Index >

Donkerbroek-Haule Hervormde Gemeente


Classis: * Drachten
Provincie: Friesland
Ring: Oosterwolde
Digitale uitzending: nee
Voortgekomen uit: Oosterwolde-Fochteloo-Appelscha
Opgegaan in: Donkerbroek-Haule PG

Predikanten van de Hervormde Gemeente Donkerbroek-Haule opgericht in 1700:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
i.s.m. Donkerbroek-gk sedert 14-03-2012
-
ds. M. van der Vecht (Martinus) ??-06-1701 kandidaat 07-06-1706 Oldeboorn
ds. T. Adama (Tjallingius) ??-09-1706 kandidaat 05-10-1707 Langezwaag
ds. I. Poutsma (Isaac) 17-01-1708 kandidaat 10-12-1742 overleden
01 ds. A. Reiners (Arnoldus) 08-11-1744 Roderwolde 05-09-1773 overleden 00
01 ds. L. Vos (Lambertus) 18-09-1774 kandidaat 07-05-1775 Diever 02
01 ds. N. Nieholt (Nicolaus) 06-08-1776 kandidaat 19-11-1775 Heeg 01
01 ds. D. ten Cate (Didericus) 02-06-1776 kandidaat 06-05-1781 Feerwerd 01
01 ds. J. Hemsing (Jacobus) 21-10-1781 kandidaat 30-10-1785 Oostermeer Eestrum 01
01 ds. J. Olivier (Joannes) 20-11-1785 kandidaat 18-04-1790 Serooskerke (Schouwen)01
01 ds. N. Ekkens (Nicolaus) 27-06-1790 kandidaat 09-07-1797 Scherpenzeel (Fr.) 01
01 ds. N.W. Bolt (Nicolaas Willem) 06-08-1797 kandidaat 15-09-1805 t Waal (Texel) 01
01 ds. P. Koumans Brouwer (Petrus) 29-06-1806 Haamstede 15-06-1808 Peperga Blesdijke 01
01 ds. J.A. Lemke (Johannes Aggaeus) 30-10-1808 kandidaat 27-11-1809 Longerhouw Schettens01
01 ds. T. Braam (Theunis) 03-06-1810 Borger 24-06-1838 emeritus 00
01 ds. H.W.J. Sannes (Hinno Willem Jan) 18-11-1838 kandidaat 21-08-1842 Schildwolde 02
01 ds. W.G. Reddingius (Wiebrandus Gerardus) 08-01-1843 kandidaat 05-10-1846 overleden 00
01 ds. A.K. Brouwer Huisinga (Abraham Klaas) 23-01-1848 kandidaat 21-12-1856 Langezwaag 01
01 ds. W.C. van Senden (Wigbold Coens) 28-06-1857 hulppred. Gravenzande 09-02-1862 Oudeschoot 02
01 ds. A. Klinkenberg (Adriaan) 22-06-1862 Voorburg 01-07-1866 Sybrandaburen 01
01 ds. J. Kapteijn (Johannes) 18-11-1866 kandidaat Capelle aan den IJssel 04-02-1872 Oosterend (Tex.) 01
01 ds. J.J. Oudegeest (Jan Janse) 07-07-1872 kandidaat 25-07-1875 Wier 01
01 ds. W. Mekking (Willem) 23-04-1876 Brielsch-Nieuwland 20-07-1879 Zweeloo 03
03 ds. C. Hoekstra (Cornelis) 11-01-1880 kandidaat 19-03-1882 Oldeholtpade 01
06 ds. R. Hoornsma Cannegieter (Ritske) 20-04-1884 Nieuw-Dordrecht 10-05-1903 emeritus 02
25 ds. F.E. Gerritsen (Franciscus Elisa) 04-01-1914 kandidaat Beusichem 18-08-1918 Franeker 02
05 ds. C.A. Schenk (Carel Albertus) 30-03-1919 kandidaat Rotterdam 26-04-1925 Berkhout 02
01 ds. J. Sevenster (Jan) 01-11-1925 Kollum 12-08-1928 Hoogebeintum 01
03 ds. G.W. Kobus (Gerrit Willem) 22-06-1930 Terwolde 15-05-1932 Rockanje 01
01 ds. A.F. Scholte (Antoni Frederik) 02-06-1935 kandidaat Hijlaard 21-08-1938 Ezinge 03
04 ds. J. Heidinga (Jetze) 11-02-1940 Harlingen-elg 25-07-1943 Beetsterzwaag 03
03 ds. K.J.F. Keuning (Klaas Johannes Franciscus) 11-06-1944 Alkmaar-elg 30-06-1946 Winschoten 02
01 ds. P.C.S. van der Hoff (Pieter Cornelis Samuel) 25-08-1946 Beets Oudendijk 28-10-1956 Grollo 01
01 ds. W. Dijkstra 06-07-1958 Appelscha 19-01-1964 Bilthoven 01
02 ds. H. de Wolf 21-06-1964 Hindeloopen 29-04-1984 emeritus 01
01 ds. mw. D. Atema 11-01-1984 kandidaat Groningen 28-04-1991 Barneveld (deelgem.) 01
02 ds. mw. M.C.E. Oskam-van Zwol (Marianne Cornelia Engelina) 07-03-1993 hulppred. Donkerbroek 24-05-1997 De Bilt 01
01 ds. mw. E.C. Rooseboom 19-09-1999 Ried Boer 31-07-2002 emeritus 00
01 ds. K. de Graaf (Krijn) 22-08-2004 Zwolle-Berkum 22-01-2012 Klazienaveen 01
01 ds. W. Baas (Wieger) 02-06-2013 Doezum Grootegast-gk 31-12-2015 Donkerbroek Haule-pg -
-
opgegaan in Donkerbroek-Haule-pg sedert 01-01-2016

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
mw. M.C.E. Oskam-van Zwol 1992 kandidaat 06-03-1993 pred. Donkerbroek-Haule01
-
werkzaam voor evangelisatie
G. Wortman 01-01-1925 12-1928 Zwinderseveld (Nieuwlande)
R.A. Everaars 12-05-1929 evangelist Opende 1934
J.W. Fase (Johannes Willem) 25-11-1934 06-1946 g.o. Wolvega
H. Steenstra 30-06-1946 Appingedam


Beroepen vacature 1879:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1879 H.A. Benthem Reddingius Eext
02 ??-08-1879 W.H. Luttenburg Waddinxveen
03 ??-??-1879 C. Hoekstra


Beroepen vacature 1882:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1882 A.L.G.J. Soeters Ingen
02 ??-06-1882 J.H. Leemhuis Kropswolde
03 ??-09-1882 A.J.H.W. Brandt Mastenbroek
04 ??-10-1882 C.T. Cramer von Baumgarten kandidaat
05 ??-04-1883 R. Beunk Oosterheselen
06 ??-01-1884 R. Hoornsma Cannegieter Nieuw-Dordrecht


Beroepen vacature 1903:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1905 J. Aalbers kandidaat Goutum
02 ??-12-1905 J.W. Tonsbeek kandidaat Roswinkel
03 ??-04-1906 A.J. Bax kandidaat Zutphen
04 ??-08-1906 J.J.S. Steenmeijer kandidaat Utrecht > aan > later afgekeurd
05 ??-01-1907 H. Hofstee Oldeholtpade
06 ??-02-1907 J.J.S. Steenmeijer (2e keer) kandidaat Utrecht > afgekeurd
07 ??-07-1907 J.G. van Loenen Oldeholtwolde
08 ??-10-1907 G. de Leeuw kandidaat Groningen
09 ??-11-1907 P. Niermeijer Bakkeveen
10 ??-03-1908 L. de Baan De Wilp
11 ??-05-1908 Y.B. Kalma kandidaat Mantgum
12 ??-12-1908 F. Reitsma Noordwolde (Fr.)
13 ??-04-1909 T. Bolt Scherpenzeel (Fr.)
14 ??-06-1909 G. de Boer kandidaat Appingedam
15 ??-10-1909 E.W. ten Oever kandidaat Assen
16 ??-08-1910 S. Cuperus Ureterp
17 ??-12-1910 J. Aalbers Hoogwoud
18 ??-03-1911 P. Proost Oudehorne
19 ??-06-1911 H.J. Witkop kandidaat Winschoten
20 ??-12-1911 H.J. Meuter Heveskes
21 ??-08-1912 K. van de Kamp kandidaat Groningen
22 ??-01-1913 J. Groeneveld Scherpenzeel (Fr.)
23 ??-05-1913 S. Walle Oosterdijk (N-H.)
24 ??-06-1913 H.H. Dorgelo kandidaat Dedemsvaart
25 ??-08-1913 F.E. Gerritsen kandidaat Beusichem


Beroepen vacature 1918:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1918 D. Prins Oudega
02 ??-05-1918 A. Trouw kandidaat Rockanje
03 ??-06-1918 K.A. Beversluis kandidaat Zuidwolde (Gr.)
04 ??-09-1918 C. de Jongh Nieuwveen
05 ??-12-1918 C.A. Schenk kandidaat Rotterdam


Beroepen vacature 1925:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1925 J. Sevenster Kollum


Beroepen vacature 1928:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1929 J.J.F. Spaargaren Aartswoud
02 ??-10-1929 L.C. ten Bruggencate kandidaat Ossendrecht
03 ??-03-1930 G.W. Kobus Terwolde


Beroepen vacature 1932:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1935 A.F. Scholte kandidaat Hijlaard


Beroepen vacature 1938:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1938 G. Scheeper kandidaat Exloo
02 ??-11-1938 M.J.W. Zevenboom kandidaat Zierikzee
03 ??-06-1939 J.A. Mulder kandidaat Lisse
04 ??-01-1940 J. Heidinga voorheen Harlingen-elg, wonend Goedereede


Beroepen vacature 1943:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1943 P. van Wijnen Winsum-Baard
02 ??-07-1943 B. van Gelder Jorwerd
03 ??-09-1943 K.J.F. Keuning Alkmaar-elg


Beroepen vacature 1946:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1946 P.C.S. van der Hoff Beets-Oudendijk


Beroepen vacature 1956:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1958 W. Dijkstra Appelscha


Beroepen vacature 1964:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1964 T.A.C. van Drunen Twisk-Abbekerk
02 ??-03-1964 H. de Wolf Hindeloopen


Beroepen vacature 1984:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1984 mw. D. Atema kandidaat Groningen


Beroepen vacature 1991:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1992 mw. C.N. Vosmeer kandidaat Groningen
02 ??-02-1993 mw. M.C.E. Oskam-van Zwol hulppred. Donkerbroek


Beroepen vacature 1997:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1999 mw. E.C. Rooseboom Ried-Boer


Beroepen vacature 2003:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-2004 K. de Graaf Zwolle-Berkum


Beroepen vacature 2012:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-2013 W. Baas Doezum-Grootegast-gk


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

zondag 23 juli 2017