Index >

Fijnaart Hervormde Gemeente


Classis: * West-Brabant
Provincie: Noord-Brabant
Ring: Fijnaart
Digitale uitzending: nee
Opgegaan in: Fijnaart PG

Predikanten van de Hervormde Gemeente Fijnaart opgericht in 1587:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
i.c.m. Heijningen
i.s.m. Standdaarbuiten per 1-4-1954
i.c.m. Standdaarbuiten per 11-4-2000
-
ds. J. van Aken (Jacobus) ??-??-1587 voorheen Vlaanderen ??-??-1599 overleden
ds. R. van Couvey (Remigius) ??-04-1600 schoolmeester Rhoon ??-??-1601
ds. L. de Rijke (Lambertus) ??-??-1602 kandidaat ??-??-1604 Bergen op Zoom
ds. I. van Heynsbergen (Isaac) ??-??-1604 kandidaat ??-??-1609 Scherpenisse
ds. J. Baers (Johannes) ??-??-1610 Scherpenzeel ??-??-1619 Vreeswijk
ds. A.L. Radeus (Adrianus Lievensz.) ??-??-1620 Stolwijk 09-01-1623 Jutphaas
ds. J. Sophianus (Johannes) ??-??-1623 Lent ??-??-1625 Zevenbergen - Moerdijk
ds. J. Nicasius (Johannes) ??-??-1627 Maurik ??-??-1658 overleden
ds. H. Tegeneus (Hermannus) ??-??-1659 Antwerpen ??-??-1667 overleden
ds. I. van Heynsbergen (Isaac) ??-??-1667 kandidaat ??-??-1671 overleden
ds. W.P. de la Cave (Wolradus Philippus) ??-??-1672 voorheen Meerssen 25-04-1677 Maastricht
ds. T. van Steen (Theodorus) ??-??-1677 Made ??-??-1701 overleden
ds. A. Braam (Arnoldus) 26-11-1702 kandidaat 24-04-1736 overleden
01 ds. S.F. de Moraaz (Samuel Francois) 25-11-1736 kandidaat Dordrecht 22-05-1740 Roosendaal 01
01 ds. J. van den Bogaard (Jacobus) 20-11-1740 kandidaat Delft 09-08-1785 overleden 00
02 ds. P. van Duuren (Philippus) 16-07-1780 Wolphaartsdijk 08-11-1795 overleden 01
03 ds. M.J. van Nimwegen (Marinus Johannes) 02-10-1796 Nieuwenhoorn 29-06-1802 Geertruidenberg 03
02 ds. J. Slotemaker (Johannes) 31-10-1802 Besoyen 23-04-1815 Tholen 02
01 ds. J. Sjoenis (Jan) 03-09-1815 Sint Annaland 25-11-1827 Almkerk 07
05 ds. A. van Raalte (Albertus) 03-08-1828 Scherpenisse 28-03-1833 overleden 00
02 ds. W.G. van de Broek (Wouterus Gijsbertus) 13-04-1834 Hattem 28-05-1837 Zwartsluis 03
03 ds. S. Hogerzeil (Simon) 05-11-1837 Augsbuur 24-03-1844 Genemuiden 04
02 ds. J.J. Knap (Jan Jacob) 04-08-1844 Doornspijk 12-10-1845 Heeg 06
02 ds. A. van Herwaarden (Adrianus) 01-03-1846 Waarder 02-07-1854 Opheusden 09
01 ds. H. Gann Dun (Hendrik) 01-10-1854 Harderwijk 11-01-1857 Scheveningen 04
01 ds. V. Koningsberger (Victor) 10-05-1857 Hedel 31-10-1863 overleden 01
06 ds. H.C. Voorhoeve (Herman Cornelis) 30-11-1864 dir. Zendingshuis Rotterdam 11-03-1866 Rotterdam-Delfshaven 02
03 ds. G.H. Bleeker (Gerardus Helenus) 21-10-1866 Elst (Utr.) 27-03-1870 Tjamsweer 04
07 ds. J. Enderle (Jacob) 10-04-1871 Oosterbierum 14-05-1874 Axel 05
10 ds. J.H. Geselschap (Joachim Herman) 28-11-1875 Barneveld 11-08-1878 Vlissingen 02
08 ds. B.M. Post van Griethuijsen (Barend Mellink) 07-12-1879 Lopik 05-08-1895 overleden 01
07 ds. J. Zweedijk (Jacobus) 23-05-1897 Noordeloos 22-07-1919 emeritus 00
03 ds. T. Tak (Tjalling) 16-05-1920 Nieuw- en Sint Joosland 07-09-1924 Zevenhuizen (Z-H.) 01
01 ds. J.A.A. Ouwejan (Johannes Adriaan Antoon) 30-11-1924 Dorkwerd 15-10-1943 emeritus Feijenoord 02
11 ds. M.H. Geertsema (Marten Hilko) 29-08-1948 Naaldwijk (evangelisatie) 24-03-1951 Stedum 02
02 ds. P. de Bruijn (Pieter) 27-05-1951 Workum 22-05-1960 g.v. Breda 01
01 ds. J. Dol (Jan) 23-04-1961 Medemblik 30-09-1964 ontheven > leraar 00
01 ds. E.F. Verbaas (Euft Frans) 10-01-1965 Marken 22-06-1969 Maassluis 03
02 ds. K.A. Cladder (Karel August) 28-09-1969 Dongen 06-08-1978 Souburg 01
04 ds. R.S. Brandenburg 30-12-1979 kandidaat Warnsveld 31-12-1988 emeritus 01
01 ds. J.J. Roodsant 10-09-1989 Almkerk 23-08-1992 Woubrugge 03
02 ds. L.C. van der Eijk 29-08-1993 kandidaat Rozenburg 14-01-2001 Heerjansdam 01
01 ds. G.W. Piksen 02-09-2001 Geesteren 24-06-2007 Lutten – Slagharen 01
01 ds. G.J. Roben 30-03-2008 Drachtstercompagnie-gk 30-09-2012 Heerde 01
-
opgegaan in Fijnaart-Heijningen-Standdaarbuiten-pg sedert 28-8-2013


Beroepen vacature 1779 (eerst als hulp Vd Bogaard):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1780 J.A. Rietmeijer Nieuwe-Tonge
02 08-03-1780 P. van Duuren Wolphaartsdijk


Beroepen vacature 1795:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 03-03-1796 L. Schemkes Grevelduin-Capelle
02 10-05-1796 M.J. van Nimwegen Nieuwenhoorn
03 14-06-1796 M.J. van Nimwegen (2e keer) Nieuwenhoorn


Beroepen vacature 1802:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1802 J. Slotemaker Besoyen
02 26-08-1802 J. Slotemaker (2e keer) Besoyen


Beroepen vacature 1827:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 07-12-1827 C.C. Callenbach Kortenhoef
02 07-01-1828 C.C. Callenbach (2e keer) Kortenhoef
03 11-02-1828 G. Romijn Bodegraven
04 30-03-1828 T. van Schuijlenburgh Waarder
05 16-05-1828 A. van Raalte Scherpenisse


Beroepen vacature 1833:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 02-10-1833 H. Slothouber Oosterwolde (Gld.)
02 29-10-1833 W.G. van den Broek Hattem


Beroepen vacature 1837:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 01-06-1837 C.C. Callenbach Nijkerk
02 29-06-1837 H. Astro Zegveld
03 26-07-1837 S. Hogerzeil Augsbuur


Beroepen vacature 1844:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1844 J.J. Knap Doornspijk
02 ??-06-1844 J.J. Knap (2e keer) Doornspijk


Beroepen vacature 1845:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1845 A. van Herwaarden Waarder
02 ??-12-1845 A. van Herwaarden (2e keer) Waarder


Beroepen vacature 1854:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1854 H. Gann Dun Harderwijk


Beroepen vacature 1857:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1857 V. Koningsberger Hedel


Beroepen vacature 1863:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1864 H.W.A. Verhoeff Oud-Beijerland
02 ??-03-1864 P.S. van Ronkel Maasland
03 ??-04-1864 H.E. Gravemeijer Midwolda
04 ??-06-1864 H.C. Bervoets Ridderkerk
05 ??-07-1864 A.J. Molenaar Harderwijk
06 ??-09-1864 H.C. Voorhoeve dir. Zendingsver.


Beroepen vacature 1866:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1866 F. Hage Wolphaartsdijk
02 ??-04-1866 G.A. Rademaker Herveld
03 ??-05-1866 G.H. Bleeker Elst (Utr.)


Beroepen vacature 1870:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1870 C. de Wilde Poortvliet
02 ??-05-1870 G.A. Rademaker Sneek
03 ??-07-1870 A.H. Duval Slothouwer Rotterdam-Kralingen
04 ??-08-1870 J.H. Gravenstein Serooskerke
05 ??-09-1870 P.S. van Ronkel Zutphen
06 ??-10-1870 H.M.M. Rappard Sexbierum
07 ??-12-1870 J. Enderle Oosterbierum


Beroepen vacature 1874:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1874 G.A. Rademaker Sneek
02 ??-07-1874 C.A. Renier Bergschenhoek
03 ??-09-1874 J. Krull Spannum
04 ??-11-1874 J.J.A. Ploos van Amstel Hilversum
05 ??-12-1874 E.A.G. van Hoogenhuijze Steenwijk
06 ??-02-1875 E.A. Lazonder Oldebroek
07 ??-04-1875 C. de Wilde Schiedam
08 ??-05-1875 A. van Griethuijsen Rotterdam-Overschie
09 ??-06-1875 P. Deetman Nijkerk
10 ??-09-1875 J.H. Geselschap Barneveld


Beroepen vacature 1878:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1878 G. Ringnalda Grevelduin-Capelle
02 ??-11-1878 A.J. Westhoff Bennekom
03 ??-12-1878 A.E. van der Dussen Rhenen
04 ??-03-1879 S. Dijkstra Hoogeveen
05 ??-04-1879 J.J.A. Ploos van Amstel Reitsum
06 ??-06-1879 G.H. Bleeker Tjamsweer
07 ??-07-1879 P.H. Wiersma Polsbroek
08 ??-09-1879 B.M. Post van Griethuijsen Lopik


Beroepen vacature 1895:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1896 J.A. van Boven Ede
02 ??-05-1896 F.J. Los Bruchem-Kerkwijk
03 ??-07-1896 D.E.J. Hupkes Sprang
04 ??-09-1896 T.G.C. Rappard Zuilichem-Nieuwaal
05 ??-10-1896 C.J. Six Dijkstra Kortgene
06 ??-11-1896 K. Havinga Op- en Neder-Andel
07 ??-02-1897 J. Zweedijk Noordeloos


Beroepen vacature 1919:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1919 P.J. Roscam Abbing Loosduinen
02 ??-10-1919 C.J. Meijer Gaast-Ferwoude
03 ??-01-1920 T. Tak Nieuw- en Sint Joosland


Beroepen vacature 1924:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1924 J.A.A. Ouwejan Dorkwerd


Beroepen vacature 1943:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1944 D. van Heijst Tienhoven
02 ??-08-1945 J.A. Peters Beverwijk
03 ??-10-1945 E. van Wieringen Werkendam
04 ??-12-1945 P. Six Dijkstra Kamperland
05 ??-01-1946 J.W. Beerekamp Berkel-Rodenrijs
06 ??-03-1946 L. Emmerzaal Waverveen
07 ??-05-1946 W.G. van der Ree Oosthem
08 ??-01-1947 P.P.J. Monster Dinteloord
09 ??-09-1947 C.L. Verbaas Schipluiden
10 ??-01-1948 K.C. van Gorkom Gravenzande
11 ??-04-1948 M.H. Geertsema Naaldwijk


Beroepen vacature 1950:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1950 A. Makkenze Tienhoven
02 ??-12-1950 P. de Bruijn Workum


Beroepen vacature 1960:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1960 J. Dol Medemblik


Beroepen vacature 1964:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1964 E.F. Verbaas Marken


Beroepen vacature 1969:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1969 E.M. Pannekoek Alblasserdam
02 ??-06-1969 K.A. Cladder Dongen


Beroepen vacature 1978:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1978 J.F. Oosterom kandidaat Utrecht
02 ??-02-1979 drs. G.S. Alma Soest
03 ??-04-1979 J.A.G. Delhaas Scharendijke
04 ??-10-1979 R.S. Brandenburg kandidaat Warnsveld


Beroepen vacature 1989:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1989 J.J. Roodsant Almkerk


Beroepen vacature 1992:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1993 W. Smit Wissenkerke
02 ??-06-1993 L.C. van der Eijk kandidaat Rozenburg


Beroepen vacature 2001:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-2001 G.W. Piksen Geesteren


Beroepen vacature 2007:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-2007 G.J. Roben Drachtstercompagnie-gk


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

dinsdag 20 november 2018