Index >

Benschop Hervormde Gemeente


Classis: Woerden
Provincie: Utrecht
Ring: Woerden
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Benschop opgericht in 1578:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ds. G.A. van Zijl (Gerrit Adriaansz.) ??-06-1578 28-04-1597 overleden
ds. E. Bommelius (Everhardus) ??-09-1597 Noordwolde (Gr.) ??-??-1598 IJsselstein
ds. R. Stangerus (Regnerus) ??-??-1599 Goor ??-??-1602 overleden
ds. L.A. van Gardijn (Lambertus Arnoldi) ??-??-1602 Vlaanderen ??-05-1610 Goudriaan
ds. J. Timmerman (Jonas) ??-??-1610 kandidaat 15-12-1644 overleden
ds. J. van Laren (Jodocus) ??-??-1646 Schenkeschans ??-06-1650 IJsselstein
ds. B. de Moor (Bernhardinus) ??-11-1650 Kapelle ??-05-1655 Culemborg
ds. J. van Beusekom (Johannes) 16-09-1655 kandidaat ??-??-1672 Gouda
ds. M. Duircant (Martinus) 21-09-1673 kandidaat 16-03-1702 emeritus
ds. J.F. van Warmvliet (Joachim Frederik) 03-06-1703 kandidaat 11-12-1707 Lexmond
ds. J. Visbach (Jacobus) 15-04-1708 Hei- en Boeicop 31-12-1717 emeritus
01 ds. I. Faasse (Isac) 25-09-1718 kandidaat Dordrecht 28-03-1723 Roosendaal 01
01 ds. J. ter Kinderen (Johannes) 13-06-1723 kandidaat IJsselstein 22-04-1725 Arnhem 01
01 ds. H. Biegman (Hermanus) 04-11-1725 kandidaat ??-07-1729 afgezet 00
01 ds. J. de Bie (Jacobus) 13-11-1729 kandidaat Utrecht 08-09-1731 overleden 00
01 ds. B. Elikink (Bernardus) 30-03-1732 kandidaat Amsterdam 12-12-1734 Papendrecht 01
01 ds. M. Mentes (Mento) 30-05-1735 kandidaat 13-12-1776 emeritus 00
01 ds. T. Bussingh (Theodorus) 09-03-1777 Prinseland 28-04-1816 emeritus 00
01 ds. V. van Gogh (Vincent) 13-10-1816 Ochten 03-11-1822 Breda 01
01 ds. K. le Fevre (Karel) 16-03-1823 Breskens 03-10-1847 emeritus 00
01 ds. H. van Manen (Hugo) 02-04-1848 Veere 28-04-1861 emeritus 00
02 ds. A.G. Reede (Albert Govert) 05-01-1862 Goudriaan 22-05-1871 Ransdorp 01
04 ds. J.F.W. Troostenburg de Bruijn 05-11-1871 Oudeschoot 11-01-1874 Serooskerke 08
03 ds. J.C. Eijkman (Johannes Christiaan) 18-10-1874 Koudekerke 02-12-1877 Hardenberg 03
01 ds. D.C.C. Stap (Dirk Coenraad Claudius) 14-07-1878 Engwierum 27-11-1881 Wijk bij Duurstede 04
09 ds. J.H. Wiersma (Johannes Hessels) 15-07-1883 Maria-Hoorebeeke 29-11-1885 Rheden 04
11 ds. J.H. Wensinck (Johan Herman) 03-07-1887 Nederlangbroek 15-06-1889 Nijkerk 10
01 ds. A. van Veen (Adrianus) 11-08-1889 Terneuzen 25-10-1891 Ravenswaaij 03
22 ds. S. van Daalen (Simon) 23-09-1894 Sluipwijk 27-10-1916 overleden 02
03 ds. I. Kievit (Izaak) 10-03-1918 Garderen 03-10-1920 Lunteren 11
11 ds. N.C. Bakker (Nicolaas Cornelis) 09-07-1922 Aalburg 09-02-1930 Oudemirdum 09
29 ds. P. Bouw (Pieter) 31-05-1936 Melissant 05-03-1939 Haaften 02
03 ds. J.C. Hooijkaas (Jacob Cornelis) 27-08-1939 Dussen 13-12-1942 Arnemuiden 01
14 ds. J.G. Abbringh (Jan George) 19-05-1946 Hoevelaken 12-06-1949 Oosterwolde (Gld.) 06
26 ds. A. van den End (Adrianus) 06-09-1953 Werkhoven 14-12-1958 Hoogeveen 01
02 ds. G.J. Jansen (Gerrit Jan) 12-04-1959 Daarle 22-01-1967 Voorthuizen 06
08 ds. W. Verboom (Willem) 15-04-1968 kandidaat Culemborg 05-08-1973 Waddinxveen 19
07 ds. C. Trouwborst (Cornelis) 23-06-1974 kandidaat Waarder 06-05-1979 Vlaardingen 04
01 ds. A.C. Kortleve (Anthonie Cornelis) 24-06-1979 Waspik 11-09-1983 Ede 02
09 ds. C.D. Zonnenberg (Cornelis Dirk) 28-04-1985 Willige Langerak 29-08-1993 Waddinxveen 07
03 ds. T. Wegman (Theodorus) 03-07-1994 Wijngaarden 15-08-1999 Ameide-Tienhoven 01
03 ds. C. Bos (Cornelis) 14-05-2000 ’s-Gravenmoer 00


Beroepen vacature 1861:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1861 P.A.T. Nahuijs Nieuwer ter Aa
02 ??-11-1861 A.G. Reede Goudriaan


Beroepen vacature 1871:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1871 C.A. Renier Buren
02 ??-06-1871 H. Timmer Westerouen van Meeteren Aalburg
03 ??-07-1871 G.J. de Hoest Amerongen
04 ??-09-1871 J.F.W. Troostenburg de Bruijn Oudeschoot


Beroepen vacature 1874:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1874 H. Bax Poortvliet
02 ??-04-1874 A.P.A. du Cloux emeritus Spijk (Gr.)
03 ??-06-1874 J.C. Eijkman Koudekerke


Beroepen vacature 1877:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1878 D.C.C. Stap Engwierum


Beroepen vacature 1881:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1881 E.A. Lazonder Zegveld
02 ??-02-1882 F. van Spall Leimuiden
03 ??-03-1882 P.H. Wiersma Rotterdam-Charlois
04 ??-05-1882 E.E. Gewin Renkum
05 ??-06-1882 G.H.J.W.J. Geesink Schipluiden
06 ??-09-1882 W.H. Dekking Schoonhoven
07 ??-10-1882 J.W.H. Kalkman Nieuw-Lekkerland
08 ??-12-1882 W.A. Houbolt Westbroek
09 ??-05-1883 J.H. Wiersma Maria-Hoorebeeke


Beroepen vacature 1885:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1885 M.J. Bouman De Meern
02 ??-01-1886 C.P.N. Pikaar Rotterdam-Overschie
03 ??-04-1886 J. Bajema Ermelo
04 ??-05-1886 A.S.E. Talma Nigtevecht
05 ??-07-1886 W. Ringnalda Loon op Zand
06 ??-08-1886 J. Langhout Anjum
07 ??-09-1886 P.J. Hopman Ouderkerk aan den IJssel
08 ??-10-1886 C. Ynzonides Waspik
09 ??-11-1886 B.J. van Heijningen Heerjansdam
10 ??-02-1887 C. Bouthoorn Sprang
11 ??-04-1887 J.H. Wensinck Nederlangbroek


Beroepen vacature 1889:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1889 A. van Veen Terneuzen


Beroepen vacature 1891:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1891 C. Bouthoorn Dirksland
02 ??-12-1891 H. Doornveld Huizen
03 ??-01-1892 J.R. van Kooij Steenderen
04 ??-03-1892 Y. Bootsma Zoetermeer
05 ??-04-1892 G. Mansvelt Nigtevecht
06 ??-06-1892 W. Zijlstra Vuursche
07 ??-08-1892 J. Boer Knottnerus Cothen
08 ??-09-1892 J. Beijer Maartensdijk
09 ??-10-1892 H.A. Heijer kandidaat Utrecht
10 ??-11-1892 J.P. Hattink Nieuwerkerk aan den IJssel
11 ??-01-1893 H.J. Noteboom Geldermalsen
12 ??-03-1893 J.C. Klomp Lunteren
13 ??-04-1893 T. Rinses Monnickendam
14 ??-06-1893 P.H. Versteeg Sint Pancras
15 ??-07-1893 D.M. Boonstra dolerend Schiedam
16 ??-09-1893 J.W.F. Gobius du Sart Nieuw- en Sint Joosland
17 ??-11-1893 K. Havinga Den Ham (Ov.)
18 ??-12-1893 P.M. Eigeman kandidaat
19 ??-01-1894 P. Kuijlman Bunnik
20 ??-03-1894 G.H. Wagenaar Aalsmeer
21 ??-05-1894 H.W.M. Hupkes Menaldum
22 ??-06-1894 S. van Daalen Sluipwijk


Beroepen vacature 1916:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1917 A.C. Enkelaar Jaarsveld
02 ??-11-1917 N. van der Snoek Ameide-Tienhoven
03 ??-12-1917 I. Kievit Garderen


Beroepen vacature 1920:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1920 T. Lekkerkerker IJsselmuiden-Grafhorst
02 ??-10-1920 D.E.J. Hupkes Wanswerd
03 ??-12-1920 T. Lekkerkerker (2e keer) IJsselmuiden-Grafhorst
04 ??-02-1921 J.G. Dekking Putten
05 ??-03-1921 K.J. van den Berg Ermelo
06 ??-05-1921 J.G. Woelderink Randwijk
07 ??-07-1921 H.A. Heijer Vlaardingen
08 ??-09-1921 P.J. Steenbeek Wilnis
09 ??-11-1921 W. Zijlstra Nederlangbroek
10 ??-01-1922 J. Bus Ouddorp
11 ??-03-1922 N.C. Bakker Aalburg


Beroepen vacature 1930:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1931 J.H. Koster Montfoort
02 ??-04-1931 I. Kievit Baarn
03 ??-05-1931 D.J. van de Graaf Ede
04 ??-06-1931 A.M. den Oudsten Elburg
05 ??-08-1931 B. Batelaan Barneveld
06 ??-09-1931 W. Deur Schoonhoven
07 ??-10-1931 J. Vermaas Nieuwer ter Aa
08 ??-11-1931 P. Kuijlman Doornspijk
09 ??-12-1931 J. Ronge Hoogblokland
10 ??-02-1932 W. Wesseldijk Den Ham (Ov.)
11 ??-04-1932 H. Japchen Otterlo
12 ??-08-1932 D.T. Keck Staphorst
13 ??-10-1932 D. Bax Blauwkapel
14 ??-01-1933 B. van Ginkel Nieuwpoort
15 ??-05-1933 L. Vroegindeweij Wilnis
16 ??-06-1933 E. Schimmel Ameide-Tienhoven
17 ??-08-1933 L. van Mastrigt Harderwijk
18 ??-11-1933 K. van de Pol kandidaat De Bilt
19 ??-03-1934 O.J. van Rootselaar Linschoten
20 ??-05-1934 C. van den Boogert kandidaat Sommelsdijk
21 ??-07-1934 C. van der Wal Dirksland
22 ??-09-1934 A.F.P. Pop Monster
23 ??-12-1934 J. Spelt Molenaarsgraaf
24 ??-03-1935 H.H. van Ameide Groot-Ammers
25 ??-05-1935 J.J. Poot kandidaat Bodegraven
26 ??-06-1935 C. Vlasblom Wapenveld
27 ??-08-1935 S. Goverts Gameren
28 ??-11-1935 C. van Dop Hierden
29 ??-01-1936 P. Bouw Melissant


Beroepen vacature 1939:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1938 J.J. Poot Bunschoten
02 ??-01-1939 J. Spelt Rijssen
03 ??-02-1939 J.C. Hooijkaas Dussen-Hank


Beroepen vacature 1942:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1942 J.R. Cuperus Doornspijk
02 ??-04-1943 I. Schipper Bunschoten
03 ??-06-1943 J.C. Stelwagen Opheusden
04 ??-10-1943 J. Zwijnenburg Noorden
05 ??-11-1943 J.H. Cirkel Leerbroek
06 ??-12-1943 S. Goverts Bergschenhoek
07 ??-01-1944 W.L. Mulder Veenendaal
08 ??-05-1944 C. van der Wal Dirksland
09 ??-06-1944 J.E. Klomp Barneveld
10 ??-09-1945 H. Roelofsen Reeuwijk
11 ??-10-1945 G.M. van Dieren Hei- en Boeicop
12 ??-11-1945 J. Bakker Veenendaal
13 ??-01-1946 E.R. Damsté Stavenisse
14 ??-??-1946 J.G. Abbringh Hoevelaken


Beroepen vacature 1949:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1949 L. Kievit Putten
02 ??-07-1949 B.N.B. Bouthoorn Bennekom
03 ??-09-1949 J.T. Doorenbal Oene
04 ??-10-1949 G.M. van Dieren Ede
05 ??-12-1949 H.N. van Hensbergen Schalkwijk
06 ??-??-1950 J.J. Poot Barneveld
07 ??-03-1950 J.C. Terlouw Otterlo
08 ??-04-1950 N. Kleermaker Genemuiden
09 ??-06-1950 I. Schipper Voorthuizen
10 ??-07-1950 D.B. van Lokhorst Bergschenhoek
11 ??-08-1950 R. Bartlema Giessendam-Neder-Hardinxveld
12 ??-09-1950 J. Wieman Hoogblokland
13 ??-11-1950 L. Brasser Rijssen
14 ??-12-1950 D.J. van de Graaf Leerbroek
15 ??-02-1951 B. Haverkamp Veen
16 ??-03-1951 J. van Rootselaar Oud-Alblas
17 ??-06-1951 P.J.F. Lamens Elspeet
18 ??-08-1951 J. Batelaan directeur GZB
19 ??-10-1951 M. Ottevanger Leiden
20 ??-02-1952 J. Zwijnenburg Huizen
21 ??-05-1952 J.R. Cuperus Doornspijk
22 ??-06-1952 G.C. Severijn Hoogeveen
23 ??-09-1952 J. de Lange Nunspeet
24 ??-10-1952 G.H. van Kooten Brandwijk
25 ??-01-1953 W. Vroegindeweij Bleiswijk
26 ??-04-1953 A. van den End Werkhoven


Beroepen vacature 1958:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1958 G. Biesbroek Kamperveen
02 ??-10-1958 G.J. Jansen Daarle