Index >

Bergambacht Hervormde Gemeente


Classis: * Gouda
Provincie: Zuid-Holland
Ring: Schoonhoven
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Bergambacht opgericht in 1578:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
i.c.m. Ammerstol tot 1658
-
ds. C. Rosaeus (Clemens) 12-10-1578 Klaaswaal ??-??-1579 Lekkerkerk
ds. A.G. Dorgen (Arnoldus Georgii) ??-??-1579 ??-10-1587 emeritus
ds. P. Aquensis (Paschasius) ??-??-1590 Polsbroek ??-??-1606 emeritus
ds. A. Neomagus (Arnoldus) ??-??-1610 ??-??-1619 afgezet
ds. A. van den Borre (Antipas) ??-??-1619 Ottoland ??-??-1622 Gouda
ds. N. de Balbiaan (Nicolaas) ??-??-1622 kandidaat ??-??-1643 Leiden
ds. J. van Heymenberg (Johannes) ??-??-1644 kandidaat 27-03-1653 Montfoort
ds. A. Brantius (Arnoldus) ??-??-1654 ??-??-1685 Oudewater
ds. J.W. Feijlingius (Johannes Wilhelmus) 08-08-1685 kandidaat ??-??-1709 legerpred. Rijssel
ds. J. Schermer (Jacobus) 14-04-1710 Groot-Schermer 21-10-1714 Tiel
ds. C. van Rhijn (Cornelis) 29-04-1715 kandidaat 26-11-1719 Zutphen 01
01 ds. P. van Schaik (Petrus) 20-05-1720 kandidaat Utrecht ??-??-1755 emeritus 00
02 ds. J. Croon (Johannes) 04-04-1756 kandidaat Brielle 08-09-1782 overleden 00
02 ds. P. Spiering (Pieter) 15-09-1782 Doorn 30-04-1786 Wissenkerke 01
01 ds. J. Duyser (Johannes) 30-07-1786 Ter Heide (Z-H) 17-04-1796 Terheyden (N-Br.) 01
02 ds. G. Mettengang (Gerrit) 23-10-1796 Oude Tonge 26-08-1798 Huizen 01
06 ds. J. Martijn (Jacob) 04-08-1799 Aartswoud 02-06-1816 Lage-Zwaluwe 01
01 ds. T. Sanders (Theodorus) 03-11-1816 Kortenhoef 23-08-1818 Hertogenbosch 05
01 ds. W.K.M. van Leeuwen Duivenbode (Willem Karel Mauritz) 10-01-1819 Zegveld 15-02-1855 overleden 01
02 ds. P.M. Losgert (Paulus Margeritus) 21-09-1856 Molenaarsgraaf 25-07-1858 Zuid-Beijerland 04
01 ds. L.H. Koolhoven (Lambertus Hermanus) 06-03-1859 Willige Langerak 13-09-1862 overleden 00
01 ds. J.C. Matthes (Jan Carel) 11-10-1863 Houtrijk - Polanen 15-09-1867 emeritus 00
01 ds. T.C. van der Kulk (Teunis Cornelis) 05-01-1868 Oosterend (Tex.) 14-03-1869 eervol ontslag 00
08 ds. A.F. Simons (Adam Frans) 05-02-1871 Giessen - Rijswijk 07-12-1873 Kesteren 05
05 ds. J.J. van der Weijde (Jacobus Johannes) 04-10-1874 Wolsum - Westhem 24-01-1878 Balk 02
06 ds. A. Renier (Adriaan) 16-02-1879 Wilnis 06-01-1884 Elspeet 20
26 ds. J.A. van Boven (Jan Adriaan) 07-04-1889 Oostwest-Souburg 11-01-1891 Ede 07
05 ds. W.H. Dekking (Wijnand Herman) 29-05-1892 Hagestein 07-01-1898 overleden 02
14 ds. A. Dekker (Arie) 02-12-1900 Nieuwpoort 27-10-1902 Gameren 01
01 ds. T.G.C. Rappard (Theodorus George Cornelis) 25-12-1902 Mijnsheerenland 30-09-1906 Kesteren 02
08 ds. J. Boss (Johannes) 17-11-1907 Ouddorp 14-12-1913 Vinkeveen 01
02 ds. D.T. Keck (Diederik Theodorus) 15-11-1914 Zuilichem-Nieuwaal 28-05-1916 uitgetreden > vrije groep 02
05 ds. D. Plantinga (Dirk) 14-10-1917 Hoogeveen 11-07-1920 Elburg 05
11 ds. P.J. Steenbeek (Pieter Jacobus) 21-05-1922 Wilnis 05-07-1925 Kampen 08
13 ds. J.G. Dekking (Jacobus Gerardus) 20-03-1927 Kesteren 11-05-1930 Houten 04
05 ds. H. Ewoldt (Hendrik) 03-05-1931 Raamsdonk 01-10-1949 emeritus 01
07 ds. J. Lekkerkerker (Johannes) 22-10-1950 Westbroek 01-10-1961 Loon op Zand 03
10 ds. W. Vroegindeweij (Wouter) 31-03-1963 Bleiswijk 01-10-1969 emeritus 00
03 ds. H. van der Post (Hein) 15-04-1970 kandidaat 04-06-1979 Monster 13
08 ds. A.W. van der Plas (Arie Willem) 14-06-1981 Rijssen 30-08-1987 Urk (deelgemeente De Bron) 10
01 ds. E.M. Bakker (Eliza Marius) 15-11-1987 Nijkerk 03-10-1993 Wezep 03
01 ds. P.J. Visser (Paul Jan) 17-04-1994 Harderwijk 11-10-1998 Gravenhage (Bethlehemkerk) 03
-
2e predikantsplaats sedert 1996
01 ds. W. van Vreeswijk 05-05-1996 Hei- en Boeicop 27-06-2004 Rijssen 02
02 ds. J. Westland 27-06-1999 Putten 24-09-2006 Houten-Sion 04
03 ds. G.C. Bergshoeff 25-09-2005 Lelystad 09-06-2013 Scherpenzeel (Gld.) 07
04 ds. J.J. van Holten (Jilles Johannes) 14-10-2007 Leerdam 21-06-2015 IJsselstein 01
01 ds. R.R. Eisinga 06-07-2014 Schoonrewoerd – Bussum
02 ds. P.F. Bouter 12-06-2016 Bodegraven

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
R.W. van Mourik kandidaat 14-06-1987 pred. Meeuwen


Beroepen vacature 1755:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 06-10-1755 P. Schim kandidaat Maassluis > afgekeurd
02 ??-01-1756 J. Croon kandidaat Brielle


Beroepen vacature 1782:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 10-05-1782 B. Taay Ingen
02 06-06-1782 P. Spiering Doorn


Beroepen vacature 1796:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 01-06-1796 J. de Waal Garderen
02 12-07-1796 G. Mettengang Oude Tonge


Beroepen vacature 1798:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 04-09-1798 J. de Waal Garderen
02 25-09-1798 J. Nederhouw Waarder
03 16-11-1798 C. Harmsen Oegstgeest
04 20-02-1799 W. Schintzel Nieuw-Hellevoet
05 20-03-1799 J. Schoonderbeek Opheusden
06 07-05-1799 J. Martijn Aartswoud


Beroepen vacature 1856:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1856 R. de Jongh van Arkel Ammerstol
02 ??-03-1856 P.M. Losgert Molenaarsgraaf


Beroepen vacature 1869:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1869 L.R. van den Broek Groote-Lindt
02 ??-10-1869 A.P.A. du Cloux Spijk (Gr.)
03 ??-11-1869 E.A. Lazonder Berkel-Rodenrijs 05
04 ??-12-1869 P. Deetman Bennekom
05 ??-01-1870 W.J. Geselschap Rotterdam-Delfshaven
06 ??-03-1870 H.W.A. Verhoeff Rotterdam-Charlois
07 ??-05-1870 G. Ringnalda Aarlanderveen
08 ??-07-1870 A.F. Simons Giessen-Rijswijk


Beroepen vacature 1873:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1874 G. Ringnalda Doornspijk
02 ??-03-1874 C.A. Renier Bergschenhoek
03 ??-04-1874 P. Deetman Nijkerk
04 ??-06-1874 J.J. Ruijs Ermelo
05 ??-08-1874 J.J. van der Weijde Wolsum-Westhem


Beroepen vacature 1878:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1878 E.A. Lazonder Oldebroek
02 ??-03-1878 P. Deetman Rotterdam-Charlois
03 ??-05-1878 W.R. Kalshoven Ede
04 ??-06-1878 J. Kuijper Veen
05 ??-08-1878 G. Ringnalda ’s-Grevelduin-Capelle
06 ??-09-1878 A. Renier Wilnis


Beroepen vacature 1884:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1884 P. Deetman Amsterdam
02 ??-04-1884 E.A. Lazonder Zegveld
03 ??-07-1884 A. Knoll Ter Aar
04 ??-11-1884 D.J. Karssen Steenwijk
05 ??-12-1884 P. Bongers kandidaat
06 ??-03-1885 F.H. Herfkens Rhenen
07 ??-04-1885 P.S. Bartstra Wassenaar
08 ??-05-1885 J. Bolkestein Gerkesklooster
09 ??-07-1885 J.L. Tichelaar Ouddorp
10 ??-09-1885 W. Ringnalda Loon op Zand
11 ??-10-1885 A. Keers Hazerswoude
12 ??-12-1885 G. Klaarhamer Montfoort
13 ??-02-1886 T.H. Woudstra Oudemirdum
14 ??-04-1886 H. Doornveld Staphorst
15 ??-07-1886 W. de Lange Bruchem-Kerkwijk
16 ??-08-1886 J.J. Ruijs Mijnsheerenland
17 ??-11-1886 E. Eisma Bennekom
18 ??-12-1886 M.J. Bouman De Meern
19 ??-03-1887 J.H.F. Gangel Aalten
20 ??-06-1887 J.W.H. Kalkman Monster
21 ??-07-1887 F. Kijftenbelt Hoevelaken
22 ??-09-1887 C. Ynzonides Waspik
23 ??-12-1887 P.C. Koster Eemnes-Binnen
24 ??-04-1888 J. van der Meulen Vuursche
25 ??-07-1888 S. Sleeswijk Visser Rijsoord
26 ??-10-1888 J.A. van Boven Oostwest-Souburg


Beroepen vacature 1891:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1891 A. Renier IJsselmuiden-Grafhorst
02 ??-03-1891 A. ten Have Polsbroek
03 ??-04-1891 J.G. Dekking Jaarsveld
04 ??-11-1891 C. Ynzonides Ouderkerk aan den IJssel
05 ??-02-1892 W.H. Dekking Hagestein


Beroepen vacature 1898:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1899 W. Zijlstra Waddinxveen
02 ??-02-1899 T.G.C. Rappard Waarder
03 ??-04-1899 C.J. Leenmans Zetten-Andelst
04 ??-06-1899 J.C. Klomp Lunteren
05 ??-07-1899 P. Bokma Gorinchem
06 ??-08-1899 I. Vonk Oldebroek
07 ??-10-1899 A. van der Sluis Monster
08 ??-11-1899 G. Nijhuis Veenendaal
09 ??-12-1899 M. Jongebreur kandidaat Ouderkerk aan den IJssel
10 ??-02-1900 J.A. van Boven Oud-Beijerland
11 ??-04-1900 H. Doornveld Bruchem-Kerkwijk
12 ??-05-1900 B. van der Wal kandidaat Utrecht
13 ??-07-1900 K. Eekhof Gouderak
14 ??-09-1900 A. Dekker Nieuwpoort


Beroepen vacature 1902:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1902 T.G.C. Rappard Mijnsheerenland


Beroepen vacature 1906:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1906 J.G. Dekking Monster
02 ??-11-1906 N.C. Bakker Poortvliet
03 ??-12-1906 G.H. Beekenkamp Huizen
04 ??-01-1907 J.P. Paauwe Yerseke
05 ??-04-1907 J.P. Paauwe (2e keer) Yerseke > afgekeurd
06 ??-05-1907 B. van der Wal Hasselt
07 ??-08-1907 F.G. Hospers Kethel-Spaland
08 ??-09-1907 J. Boss Ouddorp


Beroepen vacature 1913:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1913 P. de Looze Waarder
02 ??-07-1914 D.T. Keck Zuilichem-Nieuwaal


Beroepen vacature 1916:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1916 P. Kuijlman Lunteren
02 ??-02-1917 J.D. de Lind van Wijngaarden Rotterdam-Feijenoord
03 ??-04-1917 J.H. Koster ’s-Grevelduin-Capelle
04 ??-05-1917 H. Ewoldt Aalburg
05 ??-07-1917 D. Plantinga Hoogeveen


Beroepen vacature 1920:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1920 J.J. Timmer Montfoort
02 ??-08-1920 P. Kruijt Staphorst
03 ??-10-1920 T. Lekkerkerker IJsselmuiden-Grafhorst
04 ??-11-1920 S. van Dorp Rotterdam
05 ??-12-1920 D.E.J. Hupkes Wanswerd
06 ??-03-1921 J.J. Timmer (2e keer) Montfoort
07 ??-04-1921 G.A. Pott Oud-Beijerland
08 ??-06-1921 K.J. van den Berg Ermelo
09 ??-07-1921 A.H.J.G. van Voorthuizen Doornspijk
10 ??-09-1921 W.J. van Lokhorst Bennekom
11 ??-12-1921 P.J. Steenbeek Wilnis


Beroepen vacature 1925:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1925 D.T. Keck Garderen
02 ??-07-1925 E.V.J. Japchen Hei- en Boeicop
03 ??-09-1925 H. Japchen Ede
04 ??-10-1925 T. Lekkerkerker Delft
05 ??-11-1925 G. Alers Nieuw-Lekkerland
06 ??-12-1925 A.H.J.G. van Voorthuizen Huizen
07 ??-02-1926 S. Ronner Doornspijk
08 ??-04-1926 D.T. Keck (2e keer) Garderen
09 ??-05-1926 J.H. Koster Montfoort
10 ??-07-1926 G. Benes Monster
11 ??-08-1926 J.J. Timmer Ermelo
12 ??-10-1926 I. Kievit Baarn
13 ??-11-1926 J.G. Dekking Kesteren


Beroepen vacature 1930:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1930 D.T. Keck Heteren
02 ??-06-1930 J. van Amstel Putten
03 ??-07-1930 W.L. Mulder Voorthuizen
04 ??-09-1930 H.A. de Geus Huizen
05 ??-12-1930 H. Ewoldt Raamsdonk


Beroepen vacature 1949:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1949 R.W. Steur Ouddorp
02 ??-11-1949 R.W. Steur (2e keer) Ouddorp
03 ??-12-1949 J.R. Cuperus Doornspijk
04 ??-02-1950 P.M. van Galen Brakel
05 ??-03-1950 J. Hovius Hoogeveen
06 ??-04-1950 H. Bout Amersfoort
07 ??-06-1950 J. Lekkerkerker Westbroek


Beroepen vacature 1961:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1961 A. van Brummelen Schoonrewoerd
02 ??-11-1961 B. Haverkamp Blauwkapel
03 ??-12-1961 J.C. Stelwagen Woudenberg
04 ??-01-1962 E.J. Schimmel Oud-Beijerland
05 ??-02-1962 R.W. Steur Doornspijk
06 ??-04-1962 J.W. de Bruijn Harderwijk
07 ??-05-1962 J. Jongerden Bruchem-Kerkwijk
08 ??-06-1962 J. Kruijt Lexmond
09 ??-08-1962 G. Veldjesgraaf kandidaat Ede
10 ??-09-1962 W. Vroegindeweij Bleiswijk


Beroepen vacature 1969:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1969 G. van Estrik Genemuiden
02 ??-11-1969 T.J. Kamerbeek Rouveen
03 ??-02-1970 H. van der Post kandidaat Beekbergen


Beroepen vacature 1979:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1979 T. de Jong voorheen Rhodesië > eerst aangenomen
02 ??-11-1979 T. de Jong (2e keer) voorheen Rhodesië
03 ??-06-1980 C. van den Bergh Rotterdam-Zuid
04 ??-08-1980 J. Westland Amersfoort
05 ??-10-1980 G.S.A. de Knegt Barneveld
06 ??-11-1980 J. den Hoed Sliedrecht
07 ??-01-1981 W. van Gorsel Wijk bij Heusden
08 ??-02-1981 A.W. van der Plas Rijssen


Beroepen vacature 1987:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 26-08-1987 E.M. Bakker Nijkerk


Beroepen vacature 1993:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 17-09-1993 P.J. Visser Harderwijk


Beroepen vacature 1996 (wijk 2):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 02-01-1996 W. van Vreeswijk Hei- en Boeicop


Beroepen vacature 1998 (vac. Visser):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 21-09-1998 W.J. Dekker Molenaarsgraaf
02 31-12-1998 J. Westland Putten


Beroepen vacature 2004 (vac. Van Vreeswijk):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 13-09-2004 W.J. Dekker Reeuwijk
02 01-02-2005 F. Wijnhorst Ermelo
03 02-05-2005 G.C. Bergshoeff Lelystad


Beroepen vacature 2006 (vac. Westland):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 21-11-2006 J.H. Lammers Krimpen aan den IJssel (hwba)
02 29-01-2007 G. Lustig Voorthuizen
03 12-04-2007 J. Harteman Hilversum
04 25-06-2007 J.J. van Holten Leerdam


Beroepen vacature 2013 (vac. Bergshoeff):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 29-10-2013 R.R. Eisinga Schoonrewoerd - Bussum 01


Beroepen vacature 2015 (vac. Van Holten):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 02-11-2015 R.W. van Mourik Elburg 02
02 08-01-2016 P.F. Bouter Bodegraven > eerst bed 08


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

vrijdag 16 november 2018