Index >

Berkenwoude Hervormde Gemeente


Classis: * Gouda
Provincie: Zuid-Holland
Ring: Schoonhoven
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Hervormde Gemeente Berkenwoude opgericht in 1574:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ds. J. Godefridi (Johannes) ??-??-1574 ??-??-1596 emeritus
ds. H. Rosaeus (Henricus) ??-??-1598 kandidaat ??-??-1600 Rotterdam-Overschie
ds. F. Abbema (Frederik) ??-??-1610 ??-??-1618 Oudewater
ds. I. Abbema (Isaac) ??-??-1618 ??-??-1635 Gouda
ds. V. Clock (Volckerus) ??-??-1635 ??-??-1652 overleden
ds. G.J. Couterman (Georgius Johannis) ??-??-1653 ??-??-1674 overleden
ds. J. van der Grijp (Johannes) ??-??-1675 ??-??-1700 overleden
ds. N. Moll (Nicolaus) 12-03-1702 kandidaat 30-08-1711 Rotterdam-IJsselmonde
ds. G. van der Kars (Gijsbert) 20-11-1712 kandidaat 24-09-1724 Haastrecht
01 ds. P. van der Luit (Petrus) 08-04-1725 kandidaat ??-??-1727 overleden 00
01 ds. D. du Toist (Dionysius) 12-09-1728 kandidaat Leiden 19-10-1732 Katwijk aan Zee 02
02 ds. J. de Fremery (Johannes) 06-12-1733 kandidaat Amsterdam 05-05-1743 Groot-Ammers 02
01 ds. J. Hazeu (Joannes) 05-01-1744 kandidaat Leiden ??-??-1779 emeritus 00
01 ds. A. van Eyken (Anthonie) 02-01-1780 kandidaat Enkhuizen 23-06-1782 Jisp 01
01 ds. M. den Appel (Maximiliaan) 13-10-1782 kandidaat Weesp 08-05-1785 Bennebroek 01
01 ds. H. van Hall (Hermanus) 16-10-1785 kandidaat Vianen 04-10-1789 Lexmond 01
01 ds. J.C. van Rhee (Jan Cornelis) 20-06-1790 kandidaat Utrecht 23-09-1796 Nieuwerkerk aan den IJssel 01
01 ds. J. Meemeling (Jan) 26-03-1797 kandidaat Amsterdam 28-10-1798 Benthuizen 01
01 ds. H. Fortuyn (Henricus) 01-09-1799 kandidaat 04-10-1801 Krimpen aan de Lek 01
01 ds. L. Boom van der Broek (Laurens) 15-11-1801 kandidaat 08-05-1803 Sprang 01
01 ds. W.G. van Doorne (Willem Gerrit) 09-10-1803 kandidaat Kampen 01-09-1805 Kuinre 01
02 ds. C.L. van den Broek (Christiaan Leonard) 04-05-1806 kandidaat 26-10-1806 Oud-Beijerland 01
01 ds. B. Nieuwkoop (Bastiaan) 20-07-1807 kandidaat 28-12-1823 Rijnsaterwoude 03
01 ds. L.F.F. Koch (Ludwig Friederich Furchtegott) 06-03-1825 kandidaat 23-07-1826 Herwen-Aerdt 02
01 ds. A. Hissink (Antonie) 23-09-1827 kandidaat 20-04-1834 Dedemsvaart 02
01 ds. A.H.C. van Senus (Antonie Hendrikus Catharinus)10-08-1834 kandidaat 27-10-1839 Rotterdam-Kralingen 01
01 ds. G.H. Wolvekamp (Gerrit Hendrik) 09-02-1840 kandidaat 12-11-1854 emeritus 00
01 ds. G.E. Bron (Godfried Eliza) 09-04-1855 kandidaat 03-07-1859 Den Helder 01
01 ds. K.G.F.W. Ham (Karel George Frederik Wilhelmus) 16-10-1859 kandidaat Rotterdam 23-04-1865 Boskoop 01
01 ds. J. de Koo (Johannes) 23-07-1865 kandidaat 22-03-1868 Ingen 01
02 ds. H.A. van der Ven (Hermanus Antoni) 30-08-1868 Lutten 26-06-1870 Nieuwkoop 01
01 ds. A.F. Kamp (Adolph Frederik) 25-09-1870 kandidaat Meppel 18-05-1873 Hekelingen 01
01 ds. B.D. Starckenburg van Straten (Berend Dirk) 05-10-1873 Holysloot 30-05-1875 Hiaure 01
01 ds. J.A. Prins (Jan Andries) 03-10-1875 kandidaat 20-01-1878 Nieuwveen 01
03 ds. S. Steenmeijer (Samuel) 16-11-1879 Petten 16-04-1882 Middelie 01
06 ds. M.T. Laurman (Martinus Theodorus) 07-12-1884 kandidaat Zunderdorp 03-07-1887 Zuidzijpe 07
08 ds. R. de Jongh van Arkel (Remmert) 11-01-1891 Bloemfontein 01-05-1894 overleden 02
06 ds. J.W. de Vries (Johannes Willem) 28-11-1897 Wijdenes 30-03-1902 Hekelingen 01
03 ds. A. Jager (Anne) 02-08-1903 kandidaat Franeker 26-08-1907 Aardenburg 01
02 ds. J.N. van Druten (Jacobus Nicolaas) 07-07-1907 Nieuwland 08-10-1911 Assendelft 01
04 ds. W.G. Boon (Wilhelmus Gerbrandus) 25-08-1912 kandidaat Groningen 04-10-1914 Grosthuizen-Avenhorn 01
02 ds. J.R. Immink (Jan Rutger) 12-03-1916 kandidaat Deventer 16-02-1919 Delden 02
01 ds. J.N. van der Heijden (Jan Nicolaas) 30-03-1919 kandidaat Leiden 28-06-1925 Lekkerkerk 02
01 ds. L.R. van den Broek (Laurens Reinier) 25-10-1925 kandidaat Leiden 22-09-1929 Hoorn 01
01 ds. L.C. ten Bruggenkate (Lambertus Christiaan) 09-03-1930 kandidaat Ossendrecht 05-06-1932 Dwingeloo 01
01 ds. A.G. van Wijk (Adrianus Gijsbertus) 18-12-1932 kandidaat Gravenhage 11-01-1936 Gravenzande (Evang. Unie) 01
01 ds. P.A.H. de Boer (Pieter Arie Hendrik) 16-08-1936 kandidaat Woubrugge 30-09-1938 Universiteit Leiden 01
01 ds. M.J.W. Zevenboom (Marius Johan Willem) 05-02-1939 kandidaat Zierikzee 30-09-1945 Wildervank 05
03 ds. A. Priester (Abraham) 26-05-1946 Neede 22-04-1951 Jisp 01
01 ds. P.E.C. Blom (Pieter Egbert Christiaan) 11-11-1951 kandidaat Hilversum 04-03-1956 Veendam 01
03 ds. L.J. van der Kam (Lieuwe Johannes) 04-11-1956 Arkel - Kedichem 08-10-1961 Blija 02
01 ds. A. de Vos (Anton) 09-09-1962 kandidaat Leiderdorp 18-10-1980 Naaldwijk 02
01 ds. B.J. Damman (Be) 31-10-1982 kandidaat Enschede 19-02-1989 Dwingeloo 01
01 ds. A.A. van Wijlhuizen (Ad) 09-07-1989 kandidaat Leiden 11-06-1995 Nuenen 01
01 ds. E.B. Asscher (Erik) 17-09-1995 kandidaat Leiden 30-04-2000 legerpred. 01
01 ds. A.W. Lubbinge (Alfred) 22-10-2000 kandidaat Gramsbergen 09-01-2005 legerpred. 01
01 ds. T.L. van der Weide (Lambert) 06-11-2005 kandidaat Wierden 09-01-2011 Nieuw-Buinen 01
01 ds. mw. C.E. Dahmen (Carola) 09-12-2012 kandidaat Wassenaar

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
ds. M.M.J. Verheuvell (p-t wijk 2 mobilteitspool) 16-09-2018 kandidaat Schoonhoven


Beroepen vacature 1732:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1733 J. Zaunslifer kandidaat Amsterdam > eerst aan, later ovl.
02 28-09-1733 J. de Fremery kandidaat Amsterdam


Beroepen vacature 1805:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 02-12-1805 P. Lietaert Gouderak
02 ??-12-1805 C.L. van den Broek kandidaat


Beroepen vacature 1868:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1868 E.G. Wesseling kandidaat
02 ??-05-1868 H.A. van der Ven Lutten


Beroepen vacature 1878:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1878 A.W. Wunder kandidaat
02 ??-05-1879 J.H.L. Bouman Ammerstol
03 ??-09-1879 S. Steenmeijer Petten


Beroepen vacature 1882:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1882 J.C. Ruijs kandidaat
02 ??-06-1882 J.L. Fortuijn Drooglever Krimpen aan den IJssel
03 ??-11-1882 J.F. Ternooy Apel kandidaat
04 ??-12-1883 H.G. Oudegeest Engelen
05 ??-03-1884 J. Prins Waalwijk
06 ??-06-1884 M.T. Laurman kandidaat Zunderdorp


Beroepen vacature 1887:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1887 C.J.A. Bosch kandidaat
02 ??-11-1887 J.H.W. Bisschop Boele kandidaat
03 ??-09-1888 B.J. Ovink emeritus Indie
04 ??-10-1888 B. Jelgersma Heenvliet
05 ??-11-1888 F.C.A. Pantekoek kandidaat Amsterdam
06 ??-06-1889 J.A. Meerburg Snarenberg Heumen
07 ??-06-1890 H.L. Kniphuisen kandidaat
08 ??-08-1890 R. de Jongh van Arkel Bloemfontein


Beroepen vacature 1894:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1895 A.E. van Deinse Ammerstol
02 ??-10-1895 J.W.K. Hoevers kandidaat
03 ??-10-1895 J.C. Voorduijn kandidaat Nijmegen
04 ??-12-1895 D.A. van Krevelen kandidaat
05 ??-10-1896 W.P.M. Moulijn Oirschot
06 ??-09-1897 J.W. de Vries Wijdenes


Beroepen vacature 1902:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1902 B.J. Kanis kandidaat Kampen
02 ??-08-1902 W. van Roggen Knollendam
03 ??-06-1903 A. de Jager kandidaat Franeker


Beroepen vacature 1907:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1907 W.K.C. Hage Nieuw-Vossemeer
02 ??-04-1907 J.N. van Druten Nieuwland


Beroepen vacature 1911:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1911 M.W.J. van Linschoten kandidaat Rotterdam
02 ??-01-1912 A.E.K. Bolland kandidaat Leiden
03 ??-05-1912 K.F. Proost kandidaat Leiden
04 ??-06-1912 W.G. Boon kandidaat Groningen


Beroepen vacature 1914:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1914 A.H.J. le Gras Sint Oedenrode
02 ??-10-1915 J.R. Immink kandidaat Deventer


Beroepen vacature 1919:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1919 J.N. van der Heijden kandidaat Leiden


Beroepen vacature 1925:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1925 L.R. van den Broek kandidaat Leiden


Beroepen vacature 1929:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1929 L.C. ten Bruggencate kandidaat Ossendrecht


Beroepen vacature 1932:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1932 A.G. van Wijk kandidaat Gravenhage


Beroepen vacature 1936:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1935 P.A.H. de Boer kandidaat Leiden


Beroepen vacature 1938:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1938 M.J.W. Zevenboom kandidaat Zierikzee


Beroepen vacature 1945:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1945 O. Elseman hulppred. Noordoostpolder
02 ??-10-1945 S. Bijleveld hulppred. Kimswerd
03 ??-02-1946 A. Priester Neede


Beroepen vacature 1951:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1951 P.E.C. Blom kandidaat Hilversum


Beroepen vacature 1956:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1956 S. Riemens wonend Zeist
02 ??-08-1956 B. van Blanken kandidat Amsterdam
03 ??-09-1956 L.J. van den Kam Arkel-Kedichem


Beroepen vacature 1961:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1962 A. de Vos kandidaat Leiderdorp


Beroepen vacature 1980:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1982 B.J. Damman kandidaat Enschede


Beroepen vacature 1989:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1989 A.A. Wijlhuizen kandidaat Leiden


Beroepen vacature 1995:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1995 E.B. Asscher kandidaat Leiden


Beroepen vacature 2000:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-2000 A.W. Lubbinge kandidaat Gramsbergen


Beroepen vacature 2005:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-2005 T.L. van der Weide kandidaat Wierden


Beroepen vacature 2011:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-2012 mw. C.E. Dahmen kandidaat Wassenaar


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

vrijdag 16 november 2018