Index >

Aduard-Den Ham-Fransum Hervormde Gemeente


Classis: * Westerkwartier
Provincie: Groningen
Ring: Westerkwartier
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Hervormde Gemeente Aduard-Den Ham-Fransum opgericht in 1595:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
i.c.m. Den Ham-hg (Gr.) tot 1608
i.s.m. Zuidhorn-hg sedert 01-10-1952 tot 31-12-1969
i.s.m. Den Ham-hg sedert 01-01-1970
i.s.m. Aduard-gk sedert 2010
-
02 ds. H. Christophori (Hermannus) 1595 1597 ontheven
ds. R. Wippingius (Robertus) 1597 1602 Zuidhorn
ds. A. Lomeyer (Albertus) 06-06-1603 Stedum 1609 Dinxperlo
ds. J. Schoonenborg (Johannes) 1609 1624 Garnwerd - Oostum
ds. J. Hillebrandi (Johannes) 1624 1642 Dokkum
ds. E. Aickema (Everhardus) 06-12-1642 kandidaat 12-10-1658 overleden
ds. P. Idema (Petrus) 18-10-1659 kandidaat 23-10-1693 overleden
ds. G .Coccius (Gerhardus) 09-12-1694 Feerwerd 02-05-1711 overleden
ds. J.A. Mensinga (Johannes Adriani) 13-10-1713 Den Ham (Gr.) 15-08-1717 Usquert 01
01 ds. J.C. Zweertveger (Johannes Conradus) 09-10-1718 kandidaat 06-02-1732 overleden 00
01 ds. G. Abelaar (Georgius) 19-04-1733 Oostwold – Hogemeeden 24-05-1743 overleden 00
01 ds. E. Wagner (Elardus) 16-08-1744 Lellens 24-10-1745 Bremen-Marienkerk 01
01 ds. D.S. Bacot (Daniel Sjaffers) 28-11-1745 voorheen Doornik 26-10-1749 Hontenisse - Ossenisse 01
01 ds. B. Sonius (Bernardus) 09-08-1750 kandidaat Groningen 10-07-1792 overleden 00
02 ds. H.R. Warmolts (Henricus Rudolphus) 05-01-1794 Oosternieland 18-09-1808 Nieuwe-Pekela 02
02 ds. M.H. Ringnalda (Murk Hotzes) 05-11-1809 kandidaat 26-05-1811 Terkaple 01
01 ds. J.C. Metzlar (Jacob Casper) 01-09-1811 Schiermonnikoog 10-12-1820 emeritus 00
01 ds. R. van der Sluis (Ruurd) 17-12-1820 kandidaat 26-02-1826 Bunde 01
02 ds. D. van Hoorn (Dirk) 14-01-1827 kandidaat 03-02-1828 Noordhorn 01
02 ds. J. Aldershoff (Jan) 28-09-1828 kandidaat 01-12-1872 emeritus 00
02 ds. S.H.A. Begemann (Simon Henricus Antonius) 06-07-1873 De Wilp 06-12-1874 Obergum 01
01 ds. A. Klein (Agathus) 02-04-1875 Gieterveen 07-10-1877 Woubrugge 02
02 ds. P. Bruining (Petrus) 23-06-1878 Makkinga 04-12-1881 Ruinen 01
03 ds. J. Dommisse (Jan) 29-10-1882 Rottevalle 04-09-1887 Midwolde - Leek 01
07 ds. J. Rauws (Johannes) 02-06-1901 kandidaat Gravenhage 09-04-1905 Beilen 01
06 ds. J.H. Heckman (Jan Hermannus) 01-09-1907 voorheen Oost-Indie 15-11-1908 Olst 01
01 ds. L.A. Bahler (Louis Adrien) 28-03-1909 Oosterwolde (Fr.) 19-02-1911 dienst neergelegd 00
02 ds. E. Was (Eduard) 19-05-1912 Waterlandkerkje 21-02-1915 Bergum 03
01 ds. K. Hendriks (Karel) 07-11-1915 Surhuisterveen 10-02-1918 Thesinge 01
04 ds. J. Speckman (Jacobus) 14-03-1926 Onderdendam 16-03-1930 Schalzum 03
01 ds. E.J.F. Smits (Everard Jean Francois) 03-05-1931 kandidaat Amsterdam 28-04-1940 Loppersum 01
01 ds. C.J.K. Baas (Cornelis Jacob Klaas) 08-06-1941 kandidaat Leeuwarden 28-10-1945 Leens 01
01 ds. J. Jeltema (Johannes) (p-t) 08-06-1975 kandidaat Groningen 16-09-1984 ontheven 00
01 ds. mw. C.M. Geels (Christina Mathilde) (p-t) 17-03-1985 kandidaat Amsterdam 29-02-1988 ontheven 00
01 ds. H. Schuur (Hendrik) (p-t) 25-09-1988 Marne-Ambt 07-07-1991 Noordwolde – Zuidwolde (Gr.)01
01 ds. mw. A.G.M. Lodewijk (Anna) (p-t) 19-01-1992 ontheven Roden 21-06-1998 Buren 01
01 ds. mw. A.C. Akkerman (Anita) (p-t) 14-03-1999 kandidaat Zuidwolde (Gr.) 08-09-2003 ontheven 00
01 ds. J. Hommes (Jan) (p-t) 22-02-2004 Glimmen 16-11-2008 ontheven 00
01 ds. M.E. van Oel (Menno Egbert) (33%) 06-09-2009 Zwolle 22-03-2014 overleden 00
01 ds. mw. H.A.H. Maat (Heleen) 17-04-2016 Warffum

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
ds. N.S. Kappers 1890 emeritus Ommerschans
01 S. Krol (Sipke) 1945 hulppred. Enschede 1949 Garnwerd – Feerwerd
H. te Riet (Herman) 1949 1959
mw. B. Zondag-Sluiter (Bouwina) 1959 1962
T.K. Dijkstra (Teunis) 1964 1969
mw. W. Schregardus (Wietske) 1970 1974
G.F.W. Herngreen (George) 1974 1974
mw. J. Span (Jenneke) 2015 wonend Nieuweroord


Beroepen vacature 1595:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-??-1595 J. Bogerman Steenwijk
02 ??-??-1595 H. Christophori


Beroepen vacature 1792:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1793 W.N. Bolt Akkerwoude-Murmerwoude
02 ??-12-1793 H.R. Warmolts Oosternieland


Beroepen vacature 1808:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1809 D.A. Escher kandidaat
02 14-08-1809 M.H. Ringnalda kandidaat


Beroepen vacature 1820:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 20-09-1820 R. van der Sluis kandidaat


Beroepen vacature 1826:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 31-03-1826 R. Alberthoma Chevallier Everdingen
02 01-11-1826 D. van Hoorn kandidaat


Beroepen vacature 1828:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1828 B.E. Boelman Nieuwe-Schans
02 30-07-1828 J. Aldershoff kandidaat


Beroepen vacature 1872:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1873 J. Eisveld Bosch Niezijl
02 ??-04-1873 S.H.A. Begemann De Wilp


Beroepen vacature 1874:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1875 A. Klein Gieterveen


Beroepen vacature 1877:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1877 J. van Gesseler Wilsum
02 ??-02-1878 P. Bruining Makkinga


Beroepen vacature 1881:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1882 J.H. Leemhuis Kropswolde
02 ??-05-1882 D.W.L. Offerhaus Schalzum
03 ??-08-1882 J. Dommisse Rottevalle


Beroepen vacature 1887:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1887 J. Eisveld Bosch Niezijl
02 ??-06-1888 J.J. Damste Winsum-Gr
03 ??-10-1889 J.F.M.A. Cleveringa Leermens
04 ??-06-1900 K. Lijfering Noordwijk-Gr
05 ??-08-1900 H.G.T. Ravesteijn kandidaat Utrecht
06 ??-11-1900 J.D. Domela Nieuwenhuis Odijk
07 ??-03-1901 J. Rauws kandidaat Gravenhage


Beroepen vacature 1905:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1905 A.T. de Boer kandidaat Witmarsum
02 ??-11-1905 P.G. Vlieg kandidaat Hengelo
03 ??-03-1906 H.K.S.P. Begemann emeritus Indie
04 ??-10-1906 R.H. van der Molen kandidaat Oostwold-Old
05 ??-12-1906 J. Boonstra kandidaat Tolbert
06 ??-06-1907 J. Heckman voorheen Oost-Indie, wonend Groningen


Beroepen vacature 1908:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1908 L.A. Bahler Oosterwolde-Fr


Beroepen vacature 1911:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1911 J. Buiskool Paramaribo
02 ??-02-1912 E. Was Waterlandkerkje


Beroepen vacature 1915:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1915 K. Hendriks Surhuisterveen


Beroepen vacature 1918:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1919 F.T. Tammens Niezijl
02 ??-12-1920 H. de Haan Visvliet-Pieterzijl
03 ??-07-1925 A. Veldkamp Dongjum
04 ??-10-1925 J. Speckman Onderdendam


Beroepen vacature 1930:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1931 E.J.F. Smits kandidaat Amsterdam


Beroepen vacature 1940:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1941 C.J.R. Baas kandidaat Leeuwarden


Beroepen vacature 1949:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1975 J. Jeltema kandidaat Groningen


Beroepen vacature 1984:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1984 mw. C.M. Geels kandidaat Amsterdam


Beroepen vacature 1988:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1988 H. Schuur Marne-Ambt


Beroepen vacature 1991:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1991 mw. A.G.M. Lodewijk ontheven Roden


Beroepen vacature 1998:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-??-1999 mw. A.C. Akkerman kandidaat Zuidwolde-Gr


Beroepen vacature 2003:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-2003 J. Hommes Glimmen


Beroepen vacature 2009:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-2009 M.E. van Oel Zwolle


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

dinsdag 20 november 2018