Index >

Baflo-Rasquert Hervormde Gemeente


Classis: * Winsum
Provincie: Groningen
Ring: Middelstum
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Hervormde Gemeente Baflo-Rasquert opgericht in 1595:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
i.s.m. Tinallinge-hg sedert 01-07-1955 tot 01-04-1958
i.s.m. Den Andel-hg en Tinallinge-hg sedert 01-04-1964
gevoegd bij streekgemeente Marne-Ambt sedert 01-01-1967 tot 01-07-1993
-
ds. H. Attena (Hieronymus) ??-07-1595 Sint Annaparochie ??-04-1598
ds. T.D. Dammius (Tido Daniels) ??-??-1600 Sexbierum ??-??-1613
ds. G. Stenius (Gerhardus) ??-??-1614 28-04-1647
ds. H. Elbergius (Henricus) ??-??-1648 Bellingeweer 03-04-1689 overleden
ds. H.C. Metelerkamp (Henricus Christophorus) 01-07-1690 kandidaat 16-12-1693 Appingedam
ds. W. Spekman (Wilhelmus) 13-10-1695 18-04-1715
01 ds. J. Dalhof (Johannes) 01-01-1716 kandidaat 29-04-1750 overleden 00
01 ds. J.H. Dorrie Johannes Henricus) 15-10-1752 kandidaat 30-05-1768 overleden 00
01 ds. H. Numan (Henricus) 10-06-1770 kandidaat 05-07-1787 overleden 00
01 ds. T.J. van der Leij (Theodorus Johannes) 21-03-1790 Vierhuizen 13-02-1818 overleden 00
03 ds. J. Muntendam (Johannes) 15-04-1821 De Bilt 20-04-1823 Noorddijk 01
01 ds. A. Ottenhoff (Albertus) 09-11-1823 Berlicum – Rosmalen 18-09-1826 overleden 00
02 ds. P. Rutgers (Paulus) 07-09-1828 Breede 17-04-1875 overleden 00
01 ds. A.F.H. Blaauw (August Frederik Hendrik) 22-12-1875 Noordhorn 23-06-1878 Warfhuizen 02
01 ds. H.A. Spandaw (Hajo Albert) 29-06-1879 Beilen 03-05-1903 overleden 01
05 ds. M. Tinga (Mollo) 27-08-1905 Kollum 26-04-1936 emeritus 00
01 ds. M.L. Onnes (Martinus Leopold) 14-11-1937 Peins – Zweins 21-09-1941 Akkrum 01
01 ds. W.C. Molenaar (Willem Casimir) 30-11-1941 kandidaat Groenekan 16-04-1944 Schalzum 01
02 ds. J.L. Springer (Johannes Lambertus) 09-09-1945 Kortezwaag 28-09-1947 Godlinze 01
02 ds. C.G. Mulder (Commarinus Gerardus) 25-04-1948 hulppred. Baflo 30-08-1953 Rotterdam-Hillegersberg-vrijz 01
01 ds. J.W. ten Kate (Johan Warner) 13-12-1953 vicaris Wieringerwerf 11-01-1959 Eenrum 02
02 ds. J. van der Heide (Jan) 09-08-1959 vicaris Windesheim 07-11-1965 Eck en Wiel 01
02 ds. L. Luteyn (Lambertus) 04-12-1966 bijz. werk Emmen 11-11-1984 emeritus 00
-
gevoegd bij streekgemeente Marne-Ambt sedrt 01-01-1967 tot 01-07-1993
01 ds. T. Buurma (Tonnis) 13-09-1987 Rheden 30-05-1993 Almere 01
-
01 ds. mw. N.G. Breeuwsma (Nel) 25-06-1995 kandidaat Groningen 31-12-2003 emeritus

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
P. Simoons (Piet) kandidaat ??-??-1943 hulppred. Epe
mr. C.G. Mulder (Commarinus Gerardus) 1948 kandidaat Oosterbeek 24-04-1948 pred. Baflo – Rasquert
mw. J. Tuma (Jolanda) wonend Winsum


Beroepen vacature 1818:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 02-10-1819 F.J. Abresch Garmerwolde
02 17-09-1820 W.G. Reddingius Midlum (O-Fr.)
03 ??-12-1820 J. Muntendam De Bilt


Beroepen vacature 1826:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 02-03-1828 G.H. van Senden Middelbert
02 08-05-1828 P. Rutgers Breede


Beroepen vacature 1903:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1904 J.H. de Muinck Keizer Meeden
02 ??-09-1904 H.P. Rogaar Zuidlaren
03 ??-12-1904 W.H. Roobol Veendam
04 ??-03-1905 P.H. Kapteijn Dokkum
05 ??-06-1905 M. Tinga Kollum