Index >

Enter Hervormde Gemeente


Classis: * Almelo
Provincie: Overijssel
Ring: Rijssen
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Hervormde Gemeente Enter opgericht in 1708:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
voorheen bij Rijssen
-
01 ds. A.F. Marcelli (Andreas Franciscus) 29-01-1708 kandidaat ??-03-1725 overleden 00
01 ds. H.J. van Eijbergen (Hermannus Johannes) 03-02-1726 kandidaat 21-06-1739 Oldenzaal 01
01 ds. J. Elshof (Johannes) 30-03-1740 kandidaat Enschede 10-10-1790 overleden 00
01 ds. C. Schimmel (Christiaan) 18-12-1791 Holten 12-11-1977 Goor 01
01 ds. G.W. Immink (Gerhardus Warnerus) 19-11-1797 kandidaat Haaksbergen 16-11-1800 Gorssel 01
01 ds. M. Arends (Menco) 11-01-1801 kandidaat Loppersum 26-10-1806 Nieuwleusen 01
01 ds. G.H. Immink (Gerhardus Hendrik) 14-06-1807 kandidaat Losser 21-03-1847 overleden 00
01 ds. E. Lasonder (Egbert) 07-05-1848 kandidaat Enschede 20-10-1853 overleden 00
01 ds. G.J. Sijpkens (Gerrit Jan) 08-10-1854 kandidaat Harderwijk 29-11-1857 Anjum 01
01 ds. A. Buysing Damste (Albertus) 20-06-1858 kandidaat Groningen 03-11-1867 Ransdorp-Schellingwoude 02
01 ds. P. Sinninghe Damste (Pieter) 16-02-1868 emeritus Drachten 14-11-1869 Wierden 01
06 ds. H.Y. Ynzonides (Hans Ynzo) 08-01-1871 kandidaat Schraard 14-09-1873 Oudega-Idsega 06
08 ds. H. Vermaas (Hendrik) 14-02-1875 emeritus Gapinge 12-08-1877 Yerseke 03
08 ds. C. Veen (Cornelis) 02-06-1880 Hall 22-06-1881 Stedum 03
01 ds. L.J. van Apeldoorn (Lambertus Johannes) 11-12-1881 Benthuizen 30-11-1884 IJlst 12
01 ds. J. Vinke (Johannes) 16-03-1885 Willige-Langerak 25-11-1888 Gramsbergen 09
13 ds. W. Magendans (Wouter) 25-10-1891 kandidaat Slijk-Ewijk 19-08-1894 Oosterzee 04
12 ds. G. Bruna (Gerhard) 02-05-1897 Buurse 16-09-1898 afgezet > r-k Vught 00
04 ds. E.B. Couvee (Evert Barend) 14-05-1899 kandidaat Leiden 28-02-1904 Schiedam 09
01 ds. W. Groeneweg (Willem) 24-04-1904 Stavoren 15-03-1914 Glanerbrug 02
01 ds. J. Bus (Jan) 30-09-1914 hulppred. Alphen aan den Rijn 31-08-1919 Ouddorp 12
04 ds. G.J. Koldewijn (Gerrit Jan) 22-08-1920 Domburg 13-08-1922 Zetten-Andelst 01
03 ds. W.L. Mulder (Willem Lambertus) 18-05-1924 Benthuizen 12-09-1926 Voorthuizen 09
23 ds. C. Kroon (Cornelis) 01-04-1932 Woudsend 09-02-1933 overleden 00
05 ds. P. van der Staay (Pieter) 13-01-1935 Tricht 12-06-1949 Anjum 01
01 ds. A. Pietersma (Arie) 19-12-1949 Nieuw-Weerdinge 28-09-1958 Zoetermeer 02
01 ds. W.A. Kalkman (Wouter Adriaan) 23-11-1958 Sint Laurens 21-10-1962 Uithoorn 01
01 ds. W.C.J. Jacobs (Willem Cornelis Jan) 11-11-1962 Reitsum 18-09-1977 overleden 00
04 ds. D. Driebergen (Dirk) 17-12-1978 Westerhaar 14-09-1980 Katwijk aan Zee 06
01 ds. D.D. Lucas (Dirk Dingeman) 28-11-1982 Maassluis 01-11-1992 Nijega-Opeinde 06
06 ds. N. Raatgever (Nico) 19-12-1993 Aalsmeer 15-11-1998 Almkerk 01
02 ds. D. Rodenburg (David) 04-07-1999 Aalsmeer 28-06-2009 Nunspeet 05
01 ds. W.C.P. Bevelander (Willem Cornelis Pieter) 24-01-2010 Alblasserdam 11-12-2016 emeritus 00
03 ds. W. Geuze (Wim) 01-09-2019 Gravendeel

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
O. Voortman (Otto) ca. 1800
K. van der Gijp (Krijn) Rijssen 1880 Nijverdal-Hellendoorn
E.H. Wieringa 1907 kandidaat Groningen
K.A. Hazeleger (Karel) 2004 30-09-2007 pred. Daarlerveen 02
J.F. Berkhoff (Hans) 09-2007 wonend Wierden


Beroepen vacature 1869:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1869 J.J. van der Lip Leusden
02 ??-01-1870 G.J. van der Flier Eemnes-Binnen
03 ??-03-1870 P. Doedes Hemmen
04 ??-05-1870 H.W. van Loon kandidaat
05 ??-06-1870 W. Callenbach Bergschenhoek
06 ??-08-1870 H.Y. Ynzonides kandidaat Schraard