Index >

Barneveld Hervormde Gemeente


Classis: * Nijkerk
Provincie: Gelderland
Ring: Barneveld
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Barneveld opgericht in 1592:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ds. R. Wijnkopius (Reinerus) ??-??-1592 ??-??-1603
ds. A. Wedaeus (Antonius) ??-??-1604 ??-??-1615
ds. J.A. Hattemius (Johannes Alberti) ??-??-1617 29-11-1632
ds. G. Carolinus (Godefridus) 09-03-1634 04-07-1645 Putten
ds. G. ab Houten (Georgius) ??-??-1646 04-05-1654
ds. H. de Roy (Henricus) ??-??-1657 ??-??-1661 Zutphen
ds. T. van Rijssen (Theodorus) 10-08-1662 ??-??-1674
ds. F. van Eibergen (Franciscus) 29-03-1674 Voorthuizen ??-??-1696
ds. A. Persoon (Adam) 21-11-1697 Kalslagen 15-08-1700 Deventer
ds. H. Altius (Hermannus) 13-02-1701 Hilversum 25-02-1726 overleden
01 ds. A. Coermans (Arnoldus) 04-05-1727 Bemmel 01-07-1731 Tiel 01
01 ds. A. Hanssen (Albertus) 11-11-1731 Bemmel 23-04-1741 Haarlem 01
01 ds. E.S. Haverkamp (Everhardus Swarts) 07-01-1742 Noordwijk aan Zee 23-02-1744 Nijmegen 01
01 ds. L. Kolff (Lambertus) 02-08-1744 Oostkapelle 09-01-1746 Amersfoort 02
01 ds. D. Serrurier (Daniel) 10-07-1746 Heemstede 31-05-1751 Leiden 01
01 ds. J.J. Serrurier (Johannes Jacobus) 12-09-1751 Amerongen 09-11-1755 Zwolle 01
01 ds. P. Brouwer (Petrus) 28-03-1756 Oudkerk-Roodkerk 01-08-1762 Zaltbommel 02
01 ds. J.J. de l Orme (Jean Joubert) 21-11-1762 Giessen-Oudkerk 20-11-1763 Heusden 03
01 ds. G. de Normandie (Gabriel) 27-05-1764 Oude Tonge 19-01-1766 Arnhem 01
02 ds. A. van den Berg (Ahasverus) 25-05-1766 Bruchem-Kerkwijk 18-10-1778 Arnhem 01
01 ds. J. Mensinga (Jacobus) 22-11-1778 Franeker 22-11-1796 overleden 00
-
2e predikantsplaats sedert 1791 tot 1797
01 ds. W. van Vloten (Willem) 19-06-1791 Noordeloos 05-09-1808 overleden 00
02 ds. R. Speelman (Reyer) 08-10-1809 Hardinxveld ??-11-1814 ambt neergelegd 00
01 ds. J. Pare (Johannes) 16-04-1815 Hilversum 17-01-1829 overleden 00
-
2e predikantsplaats sedert 1818
01 ds. J. Broekman (Jacobus) 11-10-1818 Eemnes-Buiten 01-06-1828 Woerden 01
03 ds. I.M.J. Hoog (Isaac Marius Jacob) 19-10-1828 Krimpen aan de Lek 25-10-1868 emeritus 00
01 ds. J. van der Feltz (Jacob) 06-06-1830 Beverwijk 22-07-1832 Arnhem 02
02 ds. C.W. Kersten (Christiaan Wilhelm) 09-12-1832 Rhenen 29-10-1854 emeritus 00
06 ds. P.A. van Toorenenbergen (Petrus Aleid) 09-09-1855 Waarder 26-12-1869 overleden 11
05 ds. A. Couvee (Abraham) 27-06-1869 Doesburg 19-10-1873 Breukelen 04
02 ds. J.H. Geselschap (Joachim Herman) 26-03-1871 Rhenen 28-11-1875 Fijnaart 01
12 ds. S. Kalma (Sjouke) 11-07-1875 Cubaard 10-06-1877 Sneek 03
06 ds. J.A.P. Ris Lambers (Jan Adriaan Pieter) 08-10-1876 Maasland 04-07-1897 overleden 20
10 ds. G.J. de Hoest (Gerrit Jakobus) 23-02-1879 Amersfoort 30-11-1884 Leeuwarden 09
07 ds. C.J. Leenmans (Casimir Johannes) 14-12-1885 Sloten (Fr.) 30-01-1887 Staphorst 09
08 ds. J. Doorenbos (Jan) 05-08-1888 Oosterbierum 03-04-1898 Capelle aan den IJssel08
04 ds. D.M. Boonstra (Dirk Martens) 02-10-1898 Ouderkerk aan den IJssel 28-07-1901 Putten 03
05 ds. F.J. Los (Frans Johannes) 05-11-1899 Alkmaar 08-10-1905 Vriezenveen 07
04 ds. P. Kuijlman (Pieter) 27-02-1902 Zegveld 03-01-1904 Oosterwolde (Gld.) 01
07 ds. L. van Mastrigt (Laurens) 21-05-1905 Krimpen aan de Lek 14-03-1915 Vlaardingen 14
01 ds. J.A. van Boven (Jan Adriaan) 17-06-1906 Kesteren 07-06-1914 Ede 07
04 ds. P. de Looze (Pieter) 17-01-1915 Waarder 29-09-1918 Renkum-Heelsum 04
11 ds. G.J. Koolhaas (Gerard Jan) 26-11-1916 Kamperveen 26-09-1920 Oldebroek 07
09 ds. B. van der Wal (Bastiaan) 09-11-1919 Delft 13-12-1924 overleden 05
13 ds. J.H.T. Rappard (Jan Hendrik Theodorus) 02-07-1922 Brakel 24-06-1928 Dinteloord 08
04 ds. G. van Montfrans (Gerrit) 29-08-1926 Sommelsdijk 04-02-1946 overleden 07
03 ds. B. Batelaan (Baan) 17-03-1929 Utrecht 25-03-1934 Huizen 10
14 ds. J.E. Klomp (Johannes Engelbertus) 24-05-1936 Oud-Beijerland 13-04-1947 Molenaarsgraaf 04
-
3e predikantsplaats sedert 1945
01 ds. J.J. Poot (Johannes Jacobus) (wijk 3) 07-07-1946 Ameide-Tienhoven 03-06-1951 Delft 25
09 ds. R. de Bruin (Roel) (wijk 2) 04-04-1948 Veenendaal 30-10-1960 Zetten-Andelst 14
03 ds. B. Eijsenga (Brugt) (wijk 1) 11-07-1948 Noordeloos 22-12-1963 legerpred. 13
06 ds. W. Vroegindeweij (Willem) (wijk 3) 29-03-1953 Huizen 25-08-1963 Katwijk aan Zee 08
02 ds. P.P.J. Monster (Paulus Pieter Jan) (wijk 2) 16-04-1961 Gouda 13-04-1969 Zwijndrecht 03
06 ds. J. van Rootselaar (Jacob) (wijk 3) 31-05-1964 Delft 04-07-1970 IJsselmuiden 09
12 ds. P.M. Breugem (Pieter Marius) (wijk 1) 08-06-1966 Achterberg 30-04-1995 emeritus 14
11 ds. H. Visser (Hendrik) (wijk 2) 12-04-1971 kandidaat Epe 10-08-1975 Nieuwe-Tonge 09
23 ds. P. Alblas (Pieter) (wijk 3) 30-01-1974 Huizen 02-11-1987 emeritus 02
01 ds. G.S.A. de Knegt (Gerrit Samuel Abraham) (wijk 2) 28-09-1975 Kesteren 08-03-1981 Huizen 12
-
4e predikantsplaats sedert 1976
10 ds. J. Maasland (Jan) (wijk 4) 27-05-1976 Middelharnis 14-12-1980 Waddinxveen 05
05 ds. C. van den Bergh (Cornelis) (wijk 4) 04-10-1981 Rotterdam-Zuid 18-09-1988 emeritus 00
04 ds. J.C. Schuurman (Jacobus Christiaan) (wijk 2) 26-12-1981 Zoetermeer 01-05-1991 emeritus 01
12 ds. P. de Jager (Pleunis) (wijk 3) 02-07-1989 Schoonhoven 26-03-1995 Huizen 02
03 ds. M. Aangeenbrug (Marius) (wijk 4) 17-09-1989 Thusis (Zwitserland) 09-10-2011 emeritus 12
-
5e predikantsplaats sedert 1990
01 ds. J.P. Nap (Jan Paul) (wijk 5) 07-10-1990 Huizen 21-09-1997 Zeist 11
01 ds. G.S.A. de Knegt (Gerrit Samuel Abraham) (wijk 2) 23-06-1991 Putten 28-10-2001 vervroegde uit treding04
05 ds. J. Maasland (Jan) (wijk 3) 21-01-1996 Kootwijk 04-05-2003 vervroegde uit treding01
06 ds. C.J. van der Plas (Cornelis Jacob) (wijk 1) 01-09-1996 Zwijndrecht 19-06-2005 vervroegde uit treding00
01 ds. D. Breure (Dirk) (wijk 5) 01-02-1998 Wilnis 21-03-2004 Bruchem-Kerkwijk 02
03 ds. H. Russcher (Hendrik) (wijk 2) 07-07-2002 Oud-Beijerland 30-05-2010 Nijkerk 21
01 ds. K. van Meijeren (Klaas) (wijk 3) 31-08-2003 Zwolle 20-06-2010 Ede 05
01 ds. J.A. Brussaard (Jan Adrianus) (wijk 5) 19-09-2004 Scherpenzeel (Gld.) 27-05-2012 IJsselmuiden-Grafhorst05
09 ds. S.J. Verheij (Samuel Johannes) (wijk 1) 16-09-2007 Polsbroek
01 ds. M.P.D. Barth (Martijn) (wijk 3) 06-03-2011 Werkhoven-Schalkwijk 29-10-2017 legerpredikant 03
03 ds. P. Molenaar (Pieter) (wijk 2) 19-06-2011 Scherpenzeel (Gld.)
03 ds. K. Timmerman (Kornelis) (wijk 4) 01-07-2012 Kamperveen 12-02-2017 Dirksland 01
02 ds. L.P. Blom (Leendert Paulus) (wijk 5) 12-05-2013 Nunspeet 23-02-2020 Rijssen 02
01 ds. L. Plug (Leendert) (wijk 4) 13-08-2017 Sprang
02 ds. J. van Rumpt (Johannes) (wijk 3) 13-01-2019 Nunspeet

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
J. Dekens (Johannes) 1788 Zandeweer 1790 West-Terschelling
J. Vink 1944
L. van Mastrigt 1947
J.H. Lammers 1986
ds. J. Kruijt 1988 emeritus


Beroepen vacature 1766:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 04-02-1766 T. Appels Bodegraven
02 11-03-1766 A. van den Berg Bruchem-Kerkwijk (na loting)


Beroepen vacature 1808 (vac. Van Vloten):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 12-04-1809 G. Kuiper Nienhuis (Bentheim)
02 14-06-1809 R. Speelman Hardinxveld


Beroepen vacature 1828 (vac. Broekman):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 20-07-1828 J.J.W. Diemont Haastrecht
02 04-08-1828 D. Bloemers Hoogkeppel
03 23-08-1828 J.M.J. Hoog Krimpen aan de Lek


Beroepen vacature 1832 (vac. Vd Feltz):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 06-08-1832 T.C.R. Huijdecoper Haastrecht
02 06-09-1832 C.W. Kersten Rhenen


Beroepen vacature 1854 (vac. Kersten):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 30-10-1854 D. Gildemeester Elburg
02 ??-11-1854 D. Gildemeester (2e keer) Elburg
03 ??-12-1854 J.C. Eijkman Nunspeet
04 ??-01-1855 D. Bresser Strijen
05 ??-03-1855 H.C.G. Schijvliet Bennekom
06 ??-05-1855 P.A. van Toorenenbergen Waarder


Beroepen vacature 1868 (vac. Hoog):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1868 J.D. Beman Brouwer Harderwijk
02 ??-11-1868 K.F. Creutzberg Maarssen
03 ??-12-1868 H.C. Voorhoeve Amersfoort
04 ??-01-1869 C. Knap IJlst
05 ??-03-1869 A. Couvée Doesburg


Beroepen vacature 1869 (vac. Van Toorenenbergen):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1870 B. Mossel Renkum
02 ??-08-1870 J.H. Geselschap Rhenen


Beroepen vacature 1873 (vac. Couvée):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1873 E.B. Gunning Nunspeet
02 ??-12-1873 W. Kraijenbelt Bodegraven
03 ??-02-1874 J.H. Guldenarm Oosthem
04 ??-04-1874 E.A. Lazonder Oldebroek
05 ??-05-1874 E.A.G. van Hoogenhuijze Steenwijk
06 ??-06-1874 D.P.M. Huët Dirksland
07 ??-08-1874 J. Krull Spannum
08 ??-09-1874 J.J.A. Ploos van Amstel Hilversum
09 ??-12-1874 P. Bartstra Klundert
10 ??-01-1875 C.A. Renier Bergschenhoek
11 ??-03-1875 J. Noordink Oene
12 ??-04-1875 S. Kalma Cubaard