Index >

Ede Gereformeerde Kerk


Classis: * Ede
Provincie: Gelderland
Digitale uitzending: nee
Voortgekomen uit: Ede HG
Opgegaan in: Ede PG

Predikanten van de Gereformeerde Kerk Ede opgericht in 09-06-1887:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
02 ds. G. van Velzen (Gerrit) 31-01-1897 oefenaar Ede 29-07-1900 Lopik 02
02 ds. W. Mulder (Willem) 17-03-1901 Giessen-Oudekerk 23-04-1916 overleden 03
04 ds. L. van Wijk (Lourens) 14-10-1917 Giessen-Oudekerk-Nieuwkerk 16-05-1926 emeritus 05
06 ds. K. Winkelman (Klaas) 17-05-1927 Maastricht 01-10-1932 emeritus 00
-
2e predikantsplaats sedert 1931
01 ds. J. Kremer (Jan) 04-09-1931 hulppred. Ede 10-06-1943 Leeuwarden 02
05 ds. G.F. Hajer (Gerard Frans) 17-09-1933 Schoonebeek 27-06-1948 Leiden 11
01 ds. J. Blauw (Johannes) 17-10-1943 Avereest 28-02-1947 secr. Ned. Zendingsraad05
02 ds. J. Drost (Jan) 02-03-1947 De Lier 25-07-1952 zendingspred. Makassar 01
02 ds. B. Slingenberg (Berend) 08-08-1948 Drachten 13-09-1959 leraar Ede 01
-
3e predikantsplaats sedert 1952
02 ds. G. Meijster (Gerard) 12-10-1952 Oud-Beijerland 31-10-1984 vervroegde uit treding 05
01 ds. J.M. Bloemkolk (Johannes Marinus) 28-09-1952 Treebeek 27-11-1960 Eindhoven 06
01 ds. J.A. van de Peppel (Johannes Albertus) 20-01-1960 Lochem 23-04-1966 Zeist 01
-
4e predikantsplaats sedert 1960
01 ds. H. Tien (Harm) 11-01-1961 Nijkerk 08-06-1975 emeritus 05
01 ds. K. Sierink (Kornelis) 08-02-1961 Oosternijkerk 09-07-1965 ontheven 00
-
5e predikantsplaats sedert 1963 tot 1983
01 ds. J. Banga (Jan) 29-09-1963 Leiderdorp 09-09-1990 vervroegde uit treding 00
01 ds. J. Hengeveld (Jan) 07-09-1966 Gouda 17-08-1975 jeugdzorg Ede 01
02 ds. H.M. Dercksen (Hendricus Marinus) 19-10-1966 Rotterdam-Charlois 14-04-1991 emeritus 02
03 ds. A.E.N. de Bruin (Alphons Eduard Nicolaas) 16-05-1976 Paesens-Moddergat 03-07-1983 Loppersum 01
02 ds. G. Bakker (Geert) 01-05-1977 Glanerbrug 06-03-1983 Bussum 01
01 ds. R. Kiers (Roelof) 19-08-1984 Alkmaar-Noord 31-10-2001 emeritus 00
01 ds. L.L. Pleijsant (Lambertus Lucas) 08-09-1985 Aalten 03-01-1993 Hoogeveen 01
-
5e predikantsplaats sedert 1989 tot 1996
01 ds. J.A. Scholten (Johannes Arend) 03-09-1989 Heerhugowaard 08-02-1996 ontheven 00
01 ds. J. Korteweg (Jaap) 25-08-1991 Amerongen 30-09-2011 emeritus 00
01 ds. K. Wolfis (Klaas) 18-08-1991 Roermond 30-11-2010 emeritus 00
01 ds. mw. E. Braam (Elsje) (p-t) 10-10-1993 Abbenbroek-Zwartewaal 28-06-1998 Kampen 01
01 ds. D.J. Lagerweij (Dirk Jan) (p-t) 10-10-1993 Abbenbroek-Zwartewaal 28-06-1998 Kampen 01
02 ds. K. Santing (Klaas) (Beatrixkerk) 23-01-2000 Alphen aan den Rijn 29-05-2016 emeritus 00
01 ds. A. Lunshof (Albert) (Emmaus) 02-04-2006 Dokkum 15-10-2015 emeritus 00
01 ds. mw. C. Oosterveen (Caroline) (Noord) 01-03-2011 g.v. Ingelanden Utrecht
01 ds. J.J. Reedijk (Johannes) (De Open Hof) 24-06-2012 Purmerend-pg 15-10-2017 Zeevang-Oudendijk 01
01 ds. T.P. de Jong (Theo Pieter) (Beatrixkerk) 02-10-2016 Stadskanaal-pg
01 ds. J.P.C. Prenger (Jan Peter Christiaan) (Emmaus, 80%) 24-09-2017 Zeist-gk
01 ds. mw. A. Gilles (Agnes) (De Open Hof) 03-02-2019 Bennekom-gk
-
predikant bijzondere werkzaamheden
01 ds. H.T. Wolters (Hielke) (industriepred./Oikos (vanaf 2000) 13-11-1988 Nagele – Tollebeek 05-04-2008 Word Council of Churches01
01 ds. mw. R. Reiling (Roelie) 02-03-2003 Zutphen-bijz
-
opgegaan in Ede-pg sedert 01-01-2017

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
G. Davelaar (oefenaar) 03-06-1887 28-09-1890
G. van Velzen (oefenaar) 01-11-1891 30-01-1897 pred. Ede 02
J. Kremer (Jan) 01-09-1930 kandidaat 03-09-1931 pred. Ede 01
H.J. Lambers Heerspink (Hindrik Jan) 22-10-1939 kandidaat 30-06-1940 pred. Heteren – Randwijk 01
L. Dorst (Leendert) 29-06-1941 kandidaat 28-09-1941
J. Koopmans (Jacob) 01-11-1941 kandidaat 30-06-1943
J.H.J. Lotterman ??-??-1997 ??-??-2001
ds. R. Kiers ??-??-2003 ??-??-2005


Beroepen vacature 1887:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1890 J.J.A. Ploos van Amstel Reitsum
02 ??-05-1896 G. van Velzen oefenaar Ede