Index >

Aalst Hervormde Gemeente


Classis: * Bommel
Provincie: Gelderland
Ring: Bommel
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Aalst opgericht in 1617:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
i.c.m. Poederoijen tot 1640
i.s.m. Poederoijen 1642 tot 1706
i.s.m. Poederoijen sedert 2005
-
ds. H. Vogels (Henricus) ??-??-1617 ??-??-1619 afgezet
ds. G. Remigius (Gerardus) ??-??-1619 ??-??-1626 overleden
ds. A. Tesselingius (Abraham) ??-??-1626 ??-??-1628 Rossum Sint Andries
ds. C. van de Werken (Cornelius) ??-??-1629 kandidaat ??-??-1630 dienst neergelegd
ds. E. Billichius (Edmund) ??-??-1630 kandidaat ??-??-1640 Uitwijk Waardhuizen
ds. J. Clockius (Jacobus) ??-??-1640 kandidaat ??-??-1642 Bruchem Kerkwijk
ds. R. Heisius (Rutger) ??-??-1642 Poederoijen ??-??-1645 Hedikhuizen - Herpt
ds. J. Lampe (Johannes) ??-??-1646 kandidaat ??-??-1648 Princenhage
ds. G. Couterman (Georgius) ??-??-1649 kandidaat ??-??-1652 Well-Ammerzoden
ds. J. Agricola (Johannes) ??-??-1656 Zuilichem ??-??-1661 dienst neergelegd
ds. A. van der Voort (Abraham) ??-??-1664 kandidaat ??-??-1671 Hedel
ds. ?. la Laine ??-??-1672 ??-??-1678 overleden
ds. P. de Hartog (Petrus) ??-??-1679 ??-??-1682 Ede (Zeeland)
ds. J. Heinius (Johannes) ??-08-1682 Ede (Zeeland) ??-??-1685 Gameren
ds. N. Weishoen (Nicolaas) ??-??-1685 ??-??-1689 Vuren
ds. T. Schutz (Theodorus) ??-??-1689 ??-??-1692 overleden
ds. C. Noorman (Christoffel) ??-??-1693 Zoutelande ??-??-1696 overleden
ds. J. de Soet (Jacobus) ??-??-1697 legerpred. ??-??-1711 legerpred.
ds. J.M. Flenderus (Johannes Maurits) ??-??-1711 kandidaat ??-??-1713 Gravenmoer
ds. N. van der Grient (Nicolaas) ??-??-1713 kandidaat 18-03-1719 overleden 00
01 ds. L. Kraaij (Lambertus) ??-11-1719 kandidaat 18-05-1728 Wadway 01
01 ds. W. Draak (Willem) 24-04-1729 kandidaat 13-12-1758 overleden (emeritus 1753)00
02 ds. H. Wiese (Hermannus) 13-12-1758 hulppred Aalst 11-03-1764 Hemmen 01
01 ds. C. Wijnmalen (Cornelis) 24-06-1764 kandidaat 06-11-1768 Zaamslag 01
01 ds. D.P. Liefrinck (Daniel Petrus) 13-08-1769 kandidaat 14-07-1793 Berchem 02
03 ds. H. van Luinen (Hendrik) 16-08-1795 emeritus Opperdoes 29-09-1806 overleden 01
02 ds. J. de Bouter (Johannes) 22-11-1807 t Waal - Honswijk 19-11-1809 Nunspeet 02
04 ds. J.D. Augier (Johan Daniel) 12-05-1811 Noordeloos 10-11-1818 overleden 00
01 ds. P.D. de Lange (Pieter Daniel) 25-07-1819 emeritus Randwijk 01-07-1832 emeritus 02
01 ds. J. Leijds (Johannes) 14-04-1833 Veenendaal 13-02-1836 overleden 00
01 ds. W. Kraijenbelt (Wouter) 05-02-1837 kandidaat 22-03-1840 Rotterdam-Overschie 01
01 ds. C.D.L. Bahler (Christiaan Daniel Louis) 02-08-1840 Oosterwolde (Gld.) 02-07-1843 Heemse 07
08 ds. A. Mac Pherson (Anthonie) 02-03-1845 kandidaat 28-04-1850 Hierden 02
03 ds. J.P. Hattink (Johannes Philippus) 17-11-1850 kandidaat 27-11-1853 Oude-Wetering 01
05 ds. H.A. Leenmans (Hendrik Arie) 12-11-1854 losgemaakt Leiden-gk 23-08-1857 Hellevoetsluis 02
06 ds. W. Petri (Willem) 13-03-1859 Noordwijk aan Zee 27-09-1863 Wemeldinge 02
04 ds. D. Niessen (Dionysius) 05-06-1864 Giessen-Rijswijk 31-12-1865 Leerbroek 02
21 ds. A.F. Simons (Adam Frans) 08-11-1868 Giessen-Oudekerk 28-02-1869 Ermelo 01
02 ds. H. Poelman (Hermanus) 08-08-1869 Arnemuiden 06-05-1870 overleden 00
05 ds. W.M. Langenberg (Willem Marinus) 03-03-1872 Wezep 30-09-1872 overleden 00
01 ds. W. van Dis (Willem) 02-11-1873 Hoornaar 11-06-1876 Cillaarshoek 04
03 ds. A.F. Simons (Adam Frans) 14-01-1877 Oud-Alblas 24-08-1879 Veen 07
01 ds. G.W. Locher (Gottfried Wilhelm) 24-10-1880 Hengelo (Gld.) 04-11-1888 Elspeet 11
16 ds. J.G.G. Moorrees (Jan Gerrit Gabriel) 10-01-1892 Uithuizermeeden-West 28-10-1906 emeritus 07
02 ds. A. Luteijn (Adriaan) 14-07-1907 Benthuizen 04-09-1910 Ooltgensplaat 05
05 ds. J.H. van Paddenburgh (Jan Hendrik) 18-06-1911 Sint Annaland 23-05-1915 Staphorst 05
10 ds. E.V.J. Japchen (Eduard Victor Joseph) 29-10-1916 Waarde 22-05-1921 Hei- en -Boeicop 05
08 ds. A.P. van der Kooij (Abraham Paulus) 15-03-1942 kandidaat Delft 27-04-1947 Nijkerk 08
07 ds. N. Warmolts (Nicolaas) 02-05-1948 Vreeswijk 17-08-1952 Valburg 02
15 ds. P. Kolijn (Pieter) 10-12-1955 kandidaat Rotterdam 01-05-1960 Raamsdonk 01
01 ds. J.C. de Bie (Jacobus Cornelis) 22-05-1960 kandidaat Sprang 01-11-1964 Ederveen 05
11 ds. D.J. Cuperus (Dirk Johannes) 04-09-1966 kandidaat Waddinxveen 09-01-1972 Nieuwerkerk aan den IJssel 03
06 ds. J.G. van Loon (Jan Glastra) 16-08-1972 kandidaat Groenekan 16-08-1979 Sint Maartensdijk 03
01 ds. P.H. van Trigt (Paulus Hendrik) 26-12-1979 kandidaat Papendrecht 31-03-1985 Middelharnis 01
01 ds. F. Hoek (Frans) 16-06-1985 kandidaat Alblasserdam 28-01-1990 Goedereede 01
01 ds. C. van Vliet (Cornelis) 24-06-1990 kandidaat Woerden 13-04-1997 Papendrecht 01
01 ds. J.L. Schreuders (Johannes Laurinus) 07-09-1997 Hagestein 30-04-2004 losgemaakt > Aalst-hhg 00
02 ds. B. den Butter (Bertus) 25-06-2006 Huizen 30-12-2012 emeritus 00
01 ds. K.M. Teeuw (Karel Marinus) (p-t) 29-09-2013 kandidaat Alblasserdam

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
01 J. Mulet 12-08-1753 18-07-1756
H. Wiese 08-05-1757 kandidaat 13-12-1758 pred. Aalst
ds. C. Snoei ??-??-2004 emeritus Scherpenzeel ??-??-2006


Beroepen vacature 1758:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 30-09-1756 G. van Mil kandidaat > aan, later ovl.
02 27-12-1756 H. Wiese kandidaat


Beroepen vacature 1793:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1794 H. Berghege Hedel
02 ??-08-1794 D.C. Heystek Haaften
03 ??-05-1795 H. van Luinen voorheen Opperdoes


Beroepen vacature 1806:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 16-01-1807 D.A. Detmar Vuursche
02 29-06-1807 J. de Bouter t Waal-Honswijk


Beroepen vacature 1809:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1809 G.W. Bisschop Geldermalsen
02 04-01-1810 G. Romijn Zuilichem-Nieuwaal
03 08-05-1810 C. van Engelen Waverveen
04 28-12-1810 J.D. Augier Noordeloos


Beroepen vacature 1843:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1843 J.C. Eijkman Oosterwolde (Gld.)
02 ??-11-1843 J.P. Verff Hierden
03 ??-01-1844 B. Moorrees Wijk bij Heusden
04 ??-02-1844 G.J. Vinke kandidaat
05 ??-04-1844 H. van Griethuijsen Putten
06 ??-05-1844 J.C. Eijkman (2e keer) Oosterwolde (Gld.)
07 ??-08-1844 H. Astro Zegveld
08 ??-11-1844 A. Mac Pherson kandidaat


Beroepen vacature 1850:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1850 J. Binneweg Westkapelle
02 ??-07-1850 D. Gildemeester Ophemert
03 ??-08-1850 J.P. Hattink kandidaat


Beroepen vacature 1853:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1854 C.J. Krafft Veenendaal
02 ??-??-1854 H. Timmer Westerouen van Meeteren Zegveld
03 ??-??-1854 W. Kraijenbelt Rotterdam-Overschie
04 ??-??-1854 W. Kraijenbelt (2e keer) Rotterdam-Overschie
05 ??-09-1854 H.A. Leenmans kandidaat


Beroepen vacature 1857:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1857 A. Dekkers Chaam
02 ??-11-1857 H.W.A. Verhoeff Zuid-Beijerland
03 ??-12-1857 J.A. ten Bokkel Huinink Doornspijk
04 ??-02-1858 H.W.A. Verhoeff (2e keer) Zuid-Beijerland
05 ??-03-1858 G. van der Flier Oosterwolde (Gld.)
06 ??-06-1858 W. Petri Noordwijk aan Zee


Beroepen vacature 1863:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1863 W. Kraijenbelt Scheveningen
02 ??-12-1863 J.A. ten Bokkel Huinink Oud-Alblas
03 ??-02-1864 A.W.L. Talma Angeren
04 ??-04-1864 D. Niessen Giessen-Rijswijk


Beroepen vacature 1866:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1866 P.S. van Ronkel Maasland
02 ??-03-1866 H.J.P. van der Linden Berkel-Rodenrijs
03 ??-05-1866 C.J. Krafft Op- en Neder-Andel
04 ??-06-1866 L. Tiddens Schoonrewoerd
05 ??-08-1866 A. Dekkers Chaam
06 ??-09-1866 M.J. Wentink Loon op Zand
07 ??-11-1866 J.A. Barbas Zeerijp
08 ??-01-1867 W.J. Geselschap IJsselmuiden-Grafhorst
09 ??-03-1867 H. Timmer Westerouen van Meeteren Aalburg
10 ??-04-1867 H. Slothouber Doornspijk
11 ??-06-1867 P. Roscam Abbing Ginneken
12 ??-08-1867 D. Bresser Strijen
13 ??-09-1867 E.J. Wisselingh Vuursche
14 ??-11-1867 J.H. Gravenstein Serooskerke
15 ??-01-1868 J.H. Geselschap Rhenen
16 ??-02-1868 P.J.R. Laan Maassluis
17 ??-04-1868 J. van der Werff Elspeet
18 ??-05-1868 A. Piper Heemse
19 ??-07-1868 W.F. Trip van Zoutlandt Hattem
20 ??-08-1868 L. Meerburg kandidaat
21 ??-09-1868 A.F. Simons Giessen-Oudekerk


Beroepen vacature 1869:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1869 D. Niessen Nieuwe-Tonge
02 ??-05-1869 H. Poelman Arnemuiden


Beroepen vacature 1870:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1871 M.J. Wentinck Willemstad
02 ??-05-1871 I. van Dijk kandidaat
03 ??-07-1871 W. van Dis Hoornaar
04 ??-09-1871 J.A.P. Ris Lambers Heeg
05 ??-10-1871 W.H. Langenberg Wezep


Beroepen vacature 1872:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1873 W. van Dis Hoornaar


Beroepen vacature 1876:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1876 J.C. Eijkman Elburg
02 ??-09-1876 W. Kraijenbelt Bodegraven
03 ??-11-1876 A.F. Simons Oud-Alblas


Beroepen vacature 1879:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1880 G.W. Locher Hengelo (Gld.)


Beroepen vacature 1888:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1889 F. Oberman Leiden
02 ??-03-1889 E.V.J. Japchen Kockengen
03 ??-05-1889 A.F. Simons Bergschenhoek
04 ??-08-1889 J. Bolkestein Ter Aar
05 ??-10-1889 J.W.F. Gobius du Sart Nieuw en Sint Joosland
06 ??-12-1889 E.A. Lazonder Oosterwolde (Gld.)
07 ??-01-1890 E.J. Homoet Opheusden
08 ??-05-1890 J.C.G. Gobius du Sart Benthuizen
09 ??-07-1890 H. Doornveld Huizen
10 ??-09-1890 H.J.P. van der Linden Elburg
11 ??-11-1890 H. Bax Doornspijk
12 ??-02-1891 J. van Bolhuis Wezep
13 ??-04-1891 H.W. Eigeman Nieuw-Loosdrecht
14 ??-05-1891 F.F.J. van der Plassche kandidaat
15 ??-07-1891 K. Havinga Zuilen
16 ??-09-1891 J.G.G. Moorrees Uithuizermeeden-West


Beroepen vacature 1906:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1906 D.T. Keck Est
02 ??-04-1907 A. Luteijn Benthuizen


Beroepen vacature 1910:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1910 P. Kruijt kandidaat Hekendorp
02 ??-11-1910 P. van Toorn Sprang
03 ??-12-1910 C.B. Holland Den Ham (Ov.)
04 ??-02-1911 N.C. Bakker Kesteren
05 ??-03-1911 J.H. van Paddenburgh Sint Annaland


Beroepen vacature 1915:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1915 J. Dijkshoorn Nieuwer ter Aa
02 ??-08-1915 D.T. Keck Bergambacht
03 ??-09-1915 H. Japchen Loon op Zand
04 ??-10-1915 D.J. Pott kandidaat Zetten
05 ??-11-1915 J.J. Timmer kandidaat Utrecht
06 ??-01-1916 P. Kruijt Gouderak
07 ??-03-1916 G.J. Koolhaas Kamperveen
08 ??-04-1916 H. Ewoldt Aalburg
09 ??-06-1916 A.H.J.G. van Voorthuizen Zegveld
10 ??-08-1916 E.V.J. Japchen Waarde


Beroepen vacature 1921:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1923 J. Kraaij Gorinchem
02 ??-06-1923 A. Prins Giessendam-Neder-Hardinxveld
03 ??-09-1940 J. van Vliet kandidaat Bleskensgraaf
04 ??-11-1940 J.C. Stelwagen kandidaat Driebergen
05 ??-05-1941 J. Zwijnenburg kandidaat Reeuwijk
06 ??-07-1941 A. Vroegindeweij Loon op Zand
07 ??-09-1941 P.J. Dorsman kandidaat Rotterdam
08 ??-12-1941 A.P. van der Kooij kandidaat Delft


Beroepen vacature 1947:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1947 A. Baars kandidaat Gorinchem
02 ??-03-1947 J. Bakker Veenendaal
03 ??-06-1947 J.C. Hooijkaas Arnemuiden
04 ??-08-1947 W.A.S. Laurense Nieuwland
05 ??-10-1947 J. Boeser Eethen-Drongelen
06 ??-11-1947 J. Enkelaar Leerdam
07 ??-01-1948 N. Warmolts Vreeswijk


Beroepen vacature 1952:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1952 G. van Estrik kandidaat Maurik
02 ??-09-1952 P.J.F. Lamens Elspeet
03 ??-11-1952 G.H. van Kooten Brandwijk
04 ??-05-1953 A.M. Lindenburg voorheen Beekbergen
05 ??-07-1953 J. Kruijt kandidaat Gouda
06 ??-10-1953 H.K. van Wingerden Kockengen
07 ??-11-1953 J.G. Abbringh Oosterwolde (Gld.)
08 ??-02-1954 J.A. de Bruin kandidaat Bodegraven
09 ??-07-1954 D. van den Berg kandidaat Lopikerkapel
10 ??-08-1954 P. de Jong kandidaat Zwijndrecht
11 ??-11-1954 R.W. Steur Ouddorp
12 ??-02-1955 J. Vos kandidaat Huizen
13 ??-07-1955 C. den Boer kandidaat Puttershoek
14 ??-08-1955 W. van Hennekeler kandidaat Nijkerk
15 ??-09-1955 P. Kolijn kandidaat Rotterdam


Beroepen vacature 1960:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1960 J.C. de Bie kandidaat Sprang


Beroepen vacature 1964:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1964 W.A.S. Laurense Benthuizen
02 ??-02-1965 P. Vermaat kandidaat Barendrecht
03 ??-03-1965 A. Romein Noordeloos
04 ??-05-1965 J. de Lange directeur GZB, wonend Zeist
05 ??-07-1965 M.A. Jansens kandidaat Sint Maartensdijk
06 ??-08-1965 H.A. van de Pol kandidaat Ede
07 ??-09-1965 J.C. Terlouw Vuursche
08 ??-10-1965 T. Lekkerkerker Hagestein
09 ??-01-1966 P.M. Breugem Achterberg
10 ??-04-1966 W.A. Vlasblom kandidaat Rotterdam
11 ??-05-1966 D.J. Cuperus kandidaat Waddinxveen


Beroepen vacature 1972:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1971 C. Kik kandidaat Rotterdam
02 ??-11-1971 I. Kok Baarn
03 ??-01-1972 J.J.W. Mouthaan kandidaat Bleskensgraaf
04 ??-02-1972 J.E. de Groot kandidaat Zeist
05 ??-03-1972 A. de Reuver kandidaat Waddinxveen
06 ??-04-1972 J.G. van Loon kandidaat Groenekan


Beroepen vacature 1979:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1979 P.H. van Trigt kandidaat Papendrecht


Beroepen vacature 1985:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1985 F. Hoek kandidaat Alblasserdam


Beroepen vacature 1990:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1990 C. van Vliet kandidaat Woerden


Beroepen vacature 1997:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1997 J.L. Schreuders Hagestein


Beroepen vacature 2004:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-2005 A. van Vuuren Barendrecht (hwba)
02 ??-03-2006 B. den Butter Huizen


Beroepen vacature 2012:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 31-05-2013 K.M. Teeuw kandidaat Alblasserdam 03


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

donderdag 25 mei 2017