Index >

Vuursche Hervormde Gemeente


Classis: * Amersfoort
Provincie: Utrecht
Ring: Amersfoort
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Hervormde Gemeente Vuursche opgericht in 1659:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ook bekend als Lage Vuursche
-
ds. N. van Hasselt (Nicolaas) 04-11-1659 kandidaat ??-03-1674 Maarssen
ds. T. Voet (Theodorus) 28-06-1674 verdreven Vijlen ??-02-1679 Maastricht
ds. E. Bergman (Egbertus) 30-03-1679 kandidaat ??-10-1684 Schoorl
ds. J. van Eibergen (Johannes) 03-02-1685 kandidaat 09-01-1711 overleden
ds. T. van Eibergen (Theodorus) 24-01-1712 kandidaat 19-10-1721 Apeldoorn 01
01 ds. A. van Bentheim (Arnold) 12-04-1722 kandidaat 04-04-1734 Baarn-Eembrugge 01
01 ds. J. Mess (Johannes) 18-07-1734 kandidaat Amsterdam 01-09-1737 Katwijk aan Zee 01
01 ds. J. de Vrij (Jan) 09-03-1738 kandidaat Leiden 20-08-1747 Wijk bij Duurstede 01
01 ds. W.B. van de Kasteele (Wilhelmus Bartholomeus) 10-12-1747 kandidaat Gravenhage 26-09-1751 Oud-Beijerland 02
01 ds. M. Verboom (Michael) 05-12-1751 kandidaat Gravenhage 28-08-1757 Edam 01
01 ds. F. Reitsma (Focko) 11-12-1757 kandidaat Leiden 13-07-1760 Middelburg 01
01 ds. A. Cremer (Adrianus) 30-11-1760 kandidaat Amsterdam 22-03-1767 Wezel 02
01 ds. W. Camerling (Wilhelmus) 12-07-1767 kandidaat Amsterdam 02-12-1767 overleden 00
01 ds. J. Dermout (Jacobus) 10-07-1768 kandidaat Utrecht 08-11-1772 Thamen aan den Amstel 01
01 ds. H. Nagelvoordt (Hermannus) 21-02-1773 kandidaat Utrecht 31-05-1773 overleden 00
01 ds. P.G. Sprenger van Eyk (Petrus Godefridus) 07-08-1774 kandidaat Utrecht 25-03-1776 Bergschenhoek 03
01 ds. J. Hinlopen (Jelmer) 14-07-1776 kandidaat Utrecht 21-06-1778 Loosduinen 01
01 ds. J. Segaar (Jacobus) 27-09-1778 kandidaat Utrecht 20-11-1785 Rijnsaterwoude 01
01 ds. P.J. Resler (Philippus Jacobus) 17-04-1786 kandidaat Amsterdam 06-07-1788 Rotterdam-Kralingen 02
01 ds. W. Carp (Willem) 26-10-1788 kandidaat Amsterdam 09-09-1792 Waardenburg-Neerijnen 01
01 ds. A. Simons (Adam) 01-04-1793 kandidaat Amsterdam 25-03-1799 Thamen aan den Amstel 01
01 ds. M.J. Romer (Mattheus Johannes) 20-10-1799 kandidaat 16-03-1806 Wognum 02
01 ds. D.A. Detmar (Dirk Adriaan) 07-09-1806 kandidaat 14-06-1807 Wijk bij Heusden 02
01 ds. B. Moorrees (Bernardus) 06-09-1807 kandidaat 09-04-1809 Bovenkarspel 03
01 ds. D. Molenaar (Dirk) 01-10-1809 kandidaat Utrecht 13-11-1814 Nieuw-Loosdrecht 03
01 ds. W.W. van Beuzekom (Werner Willem) 26-02-1815 kandidaat 27-07-1817 Velsen 05
01 ds. H.E. Vinke (Henricus Egbertus) 09-11-1817 kandidaat 16-04-1820 Jutphaas 04
01 ds. D. Bonvoust Beeckman (Dirk) 13-08-1820 kandidaat 28-07-1822 Rotterdam-Delfshaven 01
01 ds. J.H.G. Sandbrink (Jacobus Gerardus Hendrik) 27-10-1822 kandidaat 14-08-1825 Driebergen 03
01 ds. J. Dermout (Jacob) 02-10-1825 kandidaat 04-05-1828 Meppel 03
01 ds. J.A.D. Molster (Johannes Abraham Dederiks) 31-08-1828 kandidaat 24-07-1831 Rijswijk (Z-H) 02
01 ds. G. Molenkamp (Gerhardus) 16-10-1831 kandidaat 25-05-1834 Rijswijk (Z-H) 01
01 ds. J. Wildschut (Jesaias) 31-08-1834 kandidaat 21-05-1837 Brummen 01
01 ds. W. Moll (Willem) 03-09-1837 kandidaat 04-05-1845 Arnhem 01
01 ds. W. Francken (Walraven) 01-06-1845 kandidaat 17-09-1848 Waddinxveen 01
01 ds. L. Steinfort (Lieuwe) 24-12-1848 kandidaat 05-06-1853 Bloemendaal 02
01 ds. H. Bax (Hendrik) 09-10-1853 kandidaat 06-08-1865 Ouddorp 22
04 ds. E.J. van Wisselingh (Elbert Jan) 08-04-1866 Maasdam 01-12-1867 Haarlemmermeer 04
02 ds. H. van der Meulen (Herke) 03-05-1868 kandidaat 28-06-1874 Joure 04
13 ds. J.H. Guldenarm (Jan Hendrikus) 03-06-1877 Oosthem 26-03-1883 Nijland 22
10 ds. J. van der Meulen (Jan) 19-04-1885 Hedel 04-11-1888 Winsum-dolerend 06
05 ds. W.M. Zijlstra (Wybe Mens) 05-01-1890 kandidaat Oosthem 30-12-1894 Waddinxveen 21
14 ds. P.S. Niemeijer (Philippus Sophius) 07-11-1897 Jutphaas 21-05-1911 emeritus 03
03 ds. IJ. Doornveld (IJme) 03-03-1912 Nunspeet 13-08-1916 Oene 02
01 ds. T.G.C. Rappard (Theodorus George Cornelis) 14-01-1917 Randwijk 08-08-1920 Maartensdijk 06
01 ds. J.H. Gunning (Johannes Hermanus) 23-01-1921 Hoogeveen 26-06-1927 Schoonhoven 11
16 ds. A.H.J.G. van Voorthuizen (Aart Hendrik Jan Gerard) 20-07-1930 Rijssen 10-04-1932 Rijssen 16
21 ds. J. van Amstel (Jan) 03-05-1936 Voorthuizen 27-10-1940 Linschoten 05
02 ds. J. van Sliedregt (Jacob) 25-05-1941 Eemnes-Buiten 20-12-1942 Bleskensgraaf 02
06 ds. A.G. Haring (Armand Gustave) 12-12-1943 Brakel 28-10-1951 Loon op Zand 09
11 ds. J.A. de Bruijn (Johannes Andreas) 25-04-1954 kandidaat Bodegraven 01-06-1958 Emst 01
01 ds. J.C. Terlouw (Jan Cornelis) 24-08-1958 Bodegraven 26-04-1970 emeritus 09
02 ds. C.J. Klop (Cornelis Johannes) 17-01-1971 kandidaat Ede 25-05-1975 Elst (Utr.) 01
01 ds. H. Jongebreur (Hugo) 16-11-1975 Stad aan t Haringvliet 30-04-1978 emeritus Vuursche 01
01 ds. G.J. van de Top (Gerrit Jan) 02-05-1999 kandidaat Lunteren 12-06-2005 Vorchten 01
01 ds. G.H. Kruijmer (Gijsbert Hendrik) 25-06-2006 kandidaat Katwijk aan Zee

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
ds. H. Jongebreur (Hugo) 01-05-1978 emeritus Vuursche 27-09-1981
ds. J.C. Stelwagen (Jeremias Cornelis) 13-12-1981 emeritus Lunteren ??-12-1985
ds. M. van der Linden (Marinus) 02-03-1986 emeritus Dirksland ??-??-1999


Beroepen vacature 1865:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1865 H.E. Faure Bergschenhoek
02 ??-09-1865 J.A.C. Nonhebel Kesteren
03 ??-11-1865 J.E. van Toorenenbergen Lienden
04 ??-01-1866 E.J. van Wisselingh Maasdam


Beroepen vacature 1867:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1867 P.J. Hoedemaker kandidaat
02 ??-12-1867 H. van der Meulen kandidaat


Beroepen vacature 1874:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1874 A.P.A. du Cloux emeritus Spijk (Gr.)
02 ??-11-1874 H. van Druten kandidaat Hemmen
03 ??-12-1874 H.C.G. Schijvliet Utrecht
04 ??-05-1875 G. van Goor Op- en Neder-Andel
05 ??-06-1875 E.A. Lazonder Oldebroek
06 ??-08-1875 W.A. Houbolt Paterson (V.S.)
07 ??-01-1876 J.C. Vijver Scheveningen
08 ??-02-1876 J.G. Ormel Sint Maartensdijk
09 ??-04-1876 J.A.C. Nonhebel Aalburg
10 ??-07-1876 A. Piper Katwijk aan Zee
11 ??-08-1876 H.C. Voorhoeve Harlingen
12 ??-11-1876 C.L.D. Coevorden Adriani Harderwijk
13 ??-02-1877 J.H. Guldenarm Oosthem


Beroepen vacature 1883:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1883 E.A. Lazonder Zegveld
02 ??-06-1883 H. Eskelhoff Gravemeijer Elburg
03 ??-08-1883 W. Kraijenbelt Amsterdam
04 ??-11-1883 J. Bajema kandidaat
05 ??-01-1884 H.J.P. van der Linden Schoonrewoerd
06 ??-03-1884 J.H. Guldenarm Nijland
07 ??-04-1884 W. van de Bergh Schaarsbergen
08 ??-06-1884 G. Ringnalda Oldebroek
09 ??-10-1884 C. Hattink Nieuw-Vennep
10 ??-12-1884 J. van der Meulen Hedel


Beroepen vacature 1889:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1889 E.A. Lazonder Oosterwolde (Gld.)
02 ??-04-1889 H. Bax Doornspijk
03 ??-05-1889 P.J. Hopman Nederlangbroek
04 ??-07-1889 J. Bolkestein Ter Aar
05 ??-09-1889 W.M. Zijlstra kandidaat Oosthem


Beroepen vacature 1897:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1895 B.J. van Heijningen Huizen
02 ??-04-1895 J. Vonk Oldebroek
03 ??-07-1895 J.W.H. Kalkman Alphen aan den Rijn
04 ??-09-1895 E.B. Gunning Oosthem
05 ??-12-1895 F.F.J. van der Plassche Gouderak
06 ??-01-1896 F.J. Los Bruchem-Kerkwijk
07 ??-03-1896 A. ten Have Polsbroek
08 ??-07-1896 K. Havinga Op- en Neder-Andel
09 ??-09-1896 W.R. Kalshoven Kesteren
10 ??-10-1896 J.J.C. van Toorenenbergen Genemuiden
11 ??-12-1896 J.J. van Ingen kandidaat
12 ??-04-1897 W. Mense Wilnis
13 ??-05-1897 W.J. de Leeuw kandidaat Elst
14 ??-07-1897 Ph.S. Niemeijer Jutphaas


Beroepen vacature 1911:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1911 E. Warmolts Jutphaas
02 ??-08-1911 J.H.F. Remme Rijssen
03 ??-10-1911 IJ. Doornveld Nunspeet


Beroepen vacature 1927:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1927 B. Batelaan Utrecht
02 ??-10-1927 J.C. van Apeldoorn Bennekom
03 ??-12-1927 J.E. Klomp Oldebroek
04 ??-01-1928 J. Ronge Hoogblokland
05 ??-03-1928 R. Steenbeek Wapenveld
06 ??-06-1928 L. van Mastrigt Harderwijk
07 ??-07-1928 N. Warmolts Wezep
08 ??-09-1928 A.C. Enkelaar Hasselt
09 ??-10-1928 D. Plantinga Linschoten
10 ??-12-1928 W.L. Mulder Voorthuizen
11 ??-03-1929 J.G. Dekking Bergambacht
12 ??-05-1929 F.F.J. van de Plassche Krimpen aan de Lek
13 ??-06-1929 A.J. Westra Hoekzema Zegveld
14 ??-08-1929 S.C. van Wijngaarden Veenendaal
15 ??-11-1929 D.E.J. Hupkes Oosterwolde (Gld.)
16 ??-03-1930 A.H.J.G. van Voorthuizen Rijssen


Beroepen vacature 1932:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1932 W.L. Mulder Voorthuizen
02 ??-06-1932 P.J. Steenbeek Oudewater
03 ??-07-1932 A.M. den Oudsten Elburg
04 ??-09-1932 J.G. Woelderink Vreeswijk
05 ??-10-1932 J.E. Klomp Ede
06 ??-12-1932 E. Schimmel Ameide-Tienhoven
07 ??-01-1933 W.J. van Lokhorst Hilversum
08 ??-02-1933 B. Batelaan Barneveld
09 ??-05-1933 B. van Ginkel Nieuwpoort
10 ??-07-1933 J. Enkelaar Leerdam
11 ??-11-1933 K. van de Pol kandidaat De Bilt
12 ??-01-1934 W. Vroegindeweij Zegveld
13 ??-04-1934 S. Goverts Gameren
14 ??-06-1934 J. van Rootselaar Hagestein
15 ??-09-1934 A.F.P. Pop Monster
16 ??-11-1934 F. van Asch Wierden
17 ??-01-1935 D.J. van de Graaf Ede
18 ??-06-1935 C. Vlasblom Wapenveld
19 ??-08-1935 C. van Dop Hierden
20 ??-10-1935 L. Blok Brandwijk
21 ??-02-1936 J. van Amstel Voorthuizen


Beroepen vacature 1940:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1940 J.H. Cirkel Leerbroek
02 ??-03-1941 J. van Sliedregt Eemnes-Buiten


Beroepen vacature 1943:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1943 I. Schipper Bunschoten
02 ??-03-1943 J.J. Poot Ameide-Tienhoven
03 ??-05-1943 H.N. van Hensbergen Overlangbroek
04 ??-06-1943 J.T. Doornenbal Kesteren
05 ??-09-1943 J.W. van der Linden Kootwijk
06 ??-10-1943 A.G. Haring Brakel


Beroepen vacature 1952:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1952 J.T. Doornenbal Oene
02 ??-06-1952 D.J. van de Graaf Leerbroek
03 ??-07-1952 G.H. van Kooten Brandwijk
04 ??-10-1952 G. Willemsen Hierden
05 ??-01-1953 W. Vroegindeweij Bleiswijk
06 ??-02-1953 H.N. van Hensbergen Schalkwijk
07 ??-05-1953 H. Harkema Zeist
08 ??-07-1953 T. Poot kandidaat Bodegraven
09 ??-09-1953 J.G. Abbringh Oosterwolde (Gld.)
10 ??-10-1953 W. van Tuijl Lopik
11 ??-02-1954 J.A. de Bruijn kandidaat Bodegraven


Beroepen vacature 1970:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1970 A. Wisgerhof Veenendaal
02 ??-09-1970 C.J. Klop kandidaat Ede


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

dinsdag 20 november 2018