Index >

Enter Hervormde Gemeente


Classis: * Almelo
Provincie: Overijssel
Ring: Rijssen
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Hervormde Gemeente Enter opgericht in 1708:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
voorheen bij Rijssen
-
01 A.F. Marcelli (Andreas Franciscus) 29-01-1708 kandidaat ??-03-1725 overleden 00
01 H.J. van Eijbergen (Hermannus Johannes) 03-02-1726 kandidaat 21-06-1739 Oldenzaal 01
01 J. Elshof (Johannes) 30-03-1740 kandidaat Enschede 10-10-1790 overleden 00
01 C. Schimmel (Christiaan) 18-12-1791 Holten 12-11-1977 Goor 01
01 G.W. Immink (Gerhardus Warnerus) 19-11-1797 kandidaat Haaksbergen 16-11-1800 Gorssel 01
01 M. Arends (Menco) 11-01-1801 kandidaat Loppersum 26-10-1806 Nieuwleusen 01
01 G.H. Immink (Gerhardus Hendrik) 14-06-1807 kandidaat Losser 21-03-1847 overleden 00
01 E. Lasonder (Egbert) 07-05-1848 kandidaat Enschede 20-10-1853 overleden 00
01 G.J. Sijpkens (Gerrit Jan) 08-10-1854 kandidaat Harderwijk 29-11-1857 Anjum 01
01 A. Buysing Damste (Albertus) 20-06-1858 kandidaat Groningen 03-11-1867 Ransdorp-Schellingwoude 02
01 P. Sinninghe Damste (Pieter) 16-02-1868 emeritus Drachten 14-11-1869 Wierden 01
06 H.Y. Ynzonides (Hans Ynzo) 08-01-1871 kandidaat Schraard 14-09-1873 Oudega-Idsega 06
08 H. Vermaas (Hendrik) 14-02-1875 emeritus Gapinge 12-08-1877 Yerseke 03
08 C. Veen (Cornelis) 02-06-1880 Hall 22-06-1881 Stedum 03
01 L.J. van Apeldoorn (Lambertus Johannes) 11-12-1881 Benthuizen 30-11-1884 IJlst 12
01 J. Vinke (Johannes) 16-03-1885 Willige-Langerak 25-11-1888 Gramsbergen 09
13 W. Magendans (Wouter) 25-10-1891 kandidaat Slijk-Ewijk 19-08-1894 Oosterzee 04
12 G. Bruna (Gerhard) 02-05-1897 Buurse 16-09-1898 afgezet > r-k Vught 00
04 E.B. Couvee (Evert Barend) 14-05-1899 kandidaat Leiden 28-02-1904 Schiedam 09
01 W. Groeneweg (Willem) 24-04-1904 Stavoren 15-03-1914 Glanerbrug 02
01 J. Bus (Jan) 30-09-1914 hulppred. Alphen aan den Rijn 31-08-1919 Ouddorp 12
04 G.J. Koldewijn (Gerrit Jan) 22-08-1920 Domburg 13-08-1922 Zetten-Andelst 01
03 W.L. Mulder (Willem Lambertus) 18-05-1924 Benthuizen 12-09-1926 Voorthuizen 09
23 C. Kroon (Cornelis) 01-04-1932 Woudsend 09-02-1933 overleden 00
05 P. van der Staay (Pieter) 13-01-1935 Tricht 12-06-1949 Anjum 01
01 A. Pietersma (Arie) 19-12-1949 Nieuw-Weerdinge 28-09-1958 Zoetermeer 02
01 W.A. Kalkman (Wouter Adriaan) 23-11-1958 Sint Laurens 21-10-1962 Uithoorn 01
01 W.C.J. Jacobs (Willem Cornelis Jan) 11-11-1962 Reitsum 18-09-1977 overleden 00
04 D. Driebergen (Dirk) 17-12-1978 Westerhaar 14-09-1980 Katwijk aan Zee 06
01 D.D. Lucas (Dirk Dingeman) 28-11-1982 Maassluis 01-11-1992 Nijega-Opeinde 06
06 N. Raatgever (Nico) 19-12-1993 Aalsmeer 15-11-1998 Almkerk 01
02 D. Rodenburg (David) 04-07-1999 Aalsmeer 28-06-2009 Nunspeet 05
01 W.C.P. Bevelander (Willem Cornelis Pieter) 24-01-2010 Alblasserdam 11-12-2016 emeritus 00

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
E.H. Wieringa 1907 kandidaat Groningen
K.A. Hazeleger 2007 Daarlerveen 02


Beroepen vacature 1869:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1869 J.J. van der Lip Leusden
02 ??-01-1870 G.J. van der Flier Eemnes-Binnen
03 ??-03-1870 P. Doedes Hemmen
04 ??-05-1870 H.W. van Loon kandidaat
05 ??-06-1870 W. Callenbach Bergschenhoek
06 ??-08-1870 H.Y. Ynzonides kandidaat Schraard


Beroepen vacature 1873:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1873 F. Hopster Lemele
02 ??-01-1874 W. Sijpkens Elburg
03 ??-03-1874 A.E. van der Dussen Schaarsbergen
04 ??-04-1874 J. Westrik Cothen
05 ??-06-1874 J.E. Tatum Zubli Hollandscheveld
06 ??-08-1874 H. Hasselman Den Ham (Ov.)
07 ??-10-1874 G. van Dorssen kandidaat
08 ??-12-1874 H. Vermaas emeritus Gapinge


Beroepen vacature 1878:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1878 C. Verhagen Vriezenveen
02 ??-05-1878 C. Diehl Gramsbergen
03 ??-07-1878 H.Y. Ynzonides Minnertsga
04 ??-09-1878 T.J. Ringeling Ophemert
05 ??-11-1878 A. Wartena Dedemsvaart
06 ??-01-1879 J.H.F. Gangel Lemmer
07 ??-11-1879 W.C. Barbas Ressen
08 ??-02-1880 C. Veen Hall


Beroepen vacature 1881:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1881 L.J. van Apeldoorn Benthuizen


Beroepen vacature 1884:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1884 J. Vinke Willige-Langerak


Beroepen vacature 1889:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1889 J.L. Pierson Halle
02 ??-05-1889 J. van der Bergen Gelselaar
03 ??-09-1889 J. Steenbeek Nieuwleusen
04 ??-12-1889 A.J.A. Vermeer Lemele
05 ??-01-1890 R.W.F. Kijftenbelt kandidaat
06 ??-03-1890 D. Bax Bunnik
07 ??-06-1890 P. van Willenswaard kandidaat Schoonhoven
08 ??-09-1890 F. Hacquebord kandidaat Dokkum
09 ??-11-1890 J.W. Drost kandidaat
10 ??-12-1890 H. Visscher kandidaat Zwolle
11 ??-03-1891 J. van Dijk Buurse
12 ??-05-1891 F.F.J. van de Plassche kandidaat
13 ??-07-1891 W. Magendans kandidaat Slijk-Ewijk


Beroepen vacature 1894:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1894 O. Norel Gaastmeer
02 ??-11-1894 F.G. Moeton kandidaat Haarlem
03 ??-02-1895 W. Voors Kuinre
04 ??-04-1895 S.A.C. Rijnenberg Buurmalsen
05 ??-11-1895 H. Smelt kandidaat
06 ??-04-1896 J.H. Willebrands Aarlanderveen
07 ??-05-1896 M. de Jong kandidaat Foudgum
08 ??-06-1896 D.J. van Aalst kandidaat Hoorn
09 ??-09-1896 D. Jacobsen Terhorne
10 ??-10-1896 A. Burger kandidaat Leiden
11 ??-11-1896 K.E. van Griethuijsen Kethel
12 ??-01-1897 G. Bruna Buurse