeente 30-04-2004 losgemaakt > Garderen-hhg 00
01 ds. A. Visser (p-t 50%) 16-09-2012 zendingspred. GZB 24-09-2017 zendingspred. GZB: Zimbabwe 01

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
H. Schuuring ??-1965 Nijkerk
ds. F. Luitjes 09-2008 emeritus Woudenberg 2012


Beroepen vacature 1766:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1766 J.B. van Blijenburg Oene
02 08-07-1766 J. Sluiter kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1819:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 25-03-1819 C. Kumsius Opheusden
02 05-05-1819 D. Moreau Durgerdam


Beroepen vacature 1851:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1851 J.A.C. Nonhebel Nieuw-Loosdrecht
02 ??-12-1851 D. Gildemeester Ophemert
03 ??-01-1852 J.A.C. Nonhebel (2e keer) Nieuw-Loosdrecht


Beroepen vacature 1853:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1853 J.P. Nonhebel kandidaat
02 ??-01-1854 G. van der Flier Oosterwolde (Gld.)
03 ??-03-1854 J.H.A.C. Hanewinckel Ravestein
04 ??-05-1854 J. van der Werff Kesteren
05 ??-06-1854 M. van Leeuwen Meliskerke


Beroepen vacature 1857:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1857 J. Koster Winterswijk


Beroepen vacature 1858:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1858 J.H. Geselschap kandidaat


Beroepen vacature 1862:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1862 A.P.A. du Cloux Grevelduin-Capelle
02 ??-05-1862 J.J. du Sart Kamerik
03 ??-07-1862 J. Noordink Hall


Beroepen vacature 1863:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1863 J. van der Werff Huizen
02 ??-08-1863 J.A. ten Bokkel Huinink Oud-Alblas
03 ??-10-1863 A.F. Simons Bleskensgraaf
04 ??-11-1863 H. Bax Vuursche
05 ??-01-1864 H.W.A. Verhoeff Oud-Beijerland
06 ??-02-1864 C.P. van Tooren Katwijk aan Zee
07 ??-04-1864 A. Dekkers Chaam
08 ??-06-1864 J.W.F. Koningsfeldt Rheden
09 ??-08-1864 J. Vermeer Genemuiden
10 ??-11-1864 H. van Broekhuijzen Zuid-Afrika
11 ??-07-1865 J.J. Ruijs Oude-Wetering
12 ??-08-1865 C.J. Kraft Op- en Neder-Andel
13 ??-09-1865 A.D. Thuijn de Ligny IJlst


Beroepen vacature 1866:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-??-1866 A.H. de Klerck kandidaat


Beroepen vacature 1872:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1872 W.A. van der Linden Hooge-Zwaluwe
02 ??-04-1872 W.J. Geselschap Rotterdam-Delfshaven
03 ??-08-1872 G.W. Locher Neudorf (Rusland)


Beroepen vacature 1876:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1876 J.E. van Toorenenbergen Wageningen
02 ??-10-1876 F.J.C. Schook Balk


Beroepen vacature 1881:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1881 J. Bolkestein Wijnjeterp-Duurswoude
02 ??-01-1882 A.F. Simons Veen
03 ??-02-1882 G.J. van de Pol Babylonienbroek


Beroepen vacature 1884:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1885 K.G.M. Westerbeek van Eerten kandidaat Mijdrecht
02 ??-01-1886 J.L. Tichelaar Ouddorp
03 ??-04-1886 E.V.J. Japchen Kockengen
04 ??-06-1886 M.J. Bouman De Meern
05 ??-08-1886 S. Dijkstra Hoogeveen
06 ??-11-1886 A. van Veelo Klundert
07 ??-01-1887 C.P.N. Pikaar Rotterdam-Overschie
08 ??-06-1887 C. Bouthoorn Sprang
09 ??-09-1887 J.W.H. Kalkman Monster
10 ??-11-1887 H. Franssen Ankeveen
11 ??-01-1888 E.J. Homoet Opheusden
12 ??-04-1888 F. Kijftenbelt Hoevelaken
13 ??-07-1888 C.W.A. Nonhebel kandidaat Apeldoorn
14 ??-09-1888 P. Gemser Oud-Loosdrecht
15 ??-11-1888 F.J.C. Schook Op- en Neder-Andel


Beroepen vacature 1900:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1901 P.N. Gijsman kandidaat Aalsmeer
02 ??-05-1901 A. van Kooten kandidaat Montfoort


Beroepen vacature 1907:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1907 H.O. Roscam Abbing kandidaat Middelburg
02 ??-09-1907 J.H.F. Remme kandidaat Rijswijk
03 ??-11-1907 P. van Toorn kandidaat Rotterdam-Overschie
04 ??-12-1907 B. van der Wal Hasselt
05 ??-02-1908 H. Bruijel Willige Langerak
06 ??-03-1908 J. van Vliet Ottoland
07 ??-05-1908 P. Stegenga kandidaat Apeldoorn


Beroepen vacature 1910:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1910 J.G. Lekkerkerker kandidaat Zoeterwoude


Beroepen vacature 1914:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1915 J. Ronge Hoogblokland
02 ??-04-1915 F. de Gidts Goedereede
03 ??-05-1915 J. Dijkshoorn Ter Aar
04 ??-08-1915 D. van Luttervelt Wierden
05 ??-09-1915 I. Kievit kandidaat Oud-Vossemeer


Beroepen vacature 1918:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1918 W.L. Mulder Arnemuiden
02 ??-04-1918 P. Kruijt Nieuwe-Tonge
03 ??-05-1918 H.J. van Schuppen kandidaat Veenendaal
04 ??-08-1918 N. Warmolts Nederlangbroek
05 ??-09-1918 A.M. den Oudsten Nijkerk
06 ??-10-1918 W.L. Mulder (2e keer) Gouderak


Beroepen vacature 1921:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1921 J.A. van Boven Ede
02 ??-02-1922 W. Zijlstra Nederlangbroek
03 ??-04-1922 S. Ronner Oene
04 ??-05-1922 W. Deur Zegveld
05 ??-06-1922 F.F.J. van de Plassche Krimpen aan de Lek
06 ??-08-1922 J.G. Dekking Kesteren
07 ??-10-1922 M.B. Verkerk Gouderak
08 ??-11-1922 J. van Amstel kandidaat Zeist
09 ??-12-1922 P. Kruijt Nieuwe-Tonge
10 ??-02-1923 B.N.B. Bouthoorn Wapenveld
11 ??-04-1923 J.H. Koster Wouterswoude
12 ??-06-1923 E.V.J. Japchen Hei- en Boeicop
13 ??-08-1923 D.T. Keck ontheven, wonend Woerden


Beroepen vacature 1927:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1927 G. Alers Nieuw-Lekkerland
02 ??-10-1927 A.G. Oosterhuis Emst
03 ??-11-1927 N.C. Bakker Benschop
04 ??-12-1927 J.H. Koster Montfoort
05 ??-02-1928 J. van Amstel Putten
06 ??-03-1928 P. Kuijlman Houten
07 ??-07-1928 F.F.J. van de Plassche Krimpen aan de Lek
08 ??-11-1928 B.G.C. Steenbeek Wierden
09 ??-01-1929 A. Dekker Bleiswijk
10 ??-06-1929 N. Warmolts kandidaat Wezep


Beroepen vacature 1934:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1934 C. van den Boogert kandidaat Sommelsdijk
02 ??-06-1934 A.F.P. Pop Monster
03 ??-07-1934 E.V.J. Japchen Waarder
04 ??-10-1934 A.M. den Oudsten Elburg
05 ??-11-1934 A. van der Kooij kandidaat Maarssen
06 ??-01-1935 B.G.C. Steenbeek Bennekom
07 ??-03-1935 W. Vroegindeweij Zegveld
08 ??-05-1935 J.C. Terlouw Alkmaar


Beroepen vacature 1943:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1943 H.A. Leenmans Ede
02 ??-02-1943 J. de Lange Wilsum
03 ??-04-1943 K.J. van der Berg Amersfoort


Beroepen vacature 1949:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1949 J.T. Doorenbal Oene
02 ??-10-1949 J.W. de Bruijn Sprang
03 ??-11-1949 J. Hovius Hoogeveen
04 ??-12-1949 J.R. Cuperus Doornspijk
05 ??-02-1950 P.M. van Galen Brakel
06 ??-03-1950 J. van den Heuvel Schoonhoven
07 ??-05-1950 J.T. Doornenbal (2e keer) Oene
08 ??-06-1950 R.W. Steur Ouddorp
09 ??-07-1950 B. Haverkamp Veen
10 ??-09-1950 L. Vroegindeweij Papendrecht
11 ??-11-1950 G.H. van Kooten Brandwijk
12 ??-12-1950 J. van Dijk Gameren
13 ??-03-1951 J. van Dijk (2e keer) Gameren > eerst aangenomen
14 ??-08-1951 W. Vroegindeweij Huizen
15 ??-11-1951 A.J. Wijnmaalen Oldebroek
16 ??-01-1952 L. Trouwborst Monster
17 ??-03-1952 J.R. Cuperus (2e keer) Doornspijk
18 ??-07-1952 dr. J.C. Hooykaas wonend Scheveningen > eerst aangenomen
19 ??-12-1952 R.W. Steur (2e keer) Ouddorp
20 ??-01-1953 W.L. Tukker Delft
21 ??-04-1953 J. van Dijk (3e keer) Gameren


Beroepen vacature 1960:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1960 G.M. van Dieren Ede
02 ??-02-1961 W.C. Hovius kandidaat Haarlem
03 ??-04-1961 H. Goedhart Rotterdam-Delfshaven
04 ??-06-1961 A.J. Wijnmaalen Maartensdijk
05 ??-09-1961 B. Haverkamp Blauwkapel
06 ??-11-1961 R.W. Steur Doornspijk
07 ??-01-1962 B. Haverkamp (2e keer) Blauwkapel
08 ??-02-1962 R.J. van der Hoef kandidaat Lunteren
09 ??-03-1962 J. Kruijt Lexmond
10 ??-07-1962 A. Muilwijk Randwijk (eerst bedankt)


Beroepen vacature 1967:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1967 R.W. Steur Doornspijk


Beroepen vacature 1973:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1973 J.C. Schuurman Putten
02 ??-12-1973 T. de Jong Nieuw-Lekkerland


Beroepen vacature 1977:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1977 J. Catsburg Katwijk aan Zee


Beroepen vacature 1984:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1985 W.J. op t Hof Ouddorp
02 ??-02-1985 T. de Jong Poortvliet


Beroepen vacature 1992:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1992 C. van den Berg Katwijk aan Zee
02 ??-11-1992 J. Belder Loon op Zand
03 ??-12-1992 H. Zweistra Maartensdijk
04 ??-02-1993 A. Kort kandidaat Genemuiden


Beroepen vacature 1997:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1997 D. Heemskerk Nieuwleusen (deelgem.)


Beroepen vacature 2004:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 01-06-2012 A. Visser voorheen zendingspred., wonend Voorthuizen02


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

donderdag 19 oktober 2017