Index >

Ameide-Tienhoven Hervormde Gemeente


Classis: * Gorinchem
Provincie: Zuid-Holland
Ring: Vianen
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Ameide-Tienhoven opgericht in 1578:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ds. H.L. van Steenwijk (Henricus Lucasz.) ??-06-1578 ??-05-1581 Rockanje
ds. G. van Driel (Gervasius) ??-??-1588 ??-??-1590 Jutphaas
ds. J. Andelius (Johannes) ??-??-1592 Westzaan ??-??-1595 Gouda
ds. P. Jacobi (Petrus) ??-??-1596 ??-??-1604
ds. L. Vogelsang (Ludgerus) ??-??-1605 Oldenzaal ??-??-1608 Vianen
ds. E.F. Auricanus (Edzardus Frederici) ??-12-1609 kandidaat Franeker ??-??-1660 emeritus
ds. E. Jonkhout (Edmundus) ??-12-1663 kandidaat Gorinchem ??-??-1682 overleden
ds. B. van Hermkhuysen (Bernardus) ??-11-1682 Meliskerke ??-??-1687 Oost-Zaandam
ds. J. Schalkwijk van de Velde (Justus) ??-??-1687 kandidaat 27-11-1692 Zaltbommel
ds. J.G. Barovius (Johannes Georgius) 22-10-1693 kandidaat 24-08-1741 emeritus
01 ds. H. Cappenberg (Henricus) 10-12-1741 Oosterland (N-H.) 23-08-1748 overleden 00
01 ds. J. van Rossum (Johannes) 22-12-1748 Zuid-Beijerland 02-11-1749 Zwolle 01
01 ds. H. de Wilhem (Hieronymus) 05-07-1750 Kloetinge 27-11-1757 Lekkerkerk 01
01 ds. H.G. van Breugel (Herman Gerard) 20-08-1758 Berchem 10-02-1760 Dordrecht 01
01 ds. H. Boon (Henricus) 13-04-1760 kandidaat 01-11-1778 Acquoy 01
01 ds. J.F. Moltzer (Johannes Franciscus) 25-07-1779 Marssum 20-01-1788 Kethel 03
02 ds. M.S. van Heijnsbergen (Matthias Surmannus) 10-08-1788 Venhuizen 25-05-1827 overleden 00
02 ds. A.J. Diemont (Adolf Johan) 19-10-1828 Tuil 25-06-1854 emeritus 00
01 ds. W. van Beuningen (Willem) 12-11-1854 Rossum 29-10-1882 emeritus 00
05 ds. P. Bongers (Pieter) 12-04-1885 kandidaat 27-05-1888 Eemnes-Buiten 09
03 ds. J.F. de Klerk (Johannes Frederik) 02-12-1888 Dirksland 25-09-1892 Onstwedde 12
04 ds. E.S. Postma (Eize Sipkes) 18-06-1893 Jutphaas 02-06-1901 Blauwkapel 08
04 ds. M. van Grieken (Maarten) 10-08-1902 Nieuwerkerk aan den IJssel 10-07-1910 Delft 07
11 ds. A.H.J.G. van Voorthuizen (Aart Hendrik Jan Gerard) 07-01-1912 kandidaat Ede 03-05-1914 Zegveld 01
06 ds. N. van der Snoek (Nicolaas) 08-08-1915 Vlaardingen 23-06-1918 Zetten - Andelst 06
03 ds. A.F.P. Pop (Adrianus Franciscus Petrus) 15-12-1918 Middelharnis 17-07-1921 Nijkerk 04
01 ds. L.G. Bruijn (Leendert Goris) 28-08-1921 kandidaat Zeist 31-12-1922 Oene 01
11 ds. C.J. van der Graaf (Cornelis Jan) 25-01-1925 Kockengen 15-04-1928 Nijkerk 09
03 ds. E. Schimmel (Evert) 04-11-1928 Lunteren 30-04-1939 emeritus 29
02 ds. J.J. Poot (Johannes Jacobus) 03-09-1939 Bunschoten 30-06-1946 Barneveld 21
08 ds. C. van Dop (Cornelis) 20-04-1947 Voorthuizen 24-09-1950 Huizen 11
19 ds. C. Graafland (Cornelis) 13-09-1953 kandidaat Gouda 09-03-1958 Woerden 05
11 ds. S. Meijers (Sijtse) 20-12-1959 Hoogblokland 28-03-1965 Ermelo 02
07 ds. P.J. Bos (Pieter Jan) 01-05-1966 Sprang 09-04-1972 Ridderkerk-Slikkerveer 13
01 ds. W. Kalkman (Willem) 25-06-1972 Driebergen 19-06-1994 Genderen 03
-
2e predikantsplaats sedert 6-10-1985 tot 2012
01 ds. G.J. Wolters (Gert Jan) (p-t) 06-10-1985 Wassenaar 24-05-1993 Hoogeveen 01
01 ds. D. van de Streek (Dirk) 31-10-1993 Mastenbroek 28-06-1998 Rijssen 01
02 ds. F. Wijnhorst (Frederik) 22-01-1995 Ridderkerk 30-04-2000 Ermelo 04
06 ds. T. Wegman (Teunis) 29-08-1999 Benschop 30-06-2010 emeritus 01
02 ds. H.L. Versluis (Henk) 17-09-2000 Kamperveen 11-09-2005 Wageningen 01
08 ds. J. Alma (Jelte) 20-04-2008 Eethen – Drongelen 31-12-2014 ontheven 00
03 ds. J.C. van Trigt (Johan Carl) 28-05-2017 Papendrecht

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
ds. M. van Duijn (Marius) ??-??-2014 Utrecht-pg


Beroepen vacature 1788:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1788 A.A. van Ossenbergh Leerbroek
02 09-06-1788 M.S. van Heinsbergen Venhuizen


Beroepen vacature 1827:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 10-05-1828 J.H. Dumans Harmelen
02 14-06-1828 A.J. Diemont Tuil


Beroepen vacature 1882:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1884 E.A. Lazonder Zegveld
02 ??-07-1884 G. Vlug Nijkerk
03 ??-09-1884 C. Hattink Nieuw-Vennep
04 ??-10-1884 P.S. Bartstra Wassenaar
05 ??-12-1884 P. Bongers kandidaat


Beroepen vacature 1888:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1888 J. Bolkestein Ter Aar
02 ??-08-1888 W. de Lange Bruchem-Kerkwijk
03 ??-09-1888 J.F. de Klerk Dirksland


Beroepen vacature 1892:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1892 W. Zijlstra Vuursche
02 ??-11-1892 P. Deetman Amsterdam
03 ??-02-1893 A. ten Have Polsbroek
04 ??-04-1893 E.S. Postma Jutphaas


Beroepen vacature 1901:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1901 G.H. Beekenkamp kandidaat Gouda
02 ??-01-1902 W. Zijlstra Kesteren
03 ??-02-1902 J.C. Klomp Slijk-Ewijk
04 ??-04-1902 M. van Grieken Nieuwerkerk aan den IJssel


Beroepen vacature 1910:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1910 J.H.F. Remme Vinkeveen
02 ??-08-1910 P. van Toorn Sprang
03 ??-09-1910 P. Kruijt kandidaat Hekendorp
04 ??-11-1910 B. Batelaan Hoogeveen
05 ??-12-1910 L. van Mastrigt Barneveld
06 ??-02-1911 J. Goslinga Leerdam
07 ??-03-1911 J.H. van Paddenburgh Sint Annaland
08 ??-04-1911 F. Kijftenbelt Nieuwer ter Aa
09 ??-06-1911 J.A. Broekers Krimpen aan de Lek
10 ??-08-1911 J.H. Gunning Oud-Beijerland
11 ??-10-1911 A.H.J.G. van Voorthuizen kandidaat Ede


Beroepen vacature 1914:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1914 J.H.F. Remme Oud-Beijerland
02 ??-05-1914 A. Luteijn Rotterdam-IJsselmonde
03 ??-07-1914 S. van Dorp Bodegraven
04 ??-09-1914 F. de Gidts Goedereede
05 ??-01-1915 F. Kijftenbelt Leerdam
06 ??-04-1915 N. van der Snoek Vlaardingen


Beroepen vacature 1918:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1918 A.F.P. Pop Middelharnis
02 ??-08-1918 W.J. van Lokhorst Noorden
03 ??-09-1918 A.F.P. Pop (2e keer) Middelharnis


Beroepen vacature 1921:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1921 L.G. de Bruijn kandidaat Zeist


Beroepen vacature 1923:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1923 W. Deur Zegveld
02 ??-04-1923 G. Lans secr. GZB Zeist
03 ??-06-1923 D. Plantinga Elburg
04 ??-09-1923 A.J.W. van Ingen Hattem
05 ??-12-1923 F. van Asch Den Ham (Ov.)
06 ??-01-1924 E. Schimmel Jaarsveld
07 ??-03-1924 G.A. Pott Oud-Beijerland
08 ??-04-1924 L. van Mastrigt Harderwijk
09 ??-07-1924 G. Alers Nieuw-Lekkerland
10 ??-10-1924 P.J. Steenbeek Bergambacht
11 ??-11-1924 C.J. van der Graaf Kockengen


Beroepen vacature 1928:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1928 G. Lans Suawoude
02 ??-07-1928 R. Steenbeek Wapenveld
03 ??-08-1928 E. Schimmel Lunteren


Beroepen vacature 1939:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1939 J.W. van de Linden Kootwijk
02 ??-05-1939 J.J. Poot Bunschoten


Beroepen vacature 1946:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1946 L. Blok Middelharnis
02 ??-03-1946 H.N. van Hensbergen Loenen aan de Vecht
03 ??-06-1946 H. Harkema Wijk bij Heusden
04 ??-08-1946 K. van de Pol Ede
05 ??-09-1946 P.J.F. Lamens Elspeet
06 ??-10-1946 A.P. van der Kooij Aalst
07 ??-12-1946 J.H. Cirkel Genemuiden
08 ??-01-1947 C. van Dop Voorthuizen