Index >

Biggekerke Hervormde Gemeente


Classis: * Walcheren
Provincie: Zeeland
Ring: Domburg
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Hervormde Gemeente Biggekerke opgericht in 1583:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
combinatie met Meliskerke sinds 1-7-1965
-
ds. J. van Aken Johannes) ??-11-1583 Assenede (Vlaanderen) 18-01-1589 overleden
ds. J. de Vijt (Johannes) ??-??-1589 08-05-1595 Oost-Souburg
ds. R. Canisius (Raphael) 08-05-1595 Domburg 03-05-1596 emeritus
ds. A. Montanus (Antonius) 08-05-1596 Hazerswoude 01-06-1597 Middelburg
ds. J. Regius (Johannes) 09-11-1597 kandidaat ??-??-1601 Londen
ds. P.M. de Meester (Paschier Marinusz.) 26-12-1601 21-02-1639 overleden
ds. M. van de Voorde (Matthias) 31-07-1639 Aardenburg 09-03-1649 overleden
ds. F. van Roosebeke (Franco) 05-09-1649 Namen 17-03-1652 Oost-Souburg
ds. D. Suavius (Daniel) ??-??-1652 kandidaat 09-02-1670 overleden
ds. A. van der Wiele (Albertus) ??-09-1670 Zuidzande ??-10-1677 Sas van Gent
ds. A. Huydenbroek (Abraham) 10-10-1677 Zaamslag 04-12-1684 overleden
ds. A. Hardewijn (Antonius) 07-02-1687 Zoutelande 08-05-1718 emeritus
01 ds. J. Hulsius (Johannes) 08-05-1718 s-Heer Hendrikskinderen 31-05-1722 Tholen 01
02 ds. J. Horthemels (Johannes) 21-02-1724 kandidaat Middelburg 22-10-1730 Westzaan 02
01 ds. J. Regius (Johannes) 28-12-1732 Retranchement 28-02-1743 overleden 00
01 ds. C. Kraaijveld (Cornelis) 23-02-1744 kandidaat Utrecht 30-03-1755 Hoornaar 01
02 ds. S.E. Clinge (Samuel Everhardus) 04-05-1755 kandidaat 21-09-1806 overleden 01
06 ds. J.T. Werndley Clinge (Johannes Thomas) 11-11-1810 kandidaat 14-12-1831 overleden 00
01 ds. J. van Rhee (Johannes) 15-07-1832 Cadzand 22-06-1834 Veen 01
01 ds. H.J. Budding (Huibert Jacobus) 14-12-1834 kandidaat 21-04-1836 uitgetreden > afgescheidenen00
01 ds. J.P.H. van Hulsteijn 14-08-1836 kandidaat 23-10-1842 Oosterhout (N-B.) 01
01 ds. N. Osti (Nicolaas) 30-04-1843 kandidaat 23-11-1845 Putten 02
01 ds. J. Rijsdijk Takens Lambrechts 26-04-1846 kandidaat 06-07-1851 Westkapelle 02
01 ds. P.A.M. Faassen de Heer 07-12-1851 hulppred. Bussum 23-11-1873 Drunen 01
41 ds. S.H.J. James (Swerus Hermannus Johannes) 08-03-1903 kandidaat Vlaardingen 09-07-1905 Lage-Zwaluwe 01
02 ds. M. van Empel (Martinus) 14-01-1906 kandidaat Dordrecht 16-01-1910 Middelburg 04
01 ds. J.H. Schuurmans Stekhoven 05-06-1910 hulppred. Wolvega 18-04-1920 Spijkenisse 02
02 ds. C. Koenekoop 04-07-1920 Kamperland 25-11-1923 Meppel 01
02 ds. G.C. Postma 20-01-1924 Grootegast 06-01-1929 bijz. werk: N.J.V. 01
01 ds. C. van der Waa (Cornelis) 17-03-1929 Waarde 02-07-1933 s-Heer Arendskerke 01
01 ds. G.W. Korevaar (Gerard Wouter) 24-09-1933 hulppred. Overschie 18-07-1937 Zaamslag 01
01 ds. C. de Ru (Cornelis) 10-10-1937 hulppred. De Koog 30-06-1940 Rozenburg 01
01 ds. Joh. Brandenburg 01-12-1940 hulppred. Oegstgeest 07-07-1946 Velp 01
02 ds. M.H.F. Witteveen 08-12-1946 kandidaat s-Gravenhage 09-11-1952 bijz. werk: NCSV 01
01 ds. A.D.H. Roscam Abbing (Arnout Diederik Herman) 30-11-1952 hulppred. Soesterberg 29-11-1959 Nieuw-Guinea 01
01 ds. G.A. Ode 13-03-1960 vicaris Zeist 28-02-1965 Wilp 01
01 ds. C.F.H. van Tuyll van Serooskerken 05-09-1965 kandidaat Maarssen 01-05-1976 emeritus 00
01 ds. R.G. ten Kate 06-02-1977 Gemert 30-06-1981 emeritus 00
01 ds. C. van Veelen 29-11-1981 kandidaat Amsterdam 12-04-1987 Hoogeloon – Eersel 01
01 ds. mw. N.J. Kother-Middelhoek 13-03-1988 kandidaat Vlissingen 28-02-1993 g.v. classis Zierikzee 01
01 ds. mw. L.C. Manuputty 10-10-1993 kandidaat Nijmegen 08-10-2000 g.v. Groesbeek 01
01 ds. J.W. Steenbergen (p-t) 02-09-2001 kandidaat Nijmegen ??-??-2004 Biggekerke-Meliskerke-pg 00
-
opgegaan in Biggekerke-Meliskerke-pg sinds 2004

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
02 W. Caliber 1890 Aardenburg


Beroepen vacature 1723:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 07-10-1723 P. van Oort kandidaat
02 ??-01-1724 J. Horthemels kandidaat Middelburg


Beroepen vacature 1755:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1755 Jac. Schelvisvanger Ouddorp
02 ??-03-11755 S.E. Clinge kandidaat


Beroepen vacature 1807:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 23-02-1807 H. de Koe Wissenkerke
02 20-04-1807 J.P.P. Clinge Oostburg
03 11-06-1807 J. Olivier Serooskerke (Schouwen)
04 12-01-1808 J.W. de Bruin Koudekerke
05 22-02-1808 H.A. Schutte Oostkapelle
06 10-09-1810 J.T. Werndley Clinge kandidaat


Beroepen vacature 1807:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 23-02-1807 H. de Koe Wissenkerke
02 20-04-1807 J.P.P. Clinge Oostburg
03 11-06-1807 J. Olivier Serooskerke (Schouwen)
04 12-01-1808 J.W. de Bruin Koudekerke
05 22-02-1808 H.A. Schutte Oostkapelle
06 10-09-1810 J.T. Werndley Clinge kandidaat


Beroepen vacature 1874:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1874 W.F. Trip van Zoutlandt Hattem
02 ??-08-1874 P.K. Dommisse Oostburg
03 ??-09-1874 G. Vlug kandidaat
04 ??-10-1874 J. Langhout kandidaat
05 ??-11-1874 J.D. van Arkel kandidaat
06 ??-01-1875 N. Osti Warmond
07 ??-05-1875 J.J. Richard Vlissingen
08 ??-01-1876 P. Bartstra Klundert
09 ??-03-1876 G. Ringnalda Spijk (Gr.)
10 ??-05-1876 J.H. Gravenstein De Bilt
11 ??-07-1878 J. van de Bergen Oostkapelle
12 ??-09-1878 P.A.J. Noordink Aarlanderveen
13 ??-01-1879 F.C. Wieder Mijnsheerenland
14 ??-03-1879 J. Kromsigt Kortgene
15 ??-06-1879 P.J. Hoedemaker Amsterdam
16 ??-08-1879 W. Mense Zwijndrecht
17 ??-10-1879 H.J.P. van der Linden Schoonrewoerd
18 ??-11-1879 G. Nijhuis Bergschenhoek
19 ??-02-1883 G. Nijhuis (2e keer) Hoogeveen
20 ??-12-1883 J.J.A. Ploos van Amstel Reitsum
21 ??-09-1884 J.W.H. Kalkman Maassluis
22 ??-07-1885 P.J.W. Klaarhamer Hilversum
23 ??-01-1889 W.K.P. Goeree Kerkwerve
24 ??-04-1892 W. van der Beke Callenfels Delden
25 ??-06-1893 J.A. van Boven Ede
26 ??-10-1893 P. de Buck Oostkapelle
27 ??-05-1894 L.A.F. Creutzberg Pernis
28 ??-03-1895 P.J. Kromsigt Scherpenisse
29 ??-03-1896 W.A. Keers Veere
30 ??-03-1897 A.J. Seulijn Foudgum-Raard
31 ??-10-1897 B.M. Mantz Baambrugge
32 ??-02-1898 J.P. van Melle Sluis
33 ??-10-1898 B.R. Knottnerus kandidaat De Bilt
34 ??-11-1898 R. Meeuwenberg kandidaat Doorn
35 ??-03-1899 A.J. de Sopper kandidaat Sluis
36 ??-10-1899 H.F. de Puy kandidaat Oosthem
37 ??-06-1900 A.M. den Oudsten kandidaat Streefkerk
38 ??-11-1900 J.H. Israel kandidaat Zaltbommel
39 ??-05-1901 A. van Kooten kandidaat Montfoort
40 ??-12-1901 W.J. Val kandidaat Rotterdam
41 ??-10-1902 S.H.J. James kandidaat Vlaardingen


Beroepen vacature 1905:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1905 F. Postma kandidaat Blauwkapel
02 ??-09-1905 M. van Empel kandidaat Dordrecht


Beroepen vacature 1920:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1920 P. Warners Heinkenszand
02 ??-03-1920 C. Koenekoop Kamperland


Beroepen vacature 1923:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1923 Jac. Poort Elkerzee
02 ??-11-1923 G.C. Postma Grootegast


Beroepen vacature 1946:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1946 G. Nutbey hulppred. Bloemendaal
02 ??-10-1946 M.H.F. Witteveen kandidaat s-Gravenhage


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

zaterdag 17 november 2018