Index >

Doeveren Hervormde Gemeente


Classis: Heusen/Almkerk
Provincie: Noord-Brabant
Ring: Waalwijk
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Hervormde Gemeente Doeveren opgericht in 1610:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
H. Tammerus (Henricus) 1610 1619 afgezet
J. Wijkentoorn (Johannes) 1619 1625 Creveceur
H. Geysteranus (Henricus) 1626 1629 Arkel
A. Gallius (Abraham) 1631 1664 overleden
J. van Drunen (Johannes) 1664 1674 Heusden
Nic. van Velzen 1675 1684 Vlijmen
C. van de Heuvel (Cornelis) 1685 1714 overleden
A. Vos (Adrianus) 1714 1754 overleden
Henr. Helligers 31-08-1755 Zuilichem-Nieuwaal 17-03-1782 overleden
J.A. Wideman (Johan Adolph) 21-04-1783 kandidaat 07-11-1790 Herkingen
B.A. Jonckers 01-01-1792 kandidaat 25-09-1796 Reeuwijk
Petr. Houtman 29-01-1797 emeritus pred. Domburg 30-07-1797 Driel
G. Vroom 22-10-1797 kandidaat 06-01-1799 Capelle aan den IJssel
P.L. Jacobs (Petrus Lambertus) 09-06-1799 kandidaat 27-04-1800 Waalwijk
N. van Dordt (Nicolaas) 09-11-1800 kandidaat 21-11-1802 Meliskerke
H. Timmers 11-09-1803 kandidaat 12-07-1807 Avezaath
H.H. Woldringh 17-01-1808 Berlicum 22-07-1810 Nieuwenhoorn
J. Duijser 02-12-1810 Poederoijen 05-03-1826 emeritus
E.A. Boerman 10-09-1826 Ter-Heijde (Z-H) 30-03-1828 Hoornaar
A.S. Nanninga 06-07-1828 emeritus pred. Rossem 26-08-1832 Raamsdonk
H.P. Scholte 17-03-1833 kandidaat 10-12-1834 afgezet > afgescheiden
C.F. van Setten 25-02-1835 kandidaat 22-08-1852 Marken
B. Jelgersma (Bernardus) 10-04-1853 kandidaat 07-07-1861 Oudkarspel
W.N. Coenen 02-03-1862 kandidaat 26-09-1875 Puiflijk
J.H. Muhring 13-05-1877 St.Philipsland 30-06-1878 Brandwijk
J.W. Nijenhuis 14-09-1879 Wijngaarden 30-10-1881 Est
J. Ossewaarde 02-12-1883 kandidaat 28-07-1886 Sluis
C.J. Six Dijkstra 16-01-1887 kandidaat 10-06-1889 Dussen
Chr. Broekhuizen 24-08-1890 kandidaat ??-06-1893 Losdorp
C. Plaatsman 01-10-1893 Wateringen 21-09-1896 Hooge Zwaluwe
J. Ossewaarde 22-09-1901 kandidaat 18-06-1905 Vlijmen
P.I. Hage 15-10-1905 Vrouwenpolder 11-07-1909 Ned.Oost-Indie
G. Lans 09-01-1910 kandidaat 17-03-1912 St.Annaland
C.W. Bastiaanse 04-08-1912 kandidaat 28-04-1918 Vrouwenpolder
P. Nauta 22-12-1918 Langweer 25-06-1922 overleden
P.S. Pots ??-??-1928 Ned.Oost-Indie 29-09-1929 emeritus
W.A. van Bruggen 30-11-1930 Helenaveen 15-10-1935 emeritus
P.I. Hage 19-07-1936 emeritus pred. 02-10-1938 emeritus
I. de Tombe 21-05-1939 kandidaat ??-06-1946 Bladel
H.J. Smit 01-01-1955 Doeveren > combinatie 25-08-1957 Stellendam
J. Catsburg (Jan) 21-09-1958 kandidaat ??-12-1962 Opheusden
G. Bos 28-04-1963 kandidaat ??-10-1967 Hoornaar
A. de Keizer 28-09-1969 kandidaat 01-12-1973 luchtmachtpredikant
J. Vink 14-04-1974 Valburg-Homoet 01-05-1977 emeritus
A.A.A. Prosman 31-07-1977 kandidaat 28-10-1984 legerpredikant
D. Huurman 09-06-1985 kandidaat 21-05-1989 legerpredikant
G. de Jong 01-10-1989 kandidaat 04-10-2015 emeritus

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
C. Timmer Bunschoten 31-12-1954 overleden


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

woensdag 14 november 2018