Index >

Gaastmeer Hervormde Gemeente


Classis: * Sneek
Provincie: Friesland
Ring: IJlst
Digitale uitzending: nee
Voortgekomen uit: Oudega-Idsega
Opgegaan in: Gaastmeer PG

Predikanten van de Hervormde Gemeente Gaastmeer opgericht in 1610:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
voorheen bij Oudega-Idsega
i.c.m. Elahuizen-Nijhuizum
bekend als De Gaastmar
-
ds. S. Harings (Sible) ??-05-1610 Oudemirdum ??-??-1630 emeritus
ds. T. Elaeus (Theodorus) ??-11-1630 ??-??-1638 overleden
ds. M. Overney (Martinus) ??-11-1639 Oppenhuizen 18-02-1656 overleden
ds. P. Overney (Petrus) ??-07-1656 ??-07-1667 Drachten
ds. P. Johannis (Paulus) 12-05-1668 conrector Sneek 21-07-1691 Woudsend
ds. A. Wiarda (Agaeus) ??-09-1691 kandidaat 09-06-1696 IJlst
ds. S. Rodenhuis (Suffridus) ??-11-1696 kandidaat 18-04-1699 Wolsum
ds. B. Renici (Bavius) ??-??-1700 kandidaat 09-04-1709 Deersum
ds. J. Althusius (Johannes) ??-05-1709 kandidaat 09-08-1739 overleden
01 ds. G. Lantinga (Gerbrandus) ??-10-1741 kandidaat 14-11-1762 Oppenhuizen 01
01 ds. F. van Velsen (Franciscus) 24-04-1763 kandidaat 25-10-1788 overleden 00
01 ds. M. de Haan (Murk) 22-02-1789 kandidaat 14-07-1793 Midwoud 02
01 ds. S. Bulthuis (Stephanus) 26-10-1794 kandidaat 14-04-1799 Oudemirdum 02
01 ds. A.J. Hingst (Albertus Johannes) 13-10-1799 kandidaat 01-08-1802 Oosterend (Fr.) 01
01 ds. D. Canne (Daniel) 12-06-1803 Kuinre 20-04-1806 Tzummarum 01
01 ds. H.N. ter Haar (Herman Neelen) 18-05-1807 kandidaat 06-03-1808 Freepsum (Ost-Friesl.)01
01 ds. J. de Jong (Jacob) 13-11-1808 kandidaat 28-04-1811 Surhuisterveen 04
02 ds. H. Meijer (Hermannus) 23-02-1812 Lutjegast 25-06-1815 Oosterwierum 01
01 ds. P. van Velden (Paulus) 19-11-1815 kandidaat 29-03-1818 Stavoren 01
02 ds. G.R. Wieringa (Geert Rieuwerts) 01-11-1818 kandidaat 19-04-1824 Beetgum 03
03 ds. P.R. Peters (Pieter Reemts) 24-04-1825 kandidaat 13-06-1842 overleden 00
01 ds. D. Scheltema (Douwe) 09-07-1843 kandidaat 05-11-1861 overleden 00
03 ds. F.A. Begemann (Frederik Adolf) 21-09-1862 kandidaat 21-01-1865 overleden 00
02 ds. W. Callenbach (Willem) 22-10-1865 Uitwijk – Waardhuizen 10-05-1868 Bergschenhoek 10
02 ds. P.J. van Griethuijsen (Pieter Johannes) 04-10-1868 Gerkesklooster 30-07-1871 Noordeloos 02
01 ds. C. Verhagen (Cornelis) 10-03-1872 kandidaat 03-10-1875 Vriezenveen 05
01 ds. K. Bosma (Klaas) 21-05-1876 kandidaat 13-10-1878 Surhuizum 04
04 ds. W.H. Snethlage (Wilhelmus Hermanus) 06-06-1880 kandidaat 02-12-1883 Surhuizum 03
02 ds. H. de Jong (Harmen) 20-07-1884 Engwierum 26-05-1889 Hantum 03
12 ds. O. Norel (Okke) 15-03-1891 kandidaat Harlingen 01-09-1895 Wons - Engwier 11
01 ds. H.A. Stegenga (Herre Anes) 26-01-1896 kandidaat 04-06-1889 Den Hoorn (Terschel.) 04
07 ds. H. van Elven (Hendrik) 13-01-1901 kandidaat Amsterdam 05-11-1916 Elim 02
01 ds. P. Siemelink (Pieter) 04-02-1917 Meliskerke 18-02-1923 Burum 08
02 ds. O. Hokwerda (Oene) 15-07-1923 IJtens 15-06-1930 Wijckel 02
01 ds. H. van Schothorst (Henricus) 04-06-1932 kandidaat Gravenhage 18-09-1938 Steggerda 01
01 ds. G.J. Bijlsma (Gerrit Jan) 04-12-1938 hulppred. Hengelo (Ov.) 14-09-1947 Hoorn (evangelisatie) 01
04 ds. J.W. Bruinsma (Jelke Wanders) 22-08-1948 hulppred. Boijl 30-04-1981 emeritus 03
02 ds. G.F. Dekker (Gerrit) 28-10-1984 kandidaat Amsterdam 25-02-1990 Monnickendam – Zuiderwoude – Uitdam 02
01 ds. mw. W. de Boer (Wiebrig) (p-t) 14-04-1996 kandidaat Groningen 31-10-1998 g.v. Leiden 01
01 ds. J.W.F. Nieboer (Jan Willem) (p-t) 10-01-1999 kandidaat Groningen 25-06-2005 Gaastmeer-pg -
-
opgegaan in Gaastmeer-pg sedert 26-6-2005

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
G. Holwerda 1842


Beroepen vacature 1811:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 05-07-1811 O. Schuilinghe Drogeham
02 12-10-1811 H. Meijer Lutjegast