Index >

Arnemuiden Hervormde Gemeente


Classis: * Walcheren
Provincie: Zeeland
Ring: Souburg
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Arnemuiden opgericht in 1574:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
i.c.m. Kleverskerke tot 1670
-
ds. H. Francisci (Hubertus) ??-??-1574 ??-??-1584 overleden
-
2e predikantsplaats sedert 1583 tot 1670
ds. T. Bruschenius (Thomas) ??-??-1583 Aardenburg ??-??-1587 Ouderkerk aan den IJssel
ds. G. Suerbach (Godefridus) 21-04-1585 voorheen Brussel 20-06-1592 overleden
ds. J. van Laren (Joost) 13-10-1585 voorheen Antwerpen 01-08-1608 Vlissingen
ds. P. Damman (Petrus) 27-12-1592 Gapinge 09-04-1595 overleden
ds. J. van Rijckelem (Johannes) ??-??-1596 Nootdorp 03-09-1616 overleden
ds. J. van Miggrode (Jacobus) 30-06-1608 Gapinge 17-08-1625 Middelburg
ds. W. Buys (Wouter) 21-04-1617 Ritthem 07-12-1625 Middelburg
ds. P. Laovicus (Petrus) ??-??-1626 Grijpskerke 19-02-1640 Veere
ds. J. van Hecke (Jacobus) ??-??-1626 Kruiningen ??-??-1660 overleden
ds. T. Sael (Theodorus) ??-??-1640 Vrouwenpolder ??-??-1654 overleden
ds. B. Walaeus (Balduinus) 04-03-1655 voorheen ambassadepred. Parijs ??-??-1666 Kampen
ds. J. Teellinck (Johannes) 19-09-1660 afgezet Utrecht ??-??-1661 Kampen
ds. A. van de Velde (Abraham) ??-??-1661 afgezet Utrecht 01-04-1663 Middelburg
ds. J. Snoep (Johannes) 18-11-1663 vlootpred. 30-12-1667 overleden
ds. F. van Roosebeke (Franco) 04-04-1666 Oost-Souburg 05-04-1681 overleden
ds. W. Anslaer (Wilhelmus) 16-08-1668 Biezelinge ??-??-1670 Veere
ds. J. Zuerius (Jacobus) 18-02-1682 Wolphaartsdijk 01-04-1710 emeritus
ds. N. du Marchie (Nicolaus) 02-09-1710 ’s-Heer-Hendrikskinderen 30-05-1730 overleden
03 ds. P. Tiquet (Petrus) 04-03-1731 Oud-Vossemeer 30-06-1737 Maastricht 01
01 ds. L. a Brakel (Leonardus) 01-12-1737 Den Bommel 01-11-1744 Brouwershaven 01
01 ds. A. la Motte (Antonius) 07-03-1745 ’s-Heer-Hendrikskinderen 13-11-1762 overleden 00
05 ds. C. Vos (Cornelius) 06-05-1764 Aardenburg 28-01-1776 overleden 00
01 ds. J. Molentiel (Johannes) 17-11-1776 Sommelsdijk 02-05-1793 overleden 01
01 ds. A. Hoffman (Andreas) 29-12-1793 Tholen ??-03-1795 afgezet 00
03 ds. J. Hoek (Jacobus) 24-01-1796 emeritus Waddinxveen 06-11-1803 De Lier 06
05 ds. N. van Rijssel (Nicolaas) 17-06-1804 Oostburg 16-11-1806 Tholen 01
06 ds. P. Hondius (Petrus) 18-10-1807 Gellicum – Rhenoy 30-04-1820 emeritus 00
04 ds. H.J. van Ingen (Hendrik Johan) 03-09-1820 Waarde 03-10-1824 Ouwerkerk 03
01 ds. J. Wanrooij (Jacob) 10-04-1825 Bruinisse 27-02-1839 overleden 00
03 ds. R. Hoogezand (Roelof) 29-09-1839 kandidaat 06-11-1842 Axel 01
03 ds. H. Haesebroeck (Henricus) 11-06-1843 kandidaat 29-03-1855 overleden 00
10 ds. J. van der Meulen (Jan) 11-10-1857 kandidaat 30-06-1861 Lollum 01
01 ds. G.J. Gobius du Sart (Gregorius Johan) 20-10-1861 Sint Johannesga 29-05-1865 overleden > zou naar Oud-Beijerland18
07 ds. H. Poelman (Hermanus) 17-02-1867 Garsthuizen 01-08-1869 Aalst 02
02 ds. L. Kan de Beer (Lambertus) 23-01-1870 Vrouwenpolder 25-09-1870 Scheveningen 01
20 ds. J.M. Rutte (Jacobus Marie) 22-03-1874 voorheen Amerika 25-10-1874 Maartensdijk 06
47 ds. H.L.A. Feijkes (Hendrik Lambertus Abraham) 07-07-1901 Marken 29-05-1904 Colijnsplaat 01
02 ds. B.G.C. Steenbeek (Boudewijn Gerrit Clement) 29-01-1905 kandidaat Lochem 05-01-1908 Yerseke 01
02 ds. M.B. Verkerk (Marcus Bron) 29-03-1908 kandidaat Culemborg 23-10-1910 Tholen 01
09 ds. G.A. Pott (Gerrit Andries) 02-06-1912 kandidaat Zetten 30-08-1914 Leerbroek 04
08 ds. W.L. Mulder (Willem Lambertus) 13-02-1916 kandidaat Ovezande 28-04-1918 Gouderak 03
28 ds. J.C.W. Kruishoop (Johan Christiaan Willem) 10-05-1925 kandidaat Kampen 07-08-1927 Soest 03
02 ds. E. van Asch (Eimert) 12-02-1928 Daarle 15-03-1931 Sommelsdijk 04
25 ds. H.K. van Wingerden (Henrik Karel) 07-01-1940 Melissant 03-05-1942 ’s-Grevelduin-Capelle 01
04 ds. J.C. Hooijkaas (Jacob Cornelis) 20-12-1942 Benschop 30-06-1949 emeritus 07
18 ds. M. Verweij (Martinus) 18-09-1955 Besoyen 01-10-1961 Driesum 01
16 ds. J.G. Abbringh (Jan George) 10-11-1963 IJsselmuiden – Grafhorst 20-12-1967 Hoevelaken 02
11 ds. G. Post (Gert) 26-12-1969 kandidaat Hilversum 03-08-1980 legerpred. 10
05 ds. A. Schaap (Abraham) 20-04-1981 kandidaat Zoetermeer 13-10-1985 Hasselt 01
01 ds. L.W.C. Ruijgrok (Leendert Willem Charles) 31-03-1986 Bruchem – Kerkwijk 04-06-1990 Middelharnis 02
02 ds. M. Goudriaan (Martinus) 25-12-1990 Apeldoorn (b.w.) 25-06-1995 Lunteren 04
- ds. A. Heij (Arie) 01-04-1991 hulppred. Arnemuiden 26-09-1993 emeritus 00
04 ds. J.P.J. Voets (Jozef Paulus Johannes) 08-04-1996 Nieuwer ter Aa 26-08-2001 Stolwijk (wijk 2) 06
10 ds. A. Goedvree (Aart) 26-10-2003 Haaften 27-04-2008 Wezep 03
03 ds. D. Jongeneel 20-09-2009 hulppred. Arnemuiden 31-08-2014 Katwijk aan Zee 02
03 ds. M. Klaassen (Maarten) 12-07-2015 Sliedrecht

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
ds. W.L. Tukker (Wouter Leendert) 23-09-1979 emeritus bijstand Wassenaar
A. Heij (Arie) 31-03-1991 pred. Arnemuiden
ds. P. van der Kraan emeritus Urk


Beroepen vacature 1730:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 20-09-1730 J. Horthemels Biggekerke
02 ??-10-1730 J. Coerte Serooskerke
03 ??-11-1730 P. Tiquet Oud-Vossemeer


Beroepen vacature 1762:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-??-1763 T.J. Hoog Sint Laurens
02 30-08-1763 J. Drubbels Retranchement (na loting)
03 09-09-1763 S.E. Clinge Biggekerke
04 18-10-1763 A.J. Callenfels Noordgouwe
05 15-02-1764 C. Vos Aardenburg


Beroepen vacature 1795:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 23-09-1795 J. Hoek emeritus Waddinxveen
02 23-10-1795 L.A. de Rochefort Sluis
03 25-11-1795 J. Hoek (2e keer) emeritus Waddinxveen


Beroepen vacature 1803:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 16-11-1803 G. Haykens Koudekerke
02 03-12-1803 G. Haykens (2e keer) Koudekerke
03 13-01-1804 G. Blaaubeen Sluis
04 20-02-1804 C.J. Pols Poederoijen
05 27-03-1804 N. van Rijssel Oostburg


Beroepen vacature 1806:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1807 P. van Eck Kloetinge
02 ??-??-1807 P. van Eck (2e keer) Kloetinge
03 ??-06-1807 H. de Koe Wissenkerke
04 ??-07-1807 J. Montijn Sommelsdijk
05 06-06-1807 J. van Heusden Hilvarenbeek
06 22-06-1807 P. Hondius Gellicum-Rhenoy


Beroepen vacature 1820:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 07-02-1820 C.J. Pols Colijnsplaat
02 18-03-1820 J. Versprille Sint Annaland
03 ??-04-1820 R. Haijens de Bruijn Noordwijk aan Zee
04 12-05-1820 H.J. van Ingen Waarde


Beroepen vacature 1839:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1839 J.C. Eijkman Nederlangbroek
02 ??-06-1839 A.G. Dijkhuizen Ouddorp
03 ??-07-1839 R. Hoogezand kandidaat


Beroepen vacature 1842:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1842 C.D.L. Bahler Aalst
02 ??-02-1843 C.S. Adama van Scheltema Borssele
03 ??-04-1843 H. Haesebroeck kandidaat


Beroepen vacature 1855:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 19-01-1856 A.P.A. du Cloux Oldebroek
02 01-03-1856 A.P.A. du Cloux (2e keer) Oldebroek
03 ??-04-1856 N. Warmolts Westeremden
04 ??-05-1856 B.L. Muller Hierden
05 ??-08-1856 C.D.L. Bahler Wemeldinge
06 ??-10-1856 B.L. Muller (2e keer) Hierden > eerst aangenomen, vervolgens ovl.
07 ??-01-1857 N. Warmolts (2e keer) Westeremden
08 ??-03-1857 J.D. Beman Brouwer Ede
09 ??-05-1857 H.W. Witteveen Ermelo
10 ??-07-1857 J. van der Meulen kandidaat


Beroepen vacature 1861:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1861 G.J. Gobius du Sart Sint Johannesga


Beroepen vacature 1865:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1866 W. Kraijenbelt Opheusden
02 21-04-1866 A.P.A. du Cloux Spijk (Gr.)
03 ??-06-1866 C.J. Krafft Op- en Neder-Andel
04 ??-07-1866 J.T.F.U. Lauts Vrouwenpolder
05 ??-09-1866 P. Hofman Scherpenisse
06 ??-11-1866 A. Stuffken Zuilichem-Nieuwaal
07 ??-12-1866 H. Poelman Garsthuizen