Index >

Bleskensgraaf Hervormde Gemeente


Classis: * Alblasserdam
Provincie: Zuid-Holland
Ring: Hardinxveld
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Bleskensgraaf opgericht in 1580:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ds. A. Noldenius (Adolphus) ??-??-1581 rector Dordrecht ??-??-1582 Westmaas
ds. W. Johannis Neranus (Winandus) ??-??-1582 kandidaat Dordrecht ??-??-1589 Elburg
ds. S. Petri (Servatius) ??-??-1590 ??-??-1603 overleden
ds. G. Pierius (Gothardus) ??-??-1604 ??-??-1607 Zwijndrecht
ds. T. Laurentius (Thomas) ??-??-1607 kandidaat ??-??-1615 Puttershoek
ds. J. Focanus (Jacobus) ??-??-1616 kandidaat ??-06-1633 Vught
ds. J. Lydius (Jacobus) 01-12-1633 kandidaat ??-??-1637 Dordrecht
ds. J. Logier (Jacobus) ??-??-1637 kandidaat ??-??-1668 emeritus
ds. P. Coopman (Petrus) ??-??-1668 kandidaat ??-??-1673 Muiden
ds. A. Vrechemius (Anthonius) 06-05-1674 kandidaat ??-08-1683 Haastrecht
ds. A. van Cruyskerken (Adrianus) 27-09-1683 Sint Anthoniepolder 05-01-1723 overleden
01 ds. L. Haek (Levinus) 28-10-1723 kandidaat 28-04-1765 emeritus 00
01 ds. P. Gosenson (Petrus) 22-09-1765 rector Edam-hulp Volendam 29-11-1787 emeritus 00
01 ds. P.T. Knappert (Paulus Theodorus) 03-08-1788 kandidaat 06-09-1789 Zevenhuizen (Z-H) 03
01 ds. J.H. de Roode (Johannes Henricus) 02-05-1790 kandidaat 04-04-1802 Grave 02
01 ds. J. Montijn (Johannes) 03-10-1802 kandidaat 18-08-1805 Sommelsdijk 04
01 ds. J.P. Verff (Johannes Petrus) 27-07-1806 Wijk bij Heusden 12-03-1809 Emmelenkamp (Bentheim) 03
01 ds. A.T. Beausar (Abraham Theodoor) 06-08-1809 kandidaat 20-05-1810 Groot-Ammers 01
01 ds. G.A.J. Pagenstecher van Groin (George Alexander Johannes) 18-11-1810 kandidaat 28-02-1813 Lisse 01
01 ds. G. Camerman (Govert) 12-09-1813 kandidaat 24-06-1814 Leur 01
01 ds. J.J.W. Diemont (Jan Jacob Willem) 06-11-1814 kandidaat 24-06-1821 Numansdorp 03
01 ds. A.P. van Groningen (Abraham Pieter) 09-12-1821 kandidaat 07-10-1827 Gravendeel 03
02 ds. B. Nieuwkoop (Bastiaan) 17-08-1828 Rijnsaterwoude 17-03-1847 overleden 00
01 ds. F. Mijsberg (Frederik) 12-09-1847 kandidaat 29-03-1857 Zwaag 01
03 ds. J.J. Gobius du Sart (Joan Jacob) 01-11-1857 Nigtevecht 07-04-1861 Raamsdonk 02
10 ds. W. Kluever (Wijnand) 05-10-1862 Wolphaartsdijk 03-05-1863 Alblasserdam 01
01 ds. A.F. Simons (Adam Frans) 02-08-1863 Ermelo 27-11-1864 Ede 07
05 ds. J. Koster (Johan) 01-10-1865 Nijkerk 29-12-1867 Berkel-Rodenrijs 01
04 ds. H. Rombach (Hendrik) 30-08-1868 Giessen - Rijswijk 19-11-1871 Babylonienbroek 02
06 ds. A. Mac Pherson (Anthonie) 06-04-1873 Axel 07-06-1874 Ooltgensplaat 01
01 ds. T.J. Ringeling (Tobias Johannes) 04-10-1874 kandidaat 05-05-1878 Ophemert 06
01 ds. J.A. van Boven (Jan Adriaan) 15-09-1878 kandidaat 12-06-1881 Klaaswaal 06
02 ds. W. Maan (Willem) 04-12-1881 Zuilichem - Nieuwaal 27-06-1886 Augustinusga 02
14 ds. J. Haring (Johannes) 09-10-1898 kandidaat 28-09-1902 IJsselstein 04
03 ds. J. de Bruin (Johannes) 16-08-1903 kandidaat 01-04-1906 Groot-Ammers 05
04 ds. J. Keller (Johannes) 03-02-1907 Uitwijk - Waardhuizen 26-12-1909 Dordrecht 01
04 ds. J. de Bres (Johannes) 06-11-1910 kandidaat 29-11-1914 Sint Annaland 01
21 ds. J. Enkelaar (Jacobus) 19-09-1920 kandidaat 11-02-1923 Rijssen 02
05 ds. J. van Sliedregt (Jacob) 27-12-1942 Vuursche 30-09-1945 Huizen 04
01 ds. W.L. Tukker (Wouter Leendert) 05-05-1946 Elburg 31-10-1948 Delft 15
01 ds. H.A. Leenmans (Hendrik Arie) 06-03-1949 Houten 01-05-1952 emeritus Driebergen 03
14 ds. J.C. Schuurman (Jacobus Christiaan) 10-10-1954 kandidaat 30-04-1961 Schoonhoven 16
04 ds. L. Trouwborst (Leendert) 12-11-1961 Grevelduin-Capelle 28-08-1967 Oud-Beijerland 03
07 ds. J. Codee (Jaap) 27-10-1968 kandidaat 22-01-1973 Sint Annaland 01
08 ds. C. Treure (Cornelis) 07-07-1974 Katwijk aan Zee 27-04-1977 emeritus 00
13 ds. J.R. Volk (Johan Reinard) 15-04-1979 Polsbroek 14-08-1983 Veenendaal 03
07 ds. P. van der Kraan (Pieter) 19-09-1984 Woudenberg 06-04-2008 Urk (deelgem. De Bron) 25
01 ds. L. de Wit (Leendert) 11-01-2009 Oude Tonge 29-06-2014 Putten 05
03 ds. J. Muller (John) 13-09-2015 Zetten-Andelst

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
T. Plomp (Teunis) 1893 1895
C.M. Polhuis (Christiaan Marinus) 1895 1897
H. Westerhout (Hendrik) 1979 1980 pred. Lienden


Beroepen vacature 1827:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 01-11-1827 E.A. Boerman Genderen-Doeveren
02 01-05-1828 B. Nieuwkoop Rijnsaterwoude


Beroepen vacature 1857:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1857 J.G. Blaauw Elst (Utr.)
02 ??-05-1857 H. Slothouber Op- en Neder-Andel
03 ??-06-1857 J.J. Gobius du Sart Nigtevecht


Beroepen vacature 1861:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1861 J.H. Geselschap Garderen
02 ??-07-1861 W. Mense Voorthuizen
03 ??-08-1861 J.C. Eijkman Rinsumageest
04 ??-10-1861 W.J. Geselschap Aalburg
05 ??-11-1861 J.A. Barbas Chaam
06 ??-12-1861 A.P.A. du Cloux Grevelduin-Capelle
07 ??-02-1862 W. van den Bijtel Nunspeet
08 ??-03-1862 H. van Strien Bennekom
09 ??-05-1862 C.H. Harmsen van de Beek Aarlanderveen
10 ??-06-1862 W. Kluever Wolphaartsdijk


Beroepen vacature 1863:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1863 A.F. Simons Ermelo


Beroepen vacature 1864:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1865 G.J. Gobius du Sart Arnemuiden
02 ??-03-1865 H. van Strien Bennekom
03 ??-04-1865 J.J. Ruijs Oude- en Nieuwe-Wetering
04 ??-06-1865 W. Mense Voorthuizen
05 ??-07-1865 J. Koster Nijkerk


Beroepen vacature 1868:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1868 A. van Griethuijzen Yerseke
02 ??-02-1868 D. Rijnders Hazerswoude
03 ??-03-1868 M.J. Wentink Loon op Zand
04 ??-05-1868 H. Rombach Giessen-Rijswijk


Beroepen vacature 1872:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 16-01-1872 E.A. Lazonder Berkel-Rodenrijs
02 ??-03-1872 C. Leffef Elst (Utr.)
03 ??-05-1872 M.J. Wentink Willemstad
04 ??-07-1872 W. Kraijenbelt Ede
05 ??-09-1872 G. Boer Ouderkerk aan den IJssel
06 ??-11-1872 A. Mac Pherson Axel


Beroepen vacature 1874:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1874 T.J. Ringeling kandidaat


Beroepen vacature 1878:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1878 J.A. van Boven kandidaat


Beroepen vacature 1881:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1881 J.P. Hattink Harderwijk
02 ??-09-1881 W. Maan Zuilichem-Nieuwaal


Beroepen vacature 1886:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1890 J.A. van Boven Bergambacht
02 ??-10-1890 D.T. Meinsma Hedel
03 ??-03-1891 A. ten Have Polsbroek
04 ??-11-1891 P. Bokma Hien-Dodewaard
05 ??-04-1892 W.M. Zijlstra Vuursche
06 ??-06-1892 C.J. Six Dijkstra Dussen
07 ??-11-1892 J.J. de Kat Angelino Deil
08 ??-01-1893 G. van Limburgh Uithoorn
09 ??-06-1893 D.M. Boonstra dolerend Schiedam
10 ??-09-1893 H. Visscher Sint Johannesga
11 ??-12-1894 J. Kromsigt Dordrecht
12 ??-01-1896 C. Bouthoorn Groot-Ammers
13 ??-09-1896 E.S. Postma Ameide-Tienhoven
14 ??-06-1898 J. Haring kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1902:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1902 C.B. Holland kandidaat Vriezenveen
02 ??-03-1903 M. Jongebreur Jaarsveld
03 ??-05-1903 J. de Bruin kandidaat Gravenhage


Beroepen vacature 1906:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1906 G. Benes Hoogblokland
02 ??-06-1906 J. Kraaij kandidaat Nieuw-Lekkerland
03 ??-08-1906 P. de Looze Oud-Vossemeer
04 ??-12-1906 J. Keller Uitwijk-Waardhuizen


Beroepen vacature 1909:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1909 K.J. van den Berg kandidaat Rotterdam
02 ??-03-1910 A. Luteijn Aalst
03 ??-06-1910 K. van As kandidaat Hilversum
04 ??-08-1910 J. de Bres kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1914:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1915 J.G. Woelderink Mijdrecht
02 ??-03-1915 J.J. van Baarsel Hei- en Boeicop
03 ??-05-1915 H. van Dijken kandidaat Stedum
04 ??-07-1915 R. Steenbeek Scherpenisse
05 ??-08-1915 P. Kruijt Gouderak
06 ??-09-1915 I. Kievit kandidaat Oud-Vossemeer
07 ??-10-1915 D.J. Pott kandidaat Zetten
08 ??-11-1915 S.C. van Wijngaarden kandidaat Zevenhuizen (Z-H.)
09 ??-02-1916 G.J. Koolhaas Kamperveen
10 ??-05-1916 W.J. van Lokhorst kandidaat Alphen aan den Rijn
11 ??-10-1916 J. Bus Enter
12 ??-11-1916 L. van Nugteren kandidaat Oud-Alblas
13 ??-06-1917 B.N.B. Bouthoorn kandidaat Dordrecht
14 ??-11-1917 S.C. Groeneveld kandidaat Garderen
15 ??-02-1918 W.L. Mulder Arnemuiden
16 ??-08-1918 D.J. van de Graaf Nieuwpoort
17 ??-12-1918 J.H.T. Rappard kandidaat Vuursche
18 ??-05-1919 G.J. Koldewijn Domburg
19 ??-09-1919 F. de Gidts Goedereede
20 ??-11-1919 W. Deur kandidaat Gouda
21 ??-06-1920 J. Enkelaar kandidaat Ter Aar


Beroepen vacature 1923:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1942 W.L. Tukker (toez.) Hei- en Boeicop
02 ??-04-1942 W.L. Tukker (2e keer) Hei- en Boeicop
03 ??-07-1942 J. van den Heuvel Gameren
04 ??-09-1942 J.R. Cuperus Doornspijk
05 ??-10-1942 J. van Sliedregt Vuursche


Beroepen vacature 1945:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1945 W.L. Tukker Elburg


Beroepen vacature 1948:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1948 H.A. Leenmans Houten


Beroepen vacature 1952:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1952 P.J.F. Lamens Elspeet
02 ??-04-1952 J.R. Cuperus (toez.) Doornspijk
03 ??-06-1952 J.R. Cuperus (2e keer) Doornspijk
04 ??-08-1952 J. van den Heuvel Schoonhoven
05 ??-09-1952 R.W. Steur Ouddorp
06 ??-10-1952 J.T. Doornenbal Oene
07 ??-01-1953 G.M. van Dieren Ede
08 ??-04-1953 L. Trouwborst Monster
09 ??-07-1953 H.G. Abma Rotterdam-Delfshaven
10 ??-09-1953 J.G. Abbringh Oosterwolde (Gld.)
11 ??-10-1953 D. van der Ent Braat Opheusden
12 ??-03-1954 C. van den Bosch Bruchem-Kerkwijk
13 ??-06-1954 W. Vroegindeweij Bleiswijk
14 ??-07-1954 J.C. Schuurman kandidaat Rotterdam


Beroepen vacature 1961:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1961 J.T. Doornenbal Oene
02 ??-05-1961 T. Langerak Vinkeveen
03 ??-06-1961 G.M. van Dieren Ede
04 ??-08-1961 L. Trouwborst Grevelduin-Capelle


Beroepen vacature 1967:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1967 C. Treure Hasselt
02 ??-11-1967 J. Bogaard Emst
03 ??-12-1967 J. van der Velden Amersfoort
04 ??-01-1968 G. van Estrik Genemuiden
05 ??-02-1968 H. Veldhuizen kandidaat Bilthoven
06 ??-04-1968 J.H. Vlijm Krimpen aan den IJssel (b.w.) 07 ??-06-1968
J. Codee kandidaat Lunteren


Beroepen vacature 1973:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1972 G. Jansen hulppred. Driedorp
02 ??-01-1973 J.C. Stelwagen Delft
03 ??-03-1973 P.M. Breugem Barneveld
04 ??-04-1973 C. van Bart Putten
05 ??-05-1973 H. Smit Gouderak
06 ??-08-1973 A. Vlietstra Doornspijk
07 ??-12-1973 R. van Kooten kandidaat Delft
08 ??-04-1974 C. Treure Katwijk aan Zee


Beroepen vacature 1977:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1977 G.H. van Kooten Delft
02 ??-03-1977 H. Roseboom kandidaat Barneveld
03 ??-05-1977 E.M. Bakker Nieuwerkerk aan den IJssel
04 ??-07-1977 K. ten Klooster kandidaat Katwijk aan Zee
05 ??-09-1977 J.P. Verkade Montfoort
06 ??-10-1977 W. Verboom kandidaat Nieuwerkerk aan den IJssel
07 ??-12-1977 C. den Boer Wageningen
08 ??-03-1978 D.C. Floor kandidaat Maarssen
09 ??-05-1978 I. Kok Zoetermeer
10 ??-09-1978 G. Mulder Bruchem-Kerkwijk
11 ??-10-1978 A. Visser kandidaat Maartensdijk
12 ??-11-1978 J. van de Ketterij Zetten-Andelst
13 ??-12-1978 J.R. Volk Polsbroek


Beroepen vacature 1983:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1983 M. Goudriaan Ouderkerk aan den IJssel
02 ??-11-1983 H. Visser Katwijk aan Zee
03 ??-12-1983 R. van Kooten Zeist
04 ??-01-1984 M.A. van den Berg Aalburg
05 ??-03-1984 W.C. Hovius Apeldoorn (b.w.)
06 ??-04-1984 dr. A. van Brummelen Huizen
07 ??-06-1984 P. van der Kraan Woudenberg


Beroepen vacature 2008:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-2008 L. de Wit Oude Tonge


Beroepen vacature 2014:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 25-10-2014 J.M. Molenaar Hoevelaken 05
02 10-01-2015 J.B. ten Hove Katwijk aan Zee 17
03 01-05-2015 J. Muller Zetten-Andelst 05


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

zaterdag 17 november 2018