Index >

Aalburg Hervormde Gemeente


Classis: * Heusden/Almkerk
Provincie: Noord-Brabant
Ring: Heusden
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Aalburg opgericht in 1610:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
i.c.m. Heesbeen tot 1950
-
ds. J. Snoeck (Jacobus) ??-??-1610 Limmen ??-??-1616 overleden
ds. J. Cloppenburg (Johannes) ??-??-1617 ??-??-1619 Heusden
ds. A. Adriani (Abraham) ??-??-1619 Eethen - Meeuwen ??-??-1620 Arkel
ds. C. Hellius (Casparus) ??-??-1620 ??-??-1625 overleden
ds. J. van Oudenhoven (Jacobus) ??-??-1626 ??-??-1631 Nieuw-Lekkerland
ds. M. Lydius (Martinus) ??-??-1632 kandidaat ??-??-1634 Heusden
ds. J. van Emminchoven (Johannes) ??-??-1635 ??-??-1646 overleden
ds. A. van Elten (Arnoldus) ??-??-1647 kandidaat ??-??-1652 Woudrichem
ds. M. van Vechoven (Martinus) ??-??-1652 Brakel ??-??-1666 overleden
ds. L. Beverlo (Leonardus) ??-??-1667 kandidaat 14-02-1689 overleden
ds. M. Verhoeven (Marintus) ??-??-1690 kandidaat 22-12-1725 overleden
01 ds. G. Verhoeven (Govert) 25-08-1726 kandidaat Aalburg 25-10-1744 overleden 00
01 ds. A. Jellico (Abraham) 09-01-1746 kandidaat Hertogenbosch 20-02-1752 Schipluiden 01
01 ds. J.A. van Hardeveldt (Johannes Anthonie) 20-08-1752 kandidaat Wijk bij Heusden 30-10-1759 overleden 00
01 ds. F. Sterk (Francois) 04-01-1761 kandidaat Delft 03-06-1770 Heusden 01
02 ds. A. Walkart (Arnoldus) 10-03-1771 kandidaat Helmond 21-05-1775 Eindhoven 01
01 ds. J. Mooyen (Jacobus) 03-12-1775 kandidaat Amersfoort 21-05-1786 Barendrecht 01
01 ds. P. Pické (Petrus) 01-04-1787 Soest 23-11-1788 Giessendam-Neder-Hardinxveld 02
01 ds. S. van Hoek (Sander) 15-03-1789 Wadenoijen 17-05-1807 Middelburg-Engels 01
01 ds. B. van Veen (Bastiaan) 16-08-1807 Poederoijen 18-05-1858 overleden 07
01 ds. W.J. Geselschap (Willem Jacobus) 23-10-1859 IJsselmuiden - Grafhorst 15-06-1862 Heemstede 07
06 ds. H. Timmer Westerouen van Meeteren (Harmen) 26-04-1863 Kesteren 26-10-1873 emeritus 11
03 ds. J.A.C. Nonhebel (Johannes Abraham Christoffel) 05-07-1874 Leimuiden 25-06-1876 Poortvliet 05
07 ds. W. van Griethuijsen (Willem) 02-09-1877 Goudriaan 29-04-1883 Moerkapelle 01
08 ds. H. Groeneveld (Hinrich) 28-09-1884 Hoogblokland 31-08-1901 emeritus 00
02 ds. L.G. Bolkestein (Lubbertus Gerhardus) 04-05-1902 Cothen 04-08-1907 Kortgene 01
10 ds. J.C.C. Trillaard (Johannis Carel Cornelis) 20-06-1909 Scherpenisse 06-10-1912 Hendrik-Ido-Ambacht 04
08 ds. H. Ewoldt (Hendrik) 26-04-1914 kandidaat Utrecht 09-06-1918 Gameren 09
05 ds. N.C. Bakker (Nicolaas Cornelis) 15-06-1919 Schoonrewoerd 02-07-1922 Benschop 02
10 ds. J. Bus (Jan) 26-04-1925 Vreeswijk 07-08-1927 Opheusden 05
10 ds. P.P.J. Monster (Paulus Pieter Jan) 06-06-1937 kandidaat Rotterdam-Zuid 14-04-1941 Amersfoort 07
01 ds. L. Trouwborst (Leendert) 22-06-1941 Brakel 10-02-1946 Hoogeveen 03
14 ds. C.A. van der Straaten (Cornelis Adrianus) 07-10-1951 Nes - Wierum 30-11-1967 emeritus 00
02 ds. L. Blok (Laurens) 12-04-1970 Ridderkerk 01-05-1972 emeritus Aalburg 01
03 ds. M. Baan (Marinus) 16-01-1974 kandidaat Waddinxveen 04-05-1978 Putten 04
09 ds. M.A. van den Berg 04-07-1979 kandidaat Bodegraven 17-06-1984 Harderwijk 02
02 ds. P.J. Visser (Paul Jan) 26-12-1984 vicaris Amsterdam 26-03-1989 Harderwijk 03
02 ds. M.J. Paul (Mart Jan) 25-10-1989 kandidaat Amersfoort 24-04-1994 Dirksland 01
06 ds. W.H.T. Moehn (Wilhelmus Hendrikus Theodorus) 05-11-1995 Reeuwijk 18-01-2004 Oldebroek 03
04 ds. B.C. Haverkamp (Berend Christiaan) 15-01-2006 Werkhoven - Schalkwijk 11-06-2017 Giessendam-Neder-Hardinxveld 03
01 ds. A.J. Mouw (Albert Jan) 03-12-2017 Giessen

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
ds. J. de Bres (Johannes) (voor Heesbeen) ??-??-1955 emeritus Sint Maartensdijk
ds. L. Blok (Laurens) 01-05-1972 emeritus Aalburg 30-06-1973
G.W. Nijland ??-??-1991


Beroepen vacature 1770:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1770 A.M. de Rouville kandidaat Franeker > afgekeurd
02 ??-11-1770 A. Walkart kandidaat Helmond (na loting)


Beroepen vacature 1862:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1862 H. Gann Dun Renkum
02 ??-08-1862 J.A. ten Bokkel Huinink Oud-Alblas
03 ??-09-1862 J.H. Guldenarm Oosthem
04 ??-10-1862 H.W.A. Verhoeff Oud-Beijerland
05 ??-11-1862 W. Kraijenbelt Scheveningen
06 ??-12-1862 H.T. Westerouen van Meeteren Kesteren


Beroepen vacature 1873:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1873 C.H. Koopman Waspik
02 ??-01-1874 P.C. van der Horst Gorinchem
03 ??-03-1874 J.A.C. Nonhebel Leimuiden


Beroepen vacature 1876:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1876 A. Mac Pherson Ooltgensplaat
02 ??-10-1876 P. Deetman Nijkerk
03 ??-12-1876 H. Bax Doornspijk
04 ??-01-1877 J. Kromsigt Kortgene
05 ??-03-1877 J.J. Ruijs Hoevelaken
06 ??-05-1877 A. Renier Wilnis
07 ??-06-1877 W. van Griethuijsen Goudriaan


Beroepen vacature 1883:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1883 A. Renier Bergambacht
02 ??-08-1883 G.W. Locher Aalst
03 ??-10-1883 W.R. Kalshoven Ede
04 ??-12-1883 B. Lutge Nieuwer ter Aa
05 ??-02-1884 J. Kuyper Nunspeet
06 ??-04-1884 J. Kromsigt Leiderdorp
07 ??-05-1884 M.J. Bouman Leerbroek
08 ??-06-1884 H. Groeneveld Hoogblokland


Beroepen vacature 1901:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1901 W. Zijlstra Kesteren
02 ??-02-1902 L.G. Bolkestein Cothen


Beroepen vacature 1907:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1907 F.G. Hospers Kethel
02 ??-12-1907 M.M. den Hertog Hillegom
03 ??-02-1908 B. van der Wal Hasselt
04 ??-04-1908 J. van Vliet Ottoland
05 ??-05-1908 D.T. Keck Zuilichem-Nieuwaal
06 ??-07-1908 P. Zandt Kamperveen
07 ??-10-1908 G.A. van der Hooft Domburg
08 ??-01-1909 J.P. Paauwe Bennekom
09 ??-02-1909 J. Kraaij Leerbroek
10 ??-04-1909 J.C.C. Trillaard Scherpenisse


Beroepen vacature 1912:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1912 N.C. Bakker IJsselmuiden-Grafhorst
02 ??-01-1913 D.T. Keck Zuilichem-Nieuwaal
03 ??-04-1913 H. Doornveld Oudewater
04 ??-05-1913 J.H. Koster Wijckel
05 ??-08-1913 H.A. de Geus Wilnis
06 ??-09-1913 H.A. Heijer Renkum
07 ??-11-1913 H.W.T. Jansen Werkhoven
08 ??-01-1914 H. Ewoldt kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1918:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1918 A.M. den Oudsten Nijkerk
02 ??-09-1918 D. Bax Asperen
03 ??-11-1918 W.J. van Lokhorst Noorden
04 ??-01-1919 P. Zandt Ede
05 ??-03-1919 N.C. Bakker Schoonrewoerd


Beroepen vacature 1922:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1923 D. Bax Noorden
02 ??-08-1923 P. Zandt Delft
03 ??-09-1923 D.T. Keck afgezet Bergambacht, wonend Woerden
04 ??-10-1923 H.A. de Geus Veenendaal
05 ??-01-1924 B. van der Wal Barneveld
06 ??-04-1924 J.G. Dekking Kesteren
07 ??-07-1924 P. Kruijt Nieuwe-Tonge
08 ??-09-1924 E. Schimmel Jaarsveld
09 ??-12-1924 M. Ottevanger kandidaat Rotterdam
10 ??-01-1925 J. Bus Vreeswijk


Beroepen vacature 1927:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1935 L. Blok Brandwijk
02 ??-10-1935 J.H. Koster Montfoort
03 ??-12-1935 T. van der Hee Polsbroek
04 ??-01-1936 E. Schimmel Ameide-Tienhoven
05 ??-02-1936 W.L. Mulder Hoevelaken
06 ??-04-1936 D.T. Keck Staphorst
07 ??-05-1936 K. van de Pol Boven-Hardinxveld
08 ??-08-1936 A.G. Oosterhuis Daarle
09 ??-12-1936 E.E. de Looze Den Ham (Ov.)
10 ??-02-1937 P.P.J. Monster kandidaat Rotterdam-Zuid


Beroepen vacature 1941:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1941 L. Trouwborst Brakel


Beroepen vacature 1946:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1945 H. Jonker Molenaarsgraaf
02 ??-01-1946 G.M. van Dieren Hei- en Boeicop
03 ??-01-1950 G.M. van Dieren (2e keer) Ede
04 ??-02-1950 B.J. Zaal kandidaat Boskoop
05 ??-03-1950 J.R. Cuperus Doornspijk
06 ??-05-1950 H.A. Leenmans Bleskensgraaf
07 ??-07-1950 J.T. Doornenbal Oene
08 ??-09-1950 P. Westland kandidaat Huizen
09 ??-11-1950 D.J. van de Graaf Leerbroek
10 ??-12-1950 J.T. Doornenbal (2e keer) Oene
11 ??-01-1951 J. van Dijk Gameren
12 ??-02-1951 P.J. Dorsman Schelluinen
13 ??-04-1951 H.A. Leensman (2e keer) Bleskensgraaf
14 ??-05-1951 C.A. van der Straaten Nes-Wierum


Beroepen vacature 1967:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1969 G.C. Kunz kandidaat Delft
02 ??-11-1969 L. Blok Ridderkerk


Beroepen vacature 1972:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1973 A. Talsma Brandwijk
02 ??-09-1973 W. van Laar kandidaat Rhenen
03 ??-11-1973 M. Baan kandidaat Waddinxveen


Beroepen vacature 1978:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1978 C. van den Bergh Rotterdam-Zuid
02 ??-05-1978 J.P. Nap kandidaat Ede
03 ??-06-1978 H. Verheul kandidaat Ede
04 ??-07-1978 D.J. Budding kandidaat Driebergen
05 ??-09-1978 A.J. Timmer Lunteren
06 ??-11-1978 M. Aangeenbrug kandidaat Heukelum
07 ??-03-1979 H. Penning kandidaat Lekkerkerk
08 ??-04-1979 F. van Roest kandidaat Wageningen
09 ??-05-1979 M.A. van den Berg kandidaat Bodegraven


Beroepen vacature 1984:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1984 A. Baas kandidaat Benthuizen
02 ??-09-1984 P.J. Visser vicaris Amsterdam


Beroepen vacature 1989:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1989 P.H. van Trigt Middelharnis
02 ??-06-1989 M.J. Paul kandidaat Amersfoort


Beroepen vacature 1994:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1994 C. van Duijn Krimpen aan den IJssel-bw
02 ??-05-1994 H. Harkema Onstwedde
03 ??-08-1994 C. van de Scheur Bodegraven
04 ??-11-1994 H. Russcher Polsbroek
05 ??-05-1995 J.C. Schuurman Capelle aan den IJssel
06 ??-08-1995 W.H.T. Moehn Reeuwijk


Beroepen vacature 2004:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-2004 A. Markus kandidaat Utrecht
02 ??-05-2004 A.D.L. Terlouw Willige Langerak
03 ??-01-2005 M.J. van Oordt Noorden
04 ??-08-2005 B.C. Haverkamp Werkhoven-Schalkwijk


Beroepen vacature 2017:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 19-08-2017 A.J. Mouw Giessen 01


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

vrijdag 16 november 2018