Index >

Dinteloord Hervormde Gemeente


Classis: * West-Brabant
Provincie: Noord-Brabant
Ring: Fijnaart
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Dinteloord opgericht in 1613:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
in verleden ook aangeduid als Prinsenland
-
ds. J. Paludanus (Johannes) ??-??-1613 kandidaat ??-??-1616 dienst neergelegd
ds. J. Lemnius (Johannes) 04-12-1616 kandidaat ??-??-1634 overleden
ds. C. Schulerus (Carolus) ??-??-1635 Kruisschans ??-??-1647 Steenbergen
ds. J. Schulerus (Johannes) ??-??-1647 Zundert ??-??-1653 Roosendaal
ds. P. van Sunderen (Petrus) ??-??-1654 kandidaat ??-??-1660 overleden
ds. H. van Essen (Hermannus) ??-??-1660 kandidaat ??-??-1676 Princenhage
ds. A. van Wesel (Adrianus) ??-??-1677 kandidaat ??-05-1679 Oostzaan
ds. A. van den Bogaart (Aegidius) ??-??-1679 kandidaat ??-??-1681 Leerdam
ds. F. van Leesten (Florentinus) ??-??-1681 Ophemert ??-??-1692 overleden
ds. P. Daval (Philippus) ??-??-1692 kandidaat ??-04-1693 overleden
ds. J. Saldenus (Johannes) 30-08-1693 kandidaat 22-08-1694 Gravenzande
ds. H. van Couwenhoven (Henricus) ??-??-1694 kandidaat 19-09-1701 overleden
ds. A.D. Hornhoven (Anthonius Didericus) 07-05-1702 kandidaat 24-02-1728 overleden
01 ds. J. Vriemoet (Johannes) 24-10-1728 kandidaat 31-07-1769 overleden 00
01 ds. T. Bussingh (Theodorus) 05-08-1770 Huissen (Cleve) 23-02-1777 Benschop 01
01 ds. B. Rouffaer (Benjamin) 20-07-1777 Stavenisse 05-01-1787 overleden 00
01 ds. H. Wesselink (Hermanus) 06-07-1788 Everdingen 25-09-1791 Kerkwerve 01
01 ds. G. Graadt (Govert) 03-06-1792 Oosterwijk 06-08-1795 emeritus 01
01 ds. J. Steenbakker (Johannes) 21-08-1796 Axel 26-12-1824 emeritus 01
02 ds. A. Faassen (Adriaan) 05-06-1825 Gravenmoer 25-03-1826 Loon op Zand 01
01 ds. J.H. Hasselbach (Johannis Hermanus) 07-10-1827 Haaften 01-09-1839 overleden 00
01 ds. M. Niemeijer (Meindert) 26-04-1840 Moerdijk 28-09-1873 emeritus 03
13 ds. M.J. Wentink (Matthijs Johannes) 08-04-1877 Berkel-Rodenrijs 31-10-1880 Nieuwe-Tonge 03
35 ds. J.M.C.H. Mond (Johannes Marius Catharinus Hendrikus) 04-11-1888 Grevelduin-Capelle 01-06-1915 emeritus 06
02 ds. B.G.C. Steenbeek (Boudewijn Gerrit Clement)17-10-1915 Dirksland 12-10-1919 Waddinxveen 03
02 ds. A.M. den Oudsten (Arie Marinus) 25-04-1920 Nijkerk 30-03-1924 Middelharnis 07
08 ds. H.H. van Ameide (Hendrik Huibertus) 17-05-1925 Putten 04-09-1927 Hoogeveen 01
07 ds. J.H.T. van Rappard (Jan Hendrik Theodorus) 01-07-1928 Barneveld 13-08-1931 overleden 03
27 ds. G.J. Koldewijn (Gerrit Jan) 11-08-1935 Hattem 01-05-1944 emeritus 00
02 ds. P.P.J. Monster (Paulus Pieter Jan) 04-11-1945 Amersfoort 02-11-1947 Bussum 04
21 ds. J. Spelt (Jacob) 30-07-1950 ontheven Rijssen 08-12-1960 overleden 10
01 ds. G. Broere (Gerrit) 07-05-1961 Hoornaar 11-08-1968 t-Harde 06
24 ds. P.H. van Harten (Pieter) 09-05-1971 Molenaarsgraaf 17-08-1975 Soest-buitengewone wijk02
03 ds. L. Westland (Laurens) 11-01-1976 Meteren - Est 03-02-1980 bijzonder werk IZB 01
05 ds. D. Scheepmaker (David) 05-10-1980 Almelo 26-06-1988 emeritus 00
07 ds. H.A. van de Pol (Hendrik Anthonie) 27-08-1989 Boskoop 01-12-2001 emeritus 00
01 ds. J.H. Adriaanse (Jan Hendrik) 21-04-2002 Otterlo 03-07-2005 Goudriaan - Ottoland 01
01 ds. F.J.M. van Veldhuizen (Francois) 11-06-2006 kandidaat Hendrik-Ido-Ambacht 14-06-2015 Sluipwijk 02


Beroepen vacature 1825:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1825 A. Faassen s-Gravenmoer
02 06-03-1825 A. Faassen s-Gravenmoer


Beroepen vacature 1873:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1873 J.H. Gravenstein De Bilt
02 ??-12-1873 J. Kromsigt Kortgene
03 ??-07-1874 W. Kraaijenbelt Bodegraven
04 ??-09-1874 C.A. Renier Bergschenhoek
05 ??-06-1875 P.J.R. Laan Maassluis > afgekeurd
06 ??-08-1875 P. Deetman Nijkerk
07 ??-11-1875 J. Noordink Oene
08 ??-02-1876 E.A. Lazonder Oldebroek
09 ??-04-1876 A. van Griethuijsen Rotterdam-Overschie
10 ??-06-1876 A.F. Simons Oud-Alblas
11 ??-07-1876 J. Koster Huizen
12 ??-11-1876 A.E. van der Dussen Harmelen
13 ??-01-1877 M.J. Wentink Berkel-Rodenrijs


Beroepen vacature 1881:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1880 G. Boxman Oud-Alblas
02 ??-02-1881 E.A. Lazonder Zegveld
03 ??-03-1881 A.F. Simons Veen
04 ??-05-1881 G. Ringnalda Oldebroek
05 ??-07-1881 H.J.P. van der Linden Schoonrewoerd
06 ??-10-1881 P.F. van der Steen Gouderak
07 ??-12-1881 E.E. Gewin Renkum
08 ??-02-1882 W.R. Kalshoven Ede
09 ??-05-1882 F. van Spall Leimuiden
10 ??-09-1882 G. van Goor Oud-Beijerland
11 ??-11-1882 G.W. Locher Aalst
12 ??-01-1883 J.W.H. Kalkman Nieuw-Lekkerland
13 ??-04-1883 D.J. Karssen Nederlangbroek
14 ??-06-1883 J.H. Geselschap Dussen
15 ??-09-1883 A. Renier Bergambacht
16 ??-12-1883 G. Vlug Nijkerk
17 ??-03-1884 F. Oberman Ommen
18 ??-04-1884 J.M. Rutte Huizen
19 ??-05-1884 J. Kromsigt Leiderdorp
20 ??-07-1884 C.P.N. Pikaar Rotterdam-Overschie
21 ??-09-1884 A. Knoll Nieuwer ter Aa
22 ??-01-1885 J.A. van Boven Oostwest-Souburg
23 ??-04-1885 W. Ringnalda Loon op Zand
24 ??-07-1885 J.P. Hattink Harderwijk
25 ??-09-1885 G. Klaarhamer Montfoort
26 ??-12-1885 P.H. Wiersma Harmelen
27 ??-02-1886 M.H. Bolkestein Hierden
28 ??-04-1886 P. Deetman Amsterdam
29 ??-07-1886 M.J. Bouman De Meern
30 ??-11-1886 I. Vonk Dalfsen
31 ??-03-1887 C. Bouthoorn Sprang
32 ??-07-1887 P.S. Bartstra Wassenaar
33 ??-11-1887 C.J. Leenmans Staphorst
34 ??-03-1888 K. Bosma Cubaard
35 ??-07-1888 J.M.C.H. Mond Grevelduin-Capelle


Beroepen vacature 1915:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1915 J.H.F. Remme Oud-Beijerland
02 ??-07-1915 B.G.C. Steenbeek Dirksland


Beroepen vacature 1919:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1919 H.A. de Geus Veenendaal
02 ??-10-1919 A.M. den Oudsten Nijkerk


Beroepen vacature 1924:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1924 J.E. Klomp Oldebroek
02 ??-05-1925 G. Benes Monster
03 ??-06-1925 G. Alers Nieuw-Lekkerland
04 ??-07-1925 A.C. Enkelaar Hasselt
05 ??-08-1925 P.J. Steenbeek Bergambacht
06 ??-09-1925 J.H. van Paddenburgh Elspeet
07 ??-11-1924 F. van Asch Den Ham (Ov.)
08 ??-02-1925 H.H. van Ameide Putten


Beroepen vacature 1927:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1927 J.D. van Hof Wilnis
02 ??-08-1927 J.H. van Paddenburgh Elspeet
03 ??-09-1927 C.J. van der Graaf Ameide-Tienhoven
04 ??-10-1927 W. Deur Schoonhoven
05 ??-11-1927 R. Steenbeek Wapenveld
06 ??-01-1928 W.J. van Lokhorst Rotterdam-Delfshaven
07 ??-03-1928 J.H.Th. van Rappard Barneveld


Beroepen vacature 1931:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1931 J. de Bres Sint Maartensdijk
02 ??-05-1932 W.L. Mulder Voorthuizen
03 ??-07-1932 E. Schimmel Ameide-Tienhoven
04 ??-08-1932 D.J. van der Graaf Ede
05 ??-09-1932 J.E. Klomp Ede
06 ??-10-1932 J. Bakker Bleiswijk
07 ??-11-1932 L. Vroegindeweij Wilnis
08 ??-01-1933 H.A. de Geus De Bilt
09 ??-02-1933 J.D. Kleijne Willige-Langerak
10 ??-03-1933 J. van Dorssen Nieuw-Beijerland
11 ??-04-1933 E. Schimmel Ameide-Tienhoven
12 ??-06-1933 S. Goverts Gameren
13 ??-07-1933 E.E. de Looze Renswoude
14 ??-09-1933 A.H.J.G. van Voorthuizen Rijssen
15 ??-10-1933 C.B. Holland Putten
16 ??-11-1933 J. Lekkerkerker Oldebroek
17 ??-01-1934 J.C.W. Kruishoop Bodegraven
18 ??-03-1934 P. Hakkesteegt Kortenhoef
19 ??-04-1934 W. Rijnsburger Oud-Beijerland
20 ??-05-1934 J. Bus Bergschenhoek
21 ??-06-1934 P.A.A. Klusener Vinkeveen
22 ??-08-1934 E.V.J. Japchen Waarder
23 ??-10-1934 P.J. Steenbeek Oudewater
24 ??-11-1934 J. Fokkema Amstelveen
25 ??-01-1935 P. Bouw Melissant
26 ??-02-1935 H.H. van Ameide Groot-Ammers
27 ??-03-1935 G.J. Koldewijn Hattem


Beroepen vacature 1944:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1944 J.J. Poot Ameide-Tienhoven
02 ??-??-1945 P.P.J. Monster Amersfoort


Beroepen vacature 1947:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1947 C.C. Klerkx Op- en Neder-Andel
02 ??-08-1947 G. Willemsen Zuilichem-Nieuwaal
03 ??-10-1947 E. Schroten Meerkerk
04 ??-11-1947 H. Harkema Wijk bij Heusden
05 ??-01-1948 H.A. Labrie Ermelo
06 ??-03-1948 K. van de Pol Ede
07 ??-04-1948 H.A. van Slooten Haaften
08 ??-05-1948 W. de Bruijn Lexmond
09 ??-09-1948 G. Boer Putten
10 ??-10-1948 J.W. de Bruijn Sprang
11 ??-12-1948 H. Jonker Bodegraven
12 ??-01-1949 L. Brasser Rijssen
13 ??-03-1949 J.T. Doornenbal Oene
14 ??-05-1949 A.J. Timmer Polsbroek
15 ??-07-1949 J.C. Terlouw Otterlo
16 ??-08-1949 C. Treure Wilsum
17 ??-09-1949 C. Streefkerk Emst
18 ??-10-1949 J. Hovius Hoogeveen
19 ??-01-1950 J.J. Poot Barneveld
20 ??-03-1950 J. Boezer Eethen-Drongelen
21 ??-05-1950 J. Spelt ontheven Rijssen


Beroepen vacature 1968:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1968 G. Voordijk Mastenbroek
02 ??-06-1968 J. Kruijt Rotterdam-Hillegersberg
03 ??-07-1968 H. Binnekamp Vriezenveen
04 ??-08-1968 A. van Eijk Bergschenhoek
05 ??-09-1968 A. Tromp Goudriaan-Ottoland
06 ??-10-1968 C.J.P. Lam Putten
07 ??-11-1968 J.C. de Bie Ederveen
08 ??-01-1969 C. Vos Gouda
09 ??-02-1969 G.C. Post Giessendam-Neder-Hardinxveld
10 ??-04-1969 P. Vermaat Ooltgensplaat
11 ??-05-1969 C. van Schoonhoven Vreeswijk
12 ??-07-1969 J. Smit Putten
13 ??-09-1969 A. Stekelenburg Lexmond
14 ??-11-1969 G. Post kandidaat Hilversum
15 ??-01-1970 H.A. van Slooten Nijkerk
16 ??-03-1970 T. Lekkerkerker Oosterwolde (Gld.)
17 ??-05-1970 P.J. Bos Ameide-Tienhoven
18 ??-06-1970 H. Jongerden Veenendaal
19 ??-08-1970 C.A. Tukker Kinderdijk
20 ??-09-1970 J. den Hoed Meerkerk
21 ??-10-1970 R.J. van de Hoef Papendrecht
22 ??-11-1970 F. Luitjes kandidaat Schiedam
23 ??-11-1970 A. van Brummelen Hierden
24 ??-01-1971 P.H. van Harten Molenaarsgraaf


Beroepen vacature 1975:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1975 B. Schroten Langerak
02 ??-08-1975 J. den Dikken Benthuizen
03 ??-09-1975 L. Westland Meteren-Est


Beroepen vacature 1979:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1979 M.B. Plette Nieuwpoort
02 ??-02-1980 H.A. Samsom Streefkerk
03 ??-03-1980 J.H.C. Olie Linschoten
04 ??-05-1980 H. Stroeve Hendrik-Ido-Ambacht
05 ??-06-1980 D. Scheepmaker Almelo


Beroepen vacature 1988:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1988 J.C. den Toom Emst
02 ??-07-1988 J. Niesing Hagestein
03 ??-09-1988 C. van der Scheur Nederlangbroek
04 ??-11-1988 J.H. Schrijver Woerden
05 ??-01-1989 A. Talsma Veenendaal
06 ??-02-1989 G.C. de Jong Zoetermeer
07 ??-03-1989 H.A. van de Pol Boskoop


Beroepen vacature 2001:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-2001 J.H. Adriaanse Otterlo


Beroepen vacature 2005:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-2006 F.J.M. van Veldhuizen kandidaat Hendrik-Ido-Ambacht


Beroepen vacature 2015:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 17-05-2016 J. Snaterse Vlaardingen 01
02 16-01-2017 D. Verkuil Zijderveld 01
03 01-05-2017 A.A. Floor Barendrecht-hwba 02
04 06-11-2017 A. ten Brinke Goedereede 01


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

dinsdag 16 januari 2018